Мотокоса допоможе Вам виростити органічну садову продукцію

Мотокоса допоможе Вам виростити органічну садову продукцію

 

 

Завдяки рубриці «Школа органічного землеробства», яка декілька років ведеться в журналі «Агросвіт України» з’являється все більше людей, які, піклуючись про своє здоров’я, бажають вирощувати в своїх садах органічну продукцію.

Для отримання органічної (екологічно чистої) садової продукції необхідно відмовитись не тільки від хімічних засобів захисту і мінеральних добрив, а і змінити агротехнологію догляду за садовими культурами.

В міжряддях садових культур можна робити культивацію грунту, але значно кращі результати дає 5-ти – 6-ти кратне (за літній сезон) скошування трави. Скошена трава з часом перетвориться на органіку, яка буде підгодовувати ваш сад цілим комплексом мікроелементів і вам не знадобиться витрачати купу грошей на придбання мінеральних добрив.

Якщо сумніваєтесь, то згадайте – хто підкормлює тайгу, яка росте на одному місці мільйони років. Вона сама себе годує за рахунок опалого листі та відмерлої трави, які завдяки роботі мільярдів різної біоти перетворюються на гумусову подушку.

Скошена трава, яка залишена в саду на місці викосу приносить ще одну користь. Вона тривалий час зберігає вологу в грунті, запобігаючи швидкому випаровуванню. Навіть в 35? спеку засуньте руку під покіс і ви відчуєте приємну вологу, а інколи й росу.

На відміну від традиційної коси, мотокоса частково мульчує скошену траву, прискорюючи її перехід на органічний стан.

В принципі, все це можливо робити й за допомогою електричних і бензинових тримерів. При усіх перевагах електричних і бензинових тримерів їх можливості обмежені. Так, можливості електричних тримерів обмежені довжиною електричного кабелю. Окрім цього, через кабель електричним тримером дещо незручно користуватись серед дерев. Що до бензинових тримерів, то і тут є деякі проблеми. Так, бензиновим тримером неможливо викосити велику площу. Окрім цього, якщо на вашій ділянці є товсті бур’яни та чагарники, то вони можуть бути не під силу волосіні тримера.

На відміну від тримерів, мотокоси можуть успішно справлятися не тільки з лободою й лопухами, а і за допомогою додаткових дисків (ножів) зрізати поросль чагарників.

Як вибрати мотокосу?

Умовно мотокоси ділять на аматорські, напів професійні і професійні.

Вибираючи мотокосу, необхідно приділити увага її потужності. Від цього показника залежить економічність системи (витрата бензину) та її продуктивність.

Якщо у Вас досить велика садова ділянка або має бути великий фронт робіт зі зрізання трави, то Вам ніяк не обійтися без професійної мотокоси.

Купуючи мотокосу, зверніть увагу на подачу волосіні (корду): вона може бути автоматичної або напівавтоматичної. Не перешкодить також урахувати ергономіку моделі і її вагу. Вага особливо актуальна, якщо мотокосу планують використовувати часто й подовгу.

Ширина захоплення - ще один критерій вибору. Вона залежить від робочої довжини корду або від діаметра полотна ножа.

Немаловажне значення має, який ріжучої головкою оснащена мотокоса. Це може бути ріжуча волосінь (корд) або металевий (пластиковий) ніж. Деякі моделі мають волосінь і ніж в одному комплекті.

Мотокоси з ріжучою волосінню (кордом) рекомендується використовувати в тому випадку, якщо на території багато дерев, чагарнику, каменів. Це пов'язано з тим, що ножі можуть пошкодити дерева або отримати серйозні пошкодження, натрапивши на камінь або на інший твердий предмет. Металеві (пластикові) ножі, у свою чергу, дозволяють косити жорстку, високу траву й чагарник. Найбільш універсальним варіантом є мотокоса, яка оснащена ножами і волосінню (кордом). Наявність такої мотокоси дозволить Вам змінювати ріжучу голівку в залежності від характеристик ділянки, який Ви плануєте обробити.

Час безперервної експлуатації агрегату зазначено в його паспорті. Чим більше мотогодин може прослужити інструмент, тим він професійніше. Варто зауважити, що професійні мотокоси здатні виконувати й легкі завдання, але при цьому їхнє використання буде невиправданим через велику вагу й високу ціну. А аматорські моделі мотокос не впораються із частою й довгою експлуатацією й швидко зносяться.

Слід мати на увазі, що дуже часто різні виробники використовують різні терміни для позначення одного й того ж інструмента. Мотокоси часто називають тримерами, бензокосами, а інколи і травокосилками.

Головними достоїнствами мотокос є велика потужність і висока продуктивність. Ці характеристики є суттєвими аргументами, якщо мова йде про обробку великої ділянки з жорсткою, високою травою.

На мотокоси частіше встановлюються двотактні двигуни, у які в якості палива заливається суміш з бензину й масла в співвідношенні 32:1 (для мінерального масла) і 50:1 (для синтетичного масла), використовується неетиловий бензин АІ-92 і АІ-95. Перевагами мотокос з двотактними двигунами є їх невелика вага.

Існують моделі і з чотиритактним двигуном, у яких масло й бензин заливаються роздільно. Мотокоси з чотиритактним двигуном зазвичай працюють менш галасливо, ніж з двотактним і немає потреби на період роботи надівати звукозахисні навушники. Окрім цього непотрібно змішувати бензин з маслом, а це теж додаткові хлопоти.

Ціни на мотокоси залежать, в основному, від обсягу двигуна.

Варто звернути увагу на тип ручки і роз’їму для насадок.

Як бачите, не існує єдиної ідеальної моделі, що підходить під всі умови. Це пов'язано з різноманіттям характеристик, якими володіють різні ділянки. Тобто, вибираючи мотокосу ви перш за все маєте враховувати, які задачі ви ставите перед нею. Зверніть детальну увагу на загальну площу, яка трава росте на ділянці, з якою періодичністю ви будете її скошувати, наявність дерев і чагарників та якою фізичною силою ви володієте.

Тільки тоді Ви зможете зробити правильний вибір, якщо врахуєте всі свої індивідуальні умови.

Отримати докладнішу інформацію, придбати мотокоси та будь-яку садово-городню техніку можна  за тел.:

067-65-65-939, 097-233-91-32, 095-548-05-28

Володимир Зоряний, експерт дорадник