Продукти бджільництва – це здоров’я з вулика
Продукти бджільництва – це здоров’я з вулика
Інформація оновлена 21.02.2016.
Мудрий мед їсть, а дурень мульки ковтає.
(Лікбез для споживача)
Продовження.
Мед — найбільш знаний та найбільш популярний продукт бджолиного вулика. Але він настільки різний, що завжди залишається загадкою. Ми з вами будемо говорити не про штучний та цукровий мед, а лише про натуральні — отриманий бджолами з нектару квітів.
Мед — це перш за все дієтичний продукт, що за рахунок своїх біологічних властивостей, багатого хімічного складу є загальнозміцнюючим засобом, підвищує загальну стійкість організму до дії шкідливих факторів, що виникають при самих різноманітних захворюваннях, інтоксикаціях. Мед має бактерицидну, протизапальну антиалергічну та тонізуючу дію. Він нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, стимулює функції внутрішніх органів, попереджує склероз, активізує утворення еритроцитів, покращує сон. Мед має в своєму складі, хоча і в невеликих кількостях пилок, що також визначає його біологічну активність.
Що потрібно знати, щоб отримати найбільшу користь від вживання меду:
—не зберігати мед більше двох років;
—не підігрівати мед за температури вище 40°С;
—якнайдовше тримати мед в роті, розчиняючи його слиною;
— споживати протягом року різні види меду, оскільки це дає можливість отримання цілющих речовин нектару різних рослин;
— не зберігати мед у вологому та просякнутому сторонніми запахами
місці, в тому числі і в холодильнику.
Якщо вам подобається рідкий мед, можете розтопити закристалізований мед на водяній бані за температури до 40°С. Взимку рідким залишається тільки мед з білої акації, всі інші меди кристалізуються починаючи з жовтня, а інколи і раніше. Натуральний мед кристалізується рівномірно, має однорідну консистенцію, крім меду, до якого входить багато гречки, який може мати тонкий шар рідкої фракції зверху.
Якщо у вас є можливість скуштувати мед перед тим, як купити, то візьміть його на кінчик чайної ложки, потримайте в роті до повного розчинення, проковтніть, а потім проаналізуйте свої відчуття, по можливості не звертаючи уваги на солодкість. Перше ваше відчуття — це букет меду, тобто запах, що залежить від рослин і не завжди відчутний при вдиханні. Друге відчуття — це більша або менша терпкість. Цукровий мед не дає цих відчуттів.
Основним показником натуральності меду вважається діастазне число. Діастазне число визначається за активністю фермента амілази, який потрапляє в мед тільки з організму бджоли. Тобто, штучний мед не має діастазної активності.
Бджілка по різному збагачує нектар цим ферментом, тому різні за походженням натуральні меди мають, як правило, різне значення діастазного числа. Найнижче значення діастази мають весняні меди (від 5 до 15 одиниць Готе), найвище — мед, зібраний з гречки (до 60 од. Готе). Квіткові меди мають величину діастазного числа від 20 до 30 одиниць Готе. Не потрібно думати, що найбільше значення діастазної активності відповідає самому якісному меду. Гречаний мед насправді важкий для шлунку людини, хоча і має багато мікроелементів та специфічний смак. Також він може бути важкий для шлунку бджоли, тому вона збагачує його діастазою найбільше. Пасічники розповідають, що маючи вибір місця медозбору, бджоли летять на гречані поля в останню чергу, вони надають перевагу іншим квітам.
Якщо ви купили мед, що має підвищену вологість і через деякий час забродив, то єдиний вихід — прокип'ятити його. При цьому загинуть живі ферменти, знизяться його цілющі властивості, але ви зможете використовувати його в їжу, як замінник цукру.
На відміну від цукру мед швидко всмоктується в організмі ї є ідеальним джерелом енергії. Якщо вам потрібно виконувати напружену розумову або фізичну роботу, то достатньо з'їсти перед цим столову ложку меду, і це надасть вам сили.
Багато людей використовують для лікування відвари лікарських рослин, які готуються вдома. Для досягнення більшого ефекту від вживання відварів або настоянок додайте до них, коли вони не будуть гарячими, мед за смаком.
При підвищеній кислотності шлунку мед приймають натщесерце за 1,5-2 години до їжі, розчиняючи його в теплій кип'яченій воді. За пониженої кислотності — мед приймають за 5-10 хв до їжі, розчиняючи в холодній воді.
Дуже важливо вживання меду для дітей. Ефект від цього чудовий. Спостерігається збільшення ваги тіла, покращується самопочуття та склад крові. Мед стимулює розвиток у кишковику корисних мікроорганізмів, що покращує травлення. Деякі діти відмовляються вживати мед. У такому випадку можна додавати його до соків, дитячого харчування.
Маточне молочко
Протягом перших трьох днів бджоли годують розплід маточним молочком, а потім переводять його на пергу та мед. Бджолину матку (королеву) годують молочком протягом усього життя, тому вона живе у 80 разів довше, ніж робоча бджола. Маточне молочко у всьому світі має назву "королівське желе" (Royal jelly). Уявіть цю маленьку крапельку світло-жовтого желе, яку потрібно пасічнику відібрати у бджілки. Це дуже кропітка та важка робота, але отриманий продукт вартий затраченої праці.
Механізми дії маточного молочка. Маточне молочко є продуктом універсальної неспецифічної дії. Вплив молочка визначається за сумарним ефектом, який завжди призводить до загального підвищення життєвих сил організму.
Маточне молочко має здатність підсилювати тканинне дихання та окислювальне фосфорилювання — дуже важливі для організму біохімічні процеси. Наслідком стимулювання цих процесів є більш повне використання енергії та зберігання її у формі особливих сполук, які готові віддати енергію організму у будь-який потрібний момент. Доведено, що при цьому фізична та розумова працездатність можуть бути значно підвищені, а також з'являється можливість протистояти безлічі захворювань.
Маточне молочко регулює роботу нервової системи. Воно збуджує парасимпатичний відділ нервової системи, збільшує виділення адреналіну мозковою частиною надниркових залоз. Адреналін стимулює симпатичний відділ нервової системи і таким чином відбувається збудження обох протилежно діючих відділів, що призводить до врівноваженості роботи вегетативної нервової системи. Тому маточне молочко рекомендується і гіпотонікам, і гіпертонікам, а також при депресіях і стресовому стані.
Лікувальні властивості маточного молочка унікальні. Воно необхідне для нормального розвитку організму людини, має загальнозміцнюючу дію, омолоджує організм, покращує якість та тривалість життя. Особливо відчутний вплив маточного молочка на людей, які одужують після тяжкої хвороби, хронічно перевтомлених, тих які систематично підпадають під дію несприятливих факторів середовища або працюють у шкідливих умовах.
Для дітей воно надає сили для нормального розвитку, підвищує апетит, літніх людей позбавляє старечої слабкості, покращує пам'ять, зір, підвищує життєвий тонус та настрій.
Завдяки активізації тканинного дихання молочко знижує рівень холестеролу і жирів у крові, запобігає шкідливій дії надмірного вживання жирної їжі та атеросклерозу. Молочко нормалізує обмінні процеси, покращує вегетосудинну регуляцію, має антиспастичні властивості (наприклад, сприяє ліквідації спазмів судин), стимулює кровотворну функцію, знижує рівень цукру в крові, прискорює виведення з організму токсинів.
Маточне молочко чудово зарекомендувало себе при лікуванні виразки шлунку та 12-палої кишки, гастритів, захворювань кишковика, нирок, печінки.
Чудодійні властивості молочка сприяють його застосуванню при лікування атеросклерозу, інфаркту міокарда, бронхіальної астми та астматичного бронхіту, туберкульозу, неврозів, вегето-судинної дистонії та багатьох інших захворювань. Оскільки дія молочка неспецифічна, то воно позитивно впливає при лікуванні усіх захворювань, крім хвороби Аддісона та гіперкоагуляції крові. Завдяки молочку, вжитому разом з основними засобами лікування, призначеними лікарем, вдається скоротити термін лікування та досягти більшої його ефективності. При цьому зменшується вплив медикаментозного навантаження на організм хворого.
Окремо потрібно відмітити антибактеріальні властивості молочка. Навіть за розведення у 70 разів воно здатне знищувати золотистий стафілокок. Тобто, маточне молочко можна вважати дуже сильним природним антисептиком. Його застосування ефективне при лікуванні інфекційних хвороб горла та ротової порожнини.
Препарати з маточним молочком необхідно вживати курсами по 25 днів, потім можна зробити перерву 1-2 тижні. Після ядерних вибухів у Японії було створено Інститут маточного молочка, населення почало вживати до двох тонн цього продукту на рік у сухому вигляді, а також у складі харчових продуктів. Зараз ця країна є лідером у тривалості життя.
Маточне молочко — дуже ніжний у зберіганні продукт. Зберігати його необхідно в замороженому стані, що створює незручності у використанні.
Підприємство "Апіпродукт" виготовляє маточне молочко консервоване медом ("Королівське желе"), а також у адсорбованому та ліофілізованому вигляді.
"Королівське желе"
зберігається протягом року за кімнатної температури. Вживається по 1 -2 чайній ложці на добу до п'ятнадцятої години дня, між прийманням їжі. Його рекомендовано злизувати з чайної ложки, щоб більша частина всмоктувалась в роті.
Аскорбоване та ліофілізоване
маточне молочко зберігається протягом 5 років за кімнатної температури, такий спосіб вживання дуже зручний, він найпоширеніший у світі. Адсорбоване 10% молочко випускається в паперових пакетиках по 1,5 г, вживати один-два пакетики на день, змочити слиною і якнайдовше тримати у роті. У такому вигляді молочко можна додавати до негарячої їжі навіть маленьким дітям (0,5 пакетика).
Мелісан
квітковий пилок, насичений екстракт ехінацеїпурпурової в натуральному меді. Препарат "Мелісан" протягом його клінічного випробування та застосування багатьма людьми виявив дуже цікаві властивості. Пропорції діючих компонентів виявили найбільшою мірою властивості ехінацеї до загоювання ран і показали вражаючі результати при лікуванні виразки шлунку та для підвищення імунітету. За два роки випуску цього препарату ми отримали статистику, що підтверджує вплив "Мелісану" на зникнення наростів, доброякісних новоутворень, фіброміоми матки. Ефект "Мелісану" залежить від загального стану здоров'я людини, тому ми рекомендуємо наряду з вживанням цього препарату застосовувати рослинні відвари (наприклад, календули) та ліки або натуральні продукти, що рекомендує вам лікар.
"Мелісан" знімає запальні процеси, тонізує роботу внутрішніх органів.
Апісвіт
(маточне молочко, квітковий пилок,густа витяжка прополісу в натуральному меді)
Апісвіт — це всі основні продукти бджоли (апіпродукти). В цьому продукті маточне молочко знаходиться в тій же кількості, як і в "Королівському желе", тому може виконувати ті самі функції.
Додатково внесені компоненти роблять "Апісвіт" універсальним продуктом, збагаченим вітамінами та мікроелементами квіткового пилку та унікальними природними бальзамами прополісної витяжки. "Апісвіт" має дуже сильні антимікробні властивості, за рахунок прополісу він знешкоджує також грибки та віруси. Це натуральна профілактика грипу та інфекційних захворювань, стоматитів та інфекцій ротової порожнини.
"Апісвіт" — натуральний антибіотик, який не завдає шкоди здоров'ю людини, його рекомендується приймати разом з медичними препаратами (якщо не можна без них обійтись), при цьому не буде шкідливого впливу на печінку від ліків. Дуже ефективний "Апісвіт" для лікування хвороб верхніх дихальних шляхів, ангін, пневмонії та туберкульозу, бронхіальної астми, для запобігання та знищення процесів запалення.
Вживати "Апісвіт" потрібно протягом місяця з невеликими перервами, тримати в роті до повного розчинення і ліки вам стануть не потрібні.
Прополісний мед
(густа витяжка прополісу в натуральному меді)
Прополісний мед — найзручніша та найбільш універсальна форма використання прополісу з лікувальною метою. Прополісний мед застосовують назовні, всередину та для інгаляцій.
Цей препарат сприяє загоюванню ран, опіків та згубно діє на патогенні мікроорганізми та грибки. Він широко застосовується для лікування інфекційних захворювань ротової порожнини, стоматитів, запалень ясен та виразок. З цією метою його довго тримають у роті, до повного розчинення. Прополісний мед можна накладати на рани у вигляді компресів.
Всередину прополісний мед вживають як бактерицидний та імуногенний препарат. Він лікує цілий ряд захворювань верхніх дихальних шляхів, показав себе як дієвий засіб проти кашлю, ангіни та грипу. Застосовується також при шлунково-кишкових захворюваннях, для загоювання виразки шлунку та 12-палої кишки.
Для інгаляцій прополісний мед розводиться кип'яченою водою у співвідношенні 1:3 або 1:5, використовують пульверизатор або можливе застосування парової інгаляції. В такій самій пропорції розводять прополісний мед для промивання гайморової полості при гаймориті.
За літературними даними алергічну реакцію на прополіс мають від 0,3 до 2% населення. Для того, щоб перевірити, чи немає у вас такої реакції, необхідно краплю розчину прополісного меду нанести на основу язика. При наявності алергічної реакції виникнуть неприємні відчуття, у кожного вони можуть бути різні — від зуду до одерев'яніння. Починайте вживати прополісний мед спочатку небагато. Доза прийому для дорослого — 1 ч. ложка 2-3 рази на день, для дітей — на кожен прожитий рік — 1/20 від дози дорослого, тобто, якщо дитині 10 років, то вона може вживати половину дорослої дози.
Прополісний мед досить концентрований. Не намагайтесь вживати по декілька доз на день. Буде дуже шкода, якщо ви викличете штучну алергію і не зможете потім застосовувати для лікування такий цінний продукт, як прополіс.
ЕКОНОМТЕ НА ЛІКАХ І БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
Далі буде.
Отримати докладнішу інформацію та придбати препарати можна в компанії «Життя» за тел..: 097-233-91-32, 067-656-59-39,
095-548-05-28, 095-548-06-87
Окрім препаратів «Апіпродукт», тут Вам можуть запропонувати понад 400 найменувань натуральних засобів оздоровлення та оновлення функцій органів і систем людини.
Доставка по всій Україні.
Ціни від виробника.
Як отримати статус органічної (екологічно чистої) пасіки ви можете дізнатися у нас. Ми завжди готові прийти Вам на допомогу. Довідки за тел.. 067-656-59-39. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.