Не глобальне потепління, а льодовиковий період очікує нашу планету

Не глобальне потепління, а льодовиковий період очікує нашу планету

 

В останні 30 років пресу, радіо, телебачення і Інтернет заполонили повідомлення про наближення глобального потепління, яке може призвести до всесвітнього потопу та знищення людської цивілізації. Але я притримуюсь протилежної думки.

Дійсно, ми маємо безліч фактів про наступ глобального потепління, яке може призвести до армагедону. Зупинимося на деяких із них. 

В Антарктиді від льодовика Пайн Айленд у січні 2017 року відколовся айсберг розміром з місто. Загальна площа айсберга – 60 кв км, що дорівнює розміру такого міста, як Люксембург, Ямайка чи Херсон. Льодовик Пайн Айленд є одним із самих більших льодовиків Антарктиди, від якого щорічно відколюється близько 79 кубічних кілометрів льоду. Учені ретельно стежать за льодовиком, оскільки дослідження показують, що він буде танути ще інтенсивніше. Це може призвести до підняття рівня води в океані на 1 м 20 см.

На північному сході Гренландії розколовся льодовик, танення якого може підняти рівень світового океану на 50 см. Підвищення температури територіальних вод акваторії на північному сході Гренландії вплинуло на швидкість танення льодовика, що призвело до його відколу.

Танення криги на полюсах Землі є одним з головних показників глобального потепління.

Вісім регіонів Росії можуть потонути через 50 років. Причиною тому - танення вічної мерзлоти. У зоні ризику опинилися Республіка Комі, Якутія, Красноярський край, Ямало-Ненецький округ, Мурманська і Архангельська області. В Арктиці швидко теплішає. Температура вже змінилася. Якщо раніше вона сягала позначки в 10 градусів морозу, в 2016 році потепліло на 5,1 градусів. Коли буде плюс один градус, все почне танути, що призведе до катастрофи. Тому не випадково Путін переймається розширенням теренів Росії за рахунок Грузії, України та інших сусідніх країн.

За останні кілька десятиліть льодовики Таджикистану поменшали майже в 3 рази, і цей процес активно триває через потепління клімату й збільшення викидів парникових газів.

У зв'язку з тим, що у світі триває глобальне потепління, учені виявили, що лижні курорти в горах Альп припинять своє існування вже до кінця 21 століття, а можливо і раніше. У зв'язку з тим, що на схилах Альп уже зараз спостерігається потепління, останні кілька горнолижних сезонів перенесені на більш пізній термін часу.

Основним джерелом забруднення атмосфери в результаті діяльності людини є спалювання викопного палива, яке видає 70% викидів парникових газів і шкідливих часток в атмосферу, за ним іде вирубка лісів, промислові підприємства й сільське господарство.

Глобальному потеплінню сприяють не тільки викиди парникових газів від спалювання вугілля й інших корисних копалин, а і звичайні ставки.

Невеликі ставки природнього походження є серйозною загрозою для планети, тому що сприяють прискоренню процесу глобального потепління. За минулі сім років аномально високих температур на планеті здатність ставків поглинати вуглекислий газ скоротилася практично вполовину, у той час як рівень викидів метану також практично подвоївся. І ці явища із часом збільшуються, тому що мало хто із орендарів водойм переймається очищенням водойм від мулу. В свою чергу замулення водойм призводить не тільки до викидів газу, а і до розповсюдження хвороб та загибелі риби в літній і зимовий періоди. Вапнування водойм - це тимчасове вирішення проблеми. Тільки очищення водойм від мулу та створення присадибних ставків з джерельним водопостачанням в прибережній зоні може сприяти самоочищенню водойм.

Доводи вчених щодо глобального потепління і його наслідків досить вагомі і важко з ними не погодитися.

Але на мою думку вони не враховують активність термоядерних процесів, що відбуваються в нашому сонці. Аналізуючи ці процеси, восени 2008 року я прийшов до протилежних висновків, що нашу планету очікує не глобальне потепління, а льодяниковий період. Своїми аргументами я поділився на Міжнародному форумі FlowersHortech в квітні 2009 р. В своїй доповіді я націлював сільгоспвиробників на те, щоб вони готувалися не тільки до спекотного літа, а і до ранніх холодів, застосовуючи рідке органічне добриво Ліно-сол+,  Ріверм і Валміцин, які здатні захистити рослини, як від жари, так і від ранніх похолодань.

Процес глобального похолодання я пов'язував зі зниженням сонячної активності. Вже в середині 2016 року британські учені з Нортумбрійського Університету склали прогноз на основі математичної системи процесів, які відбуваються на зірці і пік цих процесів прийде на 25-й і 26-й цикли сонячної активності, які відбудуться в 2022 і 2040 роках відповідно. У цей час процеси в сонячних надрах нейтралізують один одного - відбудеться так званий "мінімум Маундера". 

Подібне явище спостерігалося в 16-17 століттях. Фахівці відзначають збіг самого холодного проміжку малого льодовикового періоду ХVІ - ХVІІ століть із "мінімумом Маундера".

Маундеровский мінімум (Maunder Minimum) був відкритий англійським астрономом Эдвардом Уолтером Маундером, який підрахував, що з 1645 по 1715 роки спостерігалося всього близько 50 сонячних плям замість звичайних 40-50 тисяч. Надалі падіння сонячної активності в цей період підтвердилося аналізами вмісту вуглецю-14, а також бериллия-10. У результаті було виявлено 18 мінімумів активності Сонця за останні 8 тисяч років.

Таким чином, через 10-15 років на Землі відбудеться глобальне похолодання. Правда за моїми розрахунками пік низьких температур, які я публічно озвучив ще в квітні 2011 року припаде на період з 2040 по 2050 роки. Тобто, глобальне потепління відбудеться дещо пізніше.

Малий льодовиковий період протриває близько 60-70 років, з осені 2016 року по 2086 рік   і може характеризуватися зрушеннями пори року й проблемами із продовольством. Найбільше проблем буде в північній півкулі. Що стосується України, то на більшості її теренів зими проходитимуть можливо трохи прохолодніше, ніж в північнім Підмосков’ї в 1941 році.

Тобто, в Україні буде холодно, але при застосуванні в рослинництві і садівництві таких препаратів як рідке органічне добриво Ліно-сол+, Ріверм і Валміцин та інших препаратів, які будуть винайдені на той час, - це не зашкодить отримувати сталі врожаї на більшості її теренів. Проблемними регіонами України можуть бути Схід, Північ, Львівська обл. і Південь.

Що стосується північних регіонів Росії, то ситуація тут дещо складніша. Теоретично доведено, що відбудеться зміна магнітних полюсів нашої планети, яка призведе до глобальних змін в природі. Можливо це буде не скоро, але вже за останні кілька десятиліть полюси змінилися майже на 900 кілометрів, і тому не дивно, що в північній частині Росії вічна мерзлота починає відступати. Не виключно, що до настання пікових низьких температур Росія зазнає суттєвих проблем. А пікові низькі температури знову повернуться для неї ще більшими проблемами майже по всій країні не тільки з продовольчими товарами, а і нафто та газовидобуванням.

В якійсь частині новий льодовиковий період буде спровокований глобальним потеплінням на планеті. З однієї сторони теплі вітри проникають на північний полюс, що провокує таїння обширних теренів вічної мерзлоти і льодяного покрову, а в цей же час теплі океанські води розмивають льодовик Пайн Айленд на південному полюсі. Саме холодні води, які надходять від танення північних і південних айсбергів, і прискорять малий льодовиковий період.

Тож незважаючи на численні розмови про глобальне потепління, на Землі може відбутися абсолютно протилежна ситуація, тобто глобальне похолодання.

Для довідки нагадаю, що в ХVІІ столітті із-за морозних зим в Європі і Росії померли мільйони людей. Немало людей загинуло і в таких країнах як Японія, Китай та на Африканському континенту.

Те що це можливо, уже підтвердила осінь 2016 і зима 2017 років. Восени 2016 року після опадання листви з дерев на абсолютній більшості теренів України був тільки один день з температурою вище +5оС. Тому не випадково приблизно 97% промислових садів не встигли обробити від шкідників препаратом Брунька. Хоча метеорологічна служба своєчасно попередила про раннє настання холодів та садівники не взяли це до уваги і тепер отримають збитки. А взимку2017 року із-за великого покрову снігу на ставках та їх замулення придушилось багато риби. І якби орендарі водойм ще з літа потурбувалися б про аератори, то цього не сталося.

Виявилися неготовими до такої зими і в країнах Західної Європи та Америці.

Тож як кажуть не забувайте готувати сані влітку, а воза взимку і тоді все буде гаразд. До настання пікових низьких температур ми маємо бути готові як до спеки влітку, так і до холоду взимку.

Цей прогноз може мати ще гірші наслідки, якщо в пік холодних температур посилиться вулканічна діяльність, що призведе до загибелі не мільйонів, а мільярдів людей. 

Володимир Тарасюк, експерт-дорадник 

Щодо консультацій та придбати рідкого органічного добрива Ліно-сол+, Ріверм, Валміцин (рослинництво, овочівництво, ягідництво, виноградарство, садівництво), Брунька (виноградарство, садівництво), аераторів для насичення води киснем та очистки водойм від мулу і створення присадибних ставків звертайтесь

за тел.: 067-656-59-39, 097-233-91-32, 095-548-05-28.