Останнім часом все більше людей розуміє, що тільки органічна продукція може сприяти покращенню імунної системи та збільшенню тривалості життя. Але на жаль органічна продукція майже відсутня в торгівельній мережі, а там де вона є, то завжди викликає сумнів в її відповідності і тому багато людей схиляються до самостійного виробництва екологічно чистих і лікувальних продуктів харчування. Одним із таких продуктів є гриб глива (вешенка). Тому невипадково останнім часом зростає інтерес до технології його вирощування на присадибних і дачних ділянках, а дехто хотів би налагодити на цьому власний бізнес. І це було б дуже розумне рішення.
Гливи - це великі гриби з сімейства вешенкових. Молоді гриби мають темно-сірий або бурий колір і опуклі капелюшки з загорнутими краями, а пізні - темно-попелясті з фіолетовим відтінком, з плоскою головкою, що має хвилясті краї. За смаком їх можна порівняти з білими грибами, до того ж гливи володіють безліччю цілющих властивостей.
Глива, яка вирощена на присадибній ділянці - екологічно чистий продукт. І це набагато цінніший продукт, ніж вирощений промислово. У неї дивовижні поживні та лікувальні властивості. Нерідко гливу називають універсальним дієтичним продуктом, тому що її можуть сміливо вживати з користю для здоров'я будь-які групи населення, в тому числі й ті, кому інші гриби протипоказані, оскільки в ній немає значних кількостей хітину, який важко перетравлюється, що характерно для інших грибів, повністю відсутні гірчичні масла та інші подразнювальні речовини. Вміст білків в ній складає до 50,3%, вуглеводів - 3,0-5,0%, жирів -0,2-2,5%, екстрактивних речовин - до 45,0%. Якщо за вмістом білків глива трохи поступається м'ясу високих сортів, то по їх якості їй немає рівних. Тож не випадково кажуть, що це чудова комора з унікальним набором найнеобхідніших людині мінеральних солей та інших цінних речовин. У ній є необхідні вітаміни, мікроелементи (калій, магній, залізо, кобальт, біотин, тіамін і ін.), мінеральні і біологічно активні речовини, які володіють протипухлинною, антивірусною та іншими лікувальними властивостями. Ці гриби містять всі незамінні амінокислоти, клітковину, яка нормалізує діяльність корисної мікрофлори і виводить з організму токсичні речовини, а також холестерин. Навіть невелика кількість глив втамовує голод. За вмістом поживних речовин ці гриби можна порівняти із пшеничним хлібом і капустою, а також квасолею.
Калорійність гливи невисока (38 ккал в свіжому вигляді, 75 ккал — у тушкованому). Вміст вуглеводів і жирів в гливах більше, ніж в овочевих культурах. У них є вітаміни:А, В, D2, Е і С, які роблять цей продукт схожим на м’ясо. Також в продукті міститься вітамін РР. При вживанні гливи людський організм отримує ферменти, які розщеплюють глікогени і жири. М’якоть грибів містить і йод, що теж дуже важливо для людського організму.
Гливу можна вживати в різному вигляді: тушкованому, вареному і смаженому. Досить часто гриби йдуть на засолювання та маринування. У кухнях Південної, а також Західної Європи їх додають в основне блюдо, що надає страві особливий аромат. Іноді гриби висушують, а потім розтирають, отримуючи таким чином солодкувату на смак приправу. Перед приготуванням продукт повинен в обов’язковому порядку пройти термічну обробку.
Підготував Володимир Тарасюк
Гриби глива, що вирощені на присадибній ділянці корисніші і смачніші промислових. Вони мають більш цінні лікувальні властивості. З докладною технологією їх вирощування ви можете ознайомитись на нашому сайті в розділі публікацій «Грибництво» в статті «Технологія вирощування гливи (вешенки)», з найпростішими кулінарними рецептами доступними для кожної господині ви можете ознайомитись в статті «Кулінарні рецепти страв з гливи (вешенки)», а з унікальними лікувальними властивостями, в тому числі і проти раку в статті «Лікувальні властивості гливи (вешенки)».
Виростити на присадибній ділянці гриби глива не складно, але в багатьох людей це не вийшло. Причиною тому є неякісний міцелій, який вони придбали через Інтернет у дилера чи в якомусь магазині. Щоб уникнути подібних непорозумінь міцелій варто купувати у безпосереднього виробника. Ви отримаєте свіжий міцелій, вигадаєте в ціновій політиці і якості. Ми завжди готові Вам допомогти.
Замовити міцелій в лабораторії Ви можете за телефоном:
067-656-59-39, 097-233-91-32,
095-548-05-28.
Статті, які ви можете знайти в розділі публікацій «Грибництво»:
Технологія вирощування гливи (вешенки)
Лікувальні властивості гливи (вешенки)
Кулінарні рецепти страв з гливи (вешенки)
Все про гриб глива (вешенка)