Гібридні сорти латаття – найкраща прикраса Вашої водойми
Латаття біле — найпривабливіша квітка наших водойм, котру дуже часто величають "чарівною королевою водойм". І це не випадково. Її сніжно-білі запашні квітки з золотистою серединкою подібні до троянд і справді нагадують королівське вбрання. Ніжні овальні пелюстки квітки утворюють білу чашечку, у середині якої розташовані білі тичинки з золотисто-жовтими пиляками. Знизу пелюстки мають зеленувате забарвлення. Діаметр квітки до 12 см. Коли спостерігаєш за водоймою, складається враження, що ця квітка, погойдуючись, пливе по небі разом з віддзеркаленими у воді хмаринками. Особливо привабливий вигляд має біле латаття в сонячний день. Його квітки відкриваються лише тоді, коли яскраво засвітить сонце, і загортають свої ніжні пелюстки, коли воно заходить за обрій, після чого квітки, які прикріплені до довгих круглих черешків, ховаються під воду до наступного ранку. Саме за це квітку латаття називають "дитя сонця", адже на світанку вона розкривається назустріч сонячним променям, а на заході закриває бутон.
У природному середовищі латаття цвітуть одночасно, близько місяця, культурного ж сорту німфеї, квітують з початку літа до осінніх холодів, а інколи і до самих заморозків. Саме тому на присадибних водоймах престижно мати латаття гібридних сортів. Окрім того гібридні сорти значно красивіші і мають більш нарядний вигляд.
Існує понад 40 видів латаття. Більшість видів віддають перевагу сонячному місцю розташування і в глибокій тіні вони практично не цвітуть, а листи при недоліку сонячного світла дрібніють. Є, однак, серед гібридних сортів і такі, яким досить перебувати на сонці всього декілька годин у день.
Карликові сорти висаджують на глибині 15-25 см, сильнорослі - 70-100 см., іноді навіть більше. Якщо ваше латаття росте у контейнері, то необхідно оптимальну глибину посадки потрібно вважати від поверхні ґрунту в контейнері. Контейнери для посадки латаття повинні бути не стільки високими, скільки широкими. Пересаджувати латаття найкраще з кінця травня до жовтня.
Гібридні латаття не розмножуються насінням. Розмноження виконують за допомогою розподілу кореневища, для цього використовується відрізок кореневища із брунькою. Відрізок кореневища повинен бути неодмінно свіжим, без найменших підсушених ділянок.
Великі корінці висаджують горизонтально, дрібні - можна висадити вертикально. Кореневища рослин на половину засипають субстратом, а зверху присипають щебенем або галькою, щоб субстрат менше вимивався з контейнера.
Залежно від сорту, рослині потрібно від 0,5 до 4 м2 поверхні води. Не естетично і не гарно, коли вся поверхня вашого ставка заповнена рослинністю. Найкращий варіант, коли 60% гладі води залишається вільної.
Де краще придбати латаття гібридних сортів, райську диво-рибку Коі, будь-який рибопосадковий матеріал та обладнання для декоративних і промислових водойм, як почистити водойму від мулу Вам порадять
за тел. 067-656-59-39, 097-233-91-32,
095-548-05-28
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.