Обмін посвідчення водія отриманого в іншій країні за радянських часів можна зробити в Сервісному центрі МВС. Якщо ви отримали відмову, то це некомпетентність працівників Сервісного центру МВС. Зазвичай Сервісний центр може послатися на норми діючої Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, яка була затверджена у 2009 році. Згідно з Інструкцією, якщо документи, які необхідно подати для отримання або обміну посвідчення водія, були видані компетентними органами іноземної держави та складені іноземною мовою, вони мають бути перекладені на державну мову та засвідчені в установленому порядку. Крім того, для обміну посвідчення водія, потрібно надати документ, виданий компетентним органом іноземної держави, дипломатичним представництвом чи консульською установою іноземної держави в Україні, що підтверджує факт видачі такого посвідчення водія та відсутність відомостей про позбавлення права керування транспортними засобами або тимчасове обмеження в цьому праві.

     Це невірно.

     Не сперечайтесь, а напишіть заяву Начальнику Регіонального сервісного центру МВС, в якій укажіть, що Україна є учасником Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року. 8 листопада 1968 року у місті Відень була прийнята Конвенція про дорожній рух, яка була ратифікована СРСР у 1974 році.

     Відповідно до підпункту "b" пункту 2 статті 41 Конвенції про дорожній рух, (в редакції, яка діяла на момент видачі посвідчення водія) «…договірні сторони визнаватимуть будь-яке національне посвідчення водія, яке відповідає приписам Додатка 6 до цієї Конвенції…».

     Після проголошення незалежності України, 12 вересня 1991 року Верховна Рада прийняла закон «Про правонаступництво України», згідно з яким підтвердила зобов’язання за міжнародними договорами, укладеними колишньою УРСР до проголошення незалежності України. Відтак, Україна є правонаступником прав і обов’язків за міжнародними угодами СРСР, які не суперечать Конституції України і інтересам держави. Таким чином, Україна підтвердила і свої зобов’язання за Віденською Конвенцією про дорожній рух.

     Тож ви надали сервісному центру посвідчення водія, яке відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 року, оскільки воно містить усю необхідну інформацію, передбачену Конвенцією.

     Це посвідчення водія на право керування транспортними засобами, яке ви раніше отримували не має терміну дії, є чинним та надає право керування транспортними засобами відповідної категорії. Факт отримання посвідчення підтверджується відповідними первинними документами про проходження навчання та складення іспитів (вони мають бути у вас на руках).

     Отже, посвідчення водія, яке видане в будь якій радянській республіці, може бути обміняне на нове без складання іспитів.

     При отриманні негативної відповіді ви можете звернутися до Начальника Головного сервісного центру МВС, указав на некомпетентність Регіонального центру, або звернутися до місцевого суду. Якщо і тут ви зустрінете некомпетентність, що мало вірогідно,  то звертайтесь до апеляційного адміністративного суду.

     На жаль, інколи приходиться проходити сім кругів Аду, бо некомпетентність чиновників стало нормою життя.

     По можливості поширте цю інформацію, щоб полегшити справу обміну водійських посвідчень.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39

Агросвіт України , Розділ публікацій , Юридичні поради