Нерідко відвідувачі аптек запитують у фармацевтів, які ліки вони порадять при тому чи іншому захворюванню. Це найбільша помилка, бо пораду має давати лікар, а не фармацевт.
Якби ви знали про систему отримання грошового винагородження фармацевта за продані ліки, то ніколи б не звертались до нього за порадою.
Нерідко в аптеках реалізується до 55% фальсифікованих ліків (пустушок) і до 80% фальсифікованих медичних приладів. До речі, по медичним приладам інколи це може сягати 90%. За твердженням лікарів в грошовому еквіваленті фальсифікат може доходити до 65%. Хаос відбувається і з ціновою політикою на ліки і лікарські прилади. Зустрічаються аптечні націнки на 100, 200 і 300%.
Саме за продаж фальсифікату фармацевт може отримати до 6% грошової винагороди. Тож не дивно, що так наполегливо вам рекомендують придбати той чи інший препарат.
Фармацевтія – найприбутковіший вид бізнесу в Україні. Податки для цієї галузі пільгові, а прибутки значно вищі ніж від продажу зброї чи наркотиків. Тож не випадково подекуди в містах можна зустріти в одному будинку 3-4 аптеки. Такої кількості аптек як у нас ви не зустрінете ні в одній країні світу.
Думаю що я нікого не здивую, якщо скажу, що про це відомо майже всім можновладцям: починаючи від маленького чиновника Міністерства охорони здоров’я і до Президента України.
Не так складно навести порядок в цій галузі. Якщо провести перевірку аптек, то щонайменше 99% із них можуть втратити ліцензії та отримати чималі штрафи. І це було б справедливо і дуже добре, бо святе місце не може довго пустувати. Прийдуть нові люди, які будуть дотримуватися правил фармацевтичного бізнесу.
Та не надійтеся, на жаль, цього не трапиться, бо у нашої влади мабуть інше завдання. Починаючи з 2014 року і по сьогоднішній день усі медичні реформи направлені на знищення мешканців України. Нерідко в Інтернеті можна зустріти твердження, що через ці реформи в Україні впроваджується скритий геноцид.
Я не стверджую про геноцид, але і не можу заперечити, бо факти наслідків цих реформ говорять не на користь як попередній, так і нинішньої влади.
Влада не робить нічого, а чи можемо ми чимось завадити фальсифікату. Можемо, якщо будемо принциповими і наполегливими. При підозрі на фальсифікат ліків перевірка здійснюється лабораторією територіального органу Держлікслужби абсолютно безкоштовно. Подати заяву для проведення перевірки можна на сайті ДержлікСлужби. Дана перевірка може встановити справжність препарату, розрахувати можливий негативний вплив сфальсифікованого, простроченого препарату на організм людини. Такі дослідження проводять безкоштовно в Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Підставами для такої перевірки є: обґрунтовані сумніви споживача в фальсифікації ліків; не вказані побічні дії препарату; не відповідність упаковки, маркування, інструкції і т.д.
На відміну від медичних приладів ліки належної якості поверненню не підлягають. Ну а за реалізацію ліків неналежної якості вам не тільки повернуть гроші, а і можливе ліквідування ліцензії цій аптечній мережі, а то і відкриття кримінальної справи.
Тож якщо реалізація медикаментів здійснюється тільки ліцензованими суб’єктами, то проблем з поверненням медичних приладів чи фальсифікованих ліків не повинно бути. Адже за даними суб’єктами господарювання має здійснюватися державний контроль. Якщо ж ліки та інші медичні препарати були куплені на неофіційних сайтах і виникають проблеми з поверненням, то покупцеві варто звернутися до органів Національної поліції із заявою про шахрайство.
Таким чином і в нашому темному царстві, де з 2014 року царить хаос, за вашим бажанням можна перемогти такого страшного монстра як фармацевтія. Поважайте себе і не погоджуйтесь з обманом та не прислуховуйтесь до порад фармацевтів. Дорадча служба «Ревізор» завжди готова вам надати безкоштовну консультативну допомогу за тел. 067-656-59-39.
Володимир Тарасюк, експерт дорадник