Олігархи прискорено готуються до розкрадання землі сільськогосподарського призначення. Ще в 2010 році я зробив прогноз щодо наслідків ринку землі сільськогосподарського призначення, про які листом попереджував і Володимира Зеленського як тільки його обрали Президентом України. На жаль, мої найгірші прогнози почали збуватися. Що ж до Володимира Зеленського, то він не ляльковод, а лялька в руках олігархів. Тож розкрадання землі має відбуватися за давно вже задуманим сценарієм.

Після підписання закону про ринок землі агрохолдинги і агрофірми почали ліквідовувати в своїх господарствах ВРХ, свинарство та все інше, залишаючи за собою тільки землю. Тож не дивно, що ціна на молочну та м’ясну продукцію зросла і перевершує ціни в країнах Євросоюзу і далі буде зростати. За короткий період президентства Зеленського сотні тисяч селян залишились без роботи. Створились умови за яких молодь сіл вимушена покинути села. Сприяла цьому і децентралізація, яка була розроблена при Петру Порошенко.

Тож децентралізація і знищення ВРХ та всього, що було в господарствах - це був перший етап опустошення сіл, з яким один із ляльководів Петро Порошенко і лялька Володимир Зеленський справились на відмінно.

В 2010 році зі мною не погоджувались і говорили мені, що я згущую фарби, а зараз в цьому може переконатися навіть сліпий.

Другий етап – це розподіл сфер впливу по захопленню землі. Зараз ідуть переговори поміж головними гравцями ринку землі, щодо заниження її ціни і розприділення теренів свого впливу. В основному сходяться на тому, що купляти має той хто орендує її на сьогоднішній день.

Третій етап. Для тих хто не захоче продати свою землю за безцінь може чекати дві пастки: законодавча і силова.

Законодавча – це може з’явитися закон про сплату чималого податку на вашу землю. Точно так само як з’явився податок на нерухомість.

Силовий. Можуть спалити все ваше подвір’я. Подібних випадків безліч навіть в столиці.

Четвертий етап – це зомбування людей за продаж землі за низькими ставками використовуючи ЗМІ та продажних моїх колег. На замовлення власників агрохолденгів і агрофірм іде посилена агітація, щодо вартості одного гектара сільськогосподарських земель. Людям постійно нав’язується думка, що вартість одного гектара землі має складати 1-2 тис $, а на пісках Житомирської області 0,5-1 тис $. Тож це не ринок землі, а розкрадання.

Вдумайтесь, на сьогодні оренда землі в Україні становить не менше $150 за гектар. І вона щороку зростає. І, безумовно, цей пасивний дохід цікавий всім. Тобто виходить так, що земля краще будь-якого банківського депозиту, оскільки її капіталізація зростає щороку, а орендна плата збільшується щорічно бо обробка землі - це високомаржінальний прибутковий бізнес. Земля – це класний актив, який буде приносити стабільно гроші. Що ж до банківських депозитів, то вони мають тенденцію до щорічного зменшення. Навіть сьогоднішні банківські депозити не покривають інфляцію.

Тож не випадково олігархи розглядають купівлю землі більш вигідною транзакцією, ніж покупка квартир чи іншої нерухомості в Києві.

Я не раджу поспішати продавати землю. Українська земля найцінніша в світі і її ціна може коливатися від 50 до 70 тисяч доларів за один гектар.

Але це справа кожного: бути обдуреним чи заможнім.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39