Щодо унікальних тендерів по закупівлі ліків для видачі по безкоштовним рецептам
Про медичну реформу точиться безліч розмов. Я торкнуся тільки одного питання – це проведення унікальних тендерів по закупівлі ліків.
Коли я спілкувався з людьми про медичну реформу, то мені задали питання: - Чому ліки, що видаються за безкоштовними рецептами мають цінники в два рази більші, ніж у звичайній аптеці, де немає ліків по безкоштовним аптекам.
В ході журналістського розслідування встановлено, що Біцилін-5, про який йшла мова і який відпускає по безкоштовним рецептам Аптека № 17, вул. Василя Липківського 27/5, м. Київ має зазначену ціну 73, 20 грн за один флакон, а в інших аптеках, а це було в перших числах березня ціна була 35 – 39 грн., а подекуди навіть 33 грн. На початок квітня ціни на ліки в аптеках суттєво зросли і стали підтягуватись до цін по безкоштовним рецептам. Але і на початок квітня можна знайти багато аптек, де Біцилін-5 можна придбати за 49,50 – 55,00 гривень. Тож навіть зараз, при збільшенні цін в аптеках, різниця виходить 23,70 – 18,20 грн.
Складається враження, що нічого у нас не помінялося в тендерній політиці. Щоб виграти тендер з ціною в два рази вищою за ту, яка була на момент проведення тендера без «відкату» не обійтися. Це зрозуміло навіть школяру.
Більше того, медична реформа спрацювала на зростання ціни на ліки (бо вони автоматично підтягуються до тендерних), а відповідно на ще більшу збіднілість населення України.
Тільки фармакологи можуть радіти від такої реформи, бо з прибутками в їхньому бізнесі не зрівняється навіть наркобізнес.
Я підтримую висловлювання Геннадія Москаля відносно реформи в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Надії Супрун.
Що ж це за реформа, коли від неї люди ще більше зубожіють. Це більше схоже на геноцид проти власного народу.
Я буду радий, якщо я помиляюсь, але зараз у мене існує якесь передчуття, що уже через рік – півтора в Україні будуть відверто говорити про геноцид викликаний реформаторською діяльністю Уряду. І сюди увійде все: ріст цін на ліки, абонентська плата за лічильники газу (коли бідний буде платити за багатого), майже чотирьох кратний обвал курсу гривні, знецінення грошей у людей, котрі довірилися українським банкам, здача територій України, війна, знедоленість і безробіття, різке зменшення кількості населення, втрата історії і відсутність надії з боргами МВФ на майбутнє.
На жаль, моє передчуття ще ніколи мене не підводило, не дивлячись на те, що кожний раз я говорив, що буду радий, якщо помилюся.
Директор Навчального центру
дорадчих служб України
Володимир Тарасюк
Тел. 067-656-59-39, 097-233-91-32