Курик Михайло Васильович - Доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри молекулярної фотоелектроніки Інституту фізики України, директор Українського інституту екології людини вважає, що механізм оздоровлення людини біоенергоінформаційним полем бджіл можна дослідити на воді.

Тож не випадково вважається, що по відношенню до людини і всього живого вода володіє чудотворною магією.

 

«…В цьому зв’язку виникли дві, на наш погляд, важливі науково-практичні проблеми. В першу чергу, в чому полягає механізм цілющої чи лікувальної здатності вулика із бджолами і не менш важлива проблема - яку ми окреслимо як біоенергоінформаційну (біопольову) взаємодію біополя людини і біополя сім’ї бджіл, чи можна сьогодні говорити, що довготривале знаходження людини у вулику, лише корисне людині або, принаймні, не шкідливе для біоенергетичного поля бджолиної сім’ї (проблема біоенергоінформаційної взаємодії макроенергетичних систем - організм людини і мікробіоенергоінформаційної системи - організм бджоли. Чи не приведе це до того, що людина „цивілізаційні хвороби свого організму перенесе на спільноту бджіл. Поки що це залишається як проблема до розгляду.

Ми спробували з’ясувати одну із цих проблем. В чому може полягати механізм біоенергоінформаційного впливу бджолиної сім’ї у вулику на біополе людини.

Уже раніше висловлювалася точку зору в чому полягає лікувальний ефект людини у вулику із бджолами. Це мікро вібрації, дія специфічного біоенергетичного поля, яке створює бджолина сім’я, що може сприяти певному структурному упорядкуванню клітин організму людини.

Метою наших досліджень, результати яких складають основу даної роботи, було експериментально зафіксувати саме біоенергоінформаційну складову ефекту. Основна ідея досліджень полягала в тому, що в якості природного індикатора біоенергоінформаційного поля вулика із бджолами, ми вибрали природну воду, яка на сьогодні є універсальним чи навіть унікальним посередником між Космосом і живою Природою. Організм людини і організм бджоли містить в своїх структурах воду (зв’язана внутрішньоклітинна і міжклітинна вода). Природна вода - це дуже сенситивна біологічна система, яка може розглядатись як жива речовина природи. Якщо міряти певні фізичні характеристики природної води під впливом зовнішніх фізичних полів довкілля, то по результатам можна відслідковувати впливи дуже слабих по інтенсивності діючого поля зміни ряду фізичних характеристик води, як цілісної, конденсованої (рідкої) системи. Успіх в даному випадку залежить від того, які фізичні характеристики міряти, з якою точністю і яка кореляція між поміряними властивостями природної води має місце із властивостями організму живої структури (бджоли і людини).

Основна ідея експериментальних досліджень полягала в наступному.

Для досліджень брали природну із джерела воду і в однакових ємностях (пластикові пляшки, які сьогодні використовуються для зберігання питної води) розставляли відкритими в стороні подалі від вулика (контрольні), в різних місцях вулика із бджолами і, в першу чергу, в тому місці де лежить людина.

Час знаходження води в тестованому місці в вулику, чи біля нього був різний, від години до кількох діб. Далі для цією води, з допомогою стандартних приладів, вимірювались ряд фізичних характеристик води: величина кислотно-лужної рівноваги, параметр рН води; значення електричної провідності на постійному струмі; значення сумарної кількості розчинених домішок у воді, г/л; параметр окисно-відновлювального потенціалу і величина Редокс-струму, що виникає, коли гальванічну пару мідь-цинк занурити у воду-індикатор. Цей параметр вимірюється у відносних одиницях і має відношення до природної біоенергетики води.

У всіх випадках отримано, що фізико-хімічні параметри води, які знаходились у вулику, в якому знаходилась людина, і біля вуликів досить суттєво змінюються по відношенню до контрольної води, яка знаходилась далеко від вулика. Це означає, що саме вода, як природний індикатор, реєструє біоенергоіноформаційну дію вулика з бджолами на біополе людини. Через взаємодію поля вулика з бджолами із внутрішньоклітинною (зв’язаною) водою організму людини проявляється оздоровча і лікувальна дія.

З допомогою акупунктурної біоенергодіагностики вимірювалось як безпосередньо впливає поле вулика із бджолами на функціональне здоров’я людини. Вперше ми показали, що біоенергоінформаційне поле вулика з бджолами суттєво корегує, вирівнює циркуляцію енергії або енергію життя, по меридіанам організму людини. Така методика дає можливість сьогодні контролювати постійно вплив біоенергоінформаційного поля вулика з бджолами.

В Запорізькому державному медичному університеті в 2008 році медики виконали спеціальні дослідження по впливу апітерапії на серцево-судинну, дихальну систему і показники нейрогуморальної регуляції людини. Робота проводилась на пасіці с. Мала Токмака, Оріхівського району, Запорізької області.

Були виготовлені спеціальні вулики-кушетки із інгаляційними вікнами на яких розміщували досліджених пацієнтів. З допомогою сучасних комп’ютерних діагностичних систем, досліджувались основні показники організму волонтерів до і після перебування пацієнтів на вулику-кушетці 30 хв. Всього приймало участь в експерименті 30 пацієнтів. Сеанси апітерапії проводились протягом 5-10 днів.

Результати досліджень показали, що має місце позитивний вплив апітерапії на показники серцево-судинної системи: нейрогуморальна регуляція організму людини.

Автори досліджень, що виконані під керівництвом доцента кафедри нанофізіології Запорізького медуніверситету, Жулинського В.А., серед позитивного впливу сеансів апітерапії, яка основана на близькому контакті людини з бджолиною сім’єю є мікро вібраційний масаж, який йде із вулика, особливого іонного складу при постійній роботі бджолиної сім’ї і людини.

Таким чином, ми вважаємо, що основним механізмом оздоровлення людини біоенергоінформаційним полем бджіл є вплив цього фактору на властивості внутрішньоклітинної (зв’язаної) води в організмі людини.»

З висновками Михайла Курика повністю погоджуються і американські та австрійські вчені, але вони ще беруть до уваги, що бджоли виконують ще і ретрансляторну дію, тобто посилюють те енергетичне поле, яке йде із землі.

Якось в Саянах я хотів скоротити свій шлях і запропонував своєму попутнику шаману Вараві пересікти Лису гору. На що він мені відповів: - На Лису гору навіть розумний звір не ходить і птах не летить, а людина за 3-4 години може втратити щонайменше пів життя.

Подібних Лисих гір на нашій планеті безліч і незалежно від мови майже скрізь у них однакова назва.

Та зустрічається місцевість, де негативне поле не сильно виражене, але завдяки ретранслятивним діям бджолиних сімей воно може посилюватися наносячи шкоду людині.

Тож при виборі місця для бджолотерапії потрібно бути дуже обережним. На жаль, в Україні вже чимало випадків з негативними результатами і цьому сприяють виробники стендів або будиночків для бджолиної терапії, які не пояснюють клієнтам, що не вся місцевість підходить для цієї справи.

Найкраще місце для бджолиної терапії це те, де стояли старі церкви або це було місцем поклоніння чи жертвоприношення будь-яким богам. В старину люди були ближче до природи і краще визначали місця як з гарною, так і з поганою енергетикою.

Не варто забувати і про рослинний світ, бо серед рослин є такі, що придають сили, а є і такі, що ослаблюють організм. А якщо враховувати те, що наші бджолині сім’ї чудові ретранслятори, то і рослинний світ може впливати на бджолину терапію в ту чи іншу сторону.

Мольфари, знахарі, шамани, які займалися ще до нас бджолиною терапією велике значення надавали і надають ще і інформативному полю. З цим погоджуються австрійські і американські вчені.

Докладніше про різні нюанси бджолиної терапії ви можете ознайомитись на нашому сайті www.auv.com.ua в розділі публікацій «Бджільництво» статті:

«Перший у світі музей сучасної апітерапії (бджолиної терапії) створюється на Житомирщині»;

«Вплив біополя бджолосім’ї на людину, апітерапія або відпочинок на вуликах»;

«Історія лікування на вуликах»;

«Секрет села Рогачі (Музей сучасної апітерапії)». 

Підготував Володимир Тарасюк, експерт дорадник

Довідки за тел.:

067-656-59-39, 097-233-91-32, 

095-548-05-28.