Так вже склалося в українському суспільстві називати шахраями: народних депутатів, урядовців, банкірів, олігархів, представників поліції та чиновників усіх рівнів. Але коло шахраїв значно більше і провина за їх існування на 99,9% лежить саме на вище перерахованій категорії нашої країни.

Багато людей мріє про «манну небесну», коли гроші самі по собі зваляться з неба. Але таке буває тільки в казках і в рекламі шахраїв. Тож розглянемо деякі шахрайські схеми.

Де і як зберігати гроші, - це справа особиста. В цивілізованих країнах люди зберігають свої заощадження на банківських депозитах, але в українських реаліях до послуг банків звертається переважна меншість населення. Та воно і не дивно, адже українська фінансова система неодноразово демонструвала, що довіряти їй небезпечно. Тому більшість українців зберігають гроші в доларах або в євро під матрацом чи в скляній банці. Це теж небезпечно. Тому радимо вкладати гроші в нерухомість

Якщо ж Ви вирішили міняти гроші, то зробіть це в банку, бо навіть в «обміннику» можна створити для себе проблему. В нашій державі існує безліч незаконних «обмінників» і дуже велика вірогідність в отриманні фальшивої валюти, якої на ринку України тьма. Про обмін грошей на руках не може бути і мови.

Якщо Вам повідомляють, що Ваша близька людина затримана поліцією чи знаходиться в якійсь біді, то спершу спробуйте зв’язатися з нею напряму. Існує безліч випадків, коли шахраї повідомляють про те, що Ваша близька людина затримана поліцією чи трапилась якась інша біда і потрібно заплатити якусь суму грошей, щоб її відпустили. Або трапилась ДТП і терміново потрібні гроші на лікування. Схема стара і начебто усім відома, але в критичній ситуації багато людей ведеться на це шахрайство.

Будьте пильними. Якщо Вам повідомляють, що Ваша близька людина знаходиться в біді, то не поспішайте шукати гроші, а спочатку спробуйте зв’язатися з нею по телефону, а якщо він не відповідає, то зателефонуйте його друзям чи на роботу або ж навідайтесь туди, де вона, імовірно, знаходиться: лікарня чи поліцейський відділок.

Якщо Вам пропонують вкласти гроші в якийсь вигідний бізнес, то не сприймайте це повідомлення за чисту монету. Найчастіше пропонують вкласти гроші через біржу в ту чи іншу популярну компанії. Не вірте – це обман. Безкоштовний сир тільки в мишоловці.

Не в якому випадку не повідомляйте нікому дані своєї банківської карточки. Найчастіше шахраї представляються працівниками банківських установ, але запам’ятайте, що представники банків ніколи не запитують про дані Вашої картки.

Найкраще користуватися банкоматом, що розташований біля банківських установ, де є відеоспостереження.

Купівля і продаж квартири та як захистися від шахраїв?

Як при купівлі так і при продажі квартири дуже легко попасти в халепу і залишитися ні з чим. Про те як уникнути неприємностей піде наша розмова.

Купівля квартири на первинному ринку. Про те як продають одну і ту саму квартиру трьом, а то і десяти людям Ви чули не раз по телебаченню, радіо, зі сторінок друкованих видань, з Інтернету та від Ваших знайомих, що постраждали від подібних афер.

А буває і таке, що з продажем квартири все добре, але і тут Вас можуть очікувати неприємності. Так наприклад: виявляється, що компанія забудовник не повністю оформила всі документи з виділенням землі під забудову чи ще що-небудь і Вам прийдеться сплачувати комунальні послуги як підприємницькій організації, тобто в 2 рази більше.

Я вже не кажу про те, що в якийсь момент забудовник може зникнути десь на Канари чи в Австралію і будівництво зупиниться на невизначений термін. Таких випадків в м. Києві та в інших містах України безліч.

Надійніше буде купувати квартиру на вторинному ринку, але і тут немало шахраїв. Є безліч прикладів, коли працюють «чорні» ріелтери і «чорні» нотаріуси Тож довіртеся тільки перевіреним фірмам з купівлі та продажу нерухомості. Якщо таких у Вас немає, то можете звернутися до «Дорадчої служби «Ревізор» за тел. 067-656-59-39 і ми Вам підкажемо фірму, яка пройшла у нас перевірку по купівлі та продажу квартир або здачі чи оренді житла (квартири) і підтвердила свою порядність двома десятками років.

Це стосується тільки м. Києва. По іншим містам України ми не виявили надійних фірм з продажу чи оренди нерухомості.

Чимало шахрайств і при продажі квартир. Наше законодавство побудоване таким чином, що створює безліч лазівок для «чорних» ріелтерів і «чорних» нотаріусів. В одну мить Ви можете залишитися без квартири і без грошей, а зустрічається і таке, коли безслідно зникають люди (власники квартир).

Тож як і при купівлі так при продажі квартири та будь-якої іншої нерухомості ризики однакові. Як при купівлі, так і при продажі дуже легко вскочити в халепу.

На завершення хочу сказати: будьте пильними, не довіряйтесь тим, що гарно «стелять», не вірте рекламам і Інтернету та не надійтесь, що Вас захистить наша доблесна поліція. Теперішня поліція сама потребує захисту.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39