Турбота про пухнатих

 

 

 

 

 При всій привабливості кролівництва, ведення цього виду бізнесу наштовхується на цілий комплекс проблем.

 

Заразні хвороби у кроликів і міри боротьби з ними

Попередження захворювань

Будь-яке захворювання легше попередити, чим ліквідувати. Щоб не допустити захворювання кроликів, необхідно створити й строго виконувати схему профілактичних заходів. Схема, яка створена на кролівницькому комплексі є самої надійною й може застосуються в будь-якому господарстві незалежно від його розміру.

Міксоматоз

МІКСОМАТОЗ - інфекція, викликувана Днк-вірусом, що проявляється у вигляді епізоотій. Перебіг хвороби гострий. Форми класична (отічна) і нодулярна (вузликова). Хворіють кролики різного віку й зайці. Клінічні ознаки: підвищення температури тіла до 41,5 градусів, гноблення, серозно-гнійний кон’юнктивіт, набряк вік, голови, ануса, полових органів, вузлики на шкірі й горбки, синюшність слизуватих оболонок. Патоморфологічні зміни: у підшкірній клітковині голови, шиї, кінцівок студенисті інфільтрати, осередкова пневмонія й запалення слизуватої оболонки дихальних шляхів.

Хвороба поширюється швидко, її передають не тільки кролики один одному, але й гризуни, кровососущі паразити, персонал. Всіх хворих тварин негайно забивають і спалюють разом зі шкуркою. Перехворілі тварини залишаються вирусоносіями, вони заражають здорових тварин, тому їх також необхідно знищити.

Схема вакцинації міксоматоза

Група тварин

1-я вакцинація

2-я вакцинація

Наступні

Виробники

Ревакцинація при завезенні

 

Кожні 6 мес

Ремонтний молодняк

28-35 день

70-75 день

Кожні 6 мес

Відгодівельний молодняк

28-35 день

 

 

 

Вірусна геморрагічна хвороба

Хвороба протікає гостро, характеризується дуже швидким протіканням, важким геморрагічним синдромом, дистрофічними змінами у всіх органах і високою (90%) летальністю.

Схема вакцинації ВГХК

Група тварин

1-я вакцинація

2-я вакцинація

Наступні

Виробники

Ревакцинація при завезенні

 

Кожні 6 мес

Ремонтний молодняк

28-35 день

56-63 день

Кожні 6 мес

Відгодівельний молодняк

28-35 день

 

 

 

Пастерелльоз, Сальмонельоз, Колібактеріоз

На кролекомплексі створений власний профілактичний препарат для вирішення проблеми із цими захворюваннями комплексно.

ПАСТЕРЕЛЛЬОЗ - бактеріальна інфекція, що протікає у вигляді епізоотій і невеликих спалахів. Перебіг хвороби зверхгосрий, гострий, підгострий й хронічний. Хворіють кролики з 40-денного віку в будь-який час року. Клінічні ознаки: підвищення температури тіла до 41-42 градусів, важке дихання, нежить, чхання, пізніше понос, при хронічному плині - риніт, кон’юнктивіт. Патоморфологічні зміни: численні крапкові виливи на всіх серозних і слизуватих оболонках, а також полосчаті геморрагії між кільцями трахеї (!!! - явна ознака пастерелльзу - !!!). У печінці є некротические очажки. Відзначається пневмонія з выпотом серозного й геморрагического экссудата в грудну порожнину. Зустрічається пневмонія гнійно-фіброзного характеру.

САЛЬМОНЕЛЬОЗ - бактеріальна інфекція, що протікає у вигляді спорадических випадків і спалахів. Перебіг хвороби - гостре й подострое. Найбільш сприйнятливі кролики від 1 до 3 місяців і сукрольные самки, які хворіють, як правило, у літньо-осінній період. Клінічні ознаки: відмова від корму, млявість, сонливість, що запали очі, потім понос. Патоморфологические зміни: катаральне запалення шлунково-кишкового тракту із крововиливами в товстому відділі кишечника, серозно-фібринозне запалення жовчного міхура, сильне збільшення селезінки з наявністю в ній некротических вузликів.

КОЛИБАКТЕРИОЗ - бактеріальна інфекція, що протікає у вигляді спорадических випадків і спалахів. Хворіють кроленята з перших днів життя в будь-який час року. Клінічні ознаки: гноблення, поганий апетит, схуднення, понос, слизуваті гиперемированы. Патоморфологические зміни: серозний і серозно-катаральний гастроэнтерит з різкою гіперемією, фибриноидным набряканням стінок посудин, дистрофією, місцями некрозів і десквамацією слизуватої оболонки.

Схема вакцинації пастереллеза

Группа тварин

1-я вакцинація

2-я вакцинація

Наступні

Виробники

Ревакцинація при завезенні.

Санація «Эгоцином» у терапевтичній дозі.

Вакцинація через 24 години.

 

Кожні 2 мес. - самці.

При кожній позитивній пальпації-самки

Ремонтний молодняк

28-35 день

0,5 дози

56-63 день

Кожні 2 мес. - самці.

При кожній позитивній пальпації-самки

Відгодівельний молодняк

28-35 день

0,5 дози

 

 

 

Кокцидіоз

ЭЙМЕРИОЗ (КОКЦИДІОЗ) - хвороба, викликувана найпростішими, протікає спорадически й у вигляді спалахів. Перебіг хвороби гостре й подострое, кишкова й печіночна форми. Хворіють кролики будь-якого віку в будь-який час року. Клінічні ознаки: гноблення, поганий апетит, схуднення, живіт відвисає, хутро скуйовджене, тьмяний, желтушность слизуватих оболонок. Патоморфологические зміни: пориваються печінка й кишечник. Гіперемія або катаральне запалення слизуватих оболонок тонких кишок, через серозну оболонку яких видні дрібні білуваті вузлики, що містять ооцисты. Печінка збільшена з жовтувато-білими вузликами від просяного зерна до горошини. Скупчення газів у сліпий і ободочной кишках. Червоподібний відросток збільшений. Гистологически в печінці відмирають холангиты й перихолангиты, жовчні протоки закупорені разросшимися епітеліальними клітками й мертвими эймериями в різній стадії розвитку.

Схема профілактики кокцидіозу й пассалуроза.

Група тварин

Лікувальні обробки

Профілактичні обробки

Виробники

При завезенні 5-7 днів.

Надалі за показниками капрологических досліджень.

Постійно з кормом

 

 

Перед заплідненням (пассалуроз)

Ремонтний молодняк

Перед отлучкой 3-5 днів.

Постійно з кормом

Відгодівельний молодняк

Перед отлучкой 3-5 днів.

Постійно з кормом