Бур'янами вважають всі дикорослі рослини, що з'являються в посівах сільськогосподарських культур. Ними можуть бути і культурні рослини, наприклад, озиме жито в посівах пшениці і т.д. Бур'янів дуже багато, тільки на території України їх налічують близько 1,5 тис видів.

Бур'яни завдають величезної шкоди культурним рослинам. У посівах сільськогосподарських рослин вони поглинають вологу, поживні речовини, сонячне світло, тим самим різко знижують урожай.

Бур'яни менш вимогливі до умов зростання, тому вони випереджають культурні рослини в рості і розвитку. Своєю масою бур'яни можуть придушити сходи сільськогосподарських культур, а при сильному розвитку і дорослі рослини.

Грунт, засмічений кореневищними і коренеплідних бур'янами, важче обробляти.

З бур'янами важко боротися, тому що вони відрізняються дуже високою плодючістю, тривалим збереженням схожості насіння, різноманітністю способів розповсюдження, здатністю до вегетативного розмноження, більш раннім дозріванням насіння. Так, одна рослина вівсюга може дати 600, осоту польового (жовтого) - 19 тис, лободи - 100 тис, а гулявника - 700 тис насінин. Насіння сходять недружно, проростання їх розтягується на різні терміни. Одні проростають незабаром після осипання, інші - через кілька місяців, а деякі можуть багато років лежати в землі, не втрачаючи схожості. Запаси насіння в ґрунті величезні, від кількох сотень тисяч і до 3 млрд шт. на 1 га.

Багато фахівців рекомендують після оранки (перекопування) протягом декількох тижнів витримати ділянку під паром, з тим щоб за цей час культиватором або хімічними препаратами знищити бур'яни, насіння яких встигають «прокинутися» і прорости.

Це дуже ефективний спосіб боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами, але при цьому затягується процес підготовки ґрунту.

Необхідно знищити бур'ян хімічним способом (найбільш ефективним - обробіть вегетуючі коріння рослини гербіцидом суцільної дії (раудап - 0,4-0,8 мл/м.кв., Даланон - 1,2-2,4 мл/м.кв., Реглон - 1-1,5 мл м.кв.) гріфосфат - 0,4-0,8 мл/м.кв.).

Ці препарати розкладаються в ґрунті не відразу і зберігають свою дію протягом декількох днів, тому посів проводиться в рекомендовані для кожного препарату строки (в середньому через 3-4 тижні, після обприскування).

Рекомендації з підготовки ділянки землі під посадку горіхового саду

При осінній посадці підготовку ґрунту рекомендується починати в липні місяці, з знищення багаторічних бур'янів, хімічним способом, побризкати ділянку землі.

Через 2-3 тижні необхідно спровокувати бур'ян - провести дискування землі.

Наступна операція - боронування.

За 2-3 дні до посадки саджанців рекомендується провести культивацію, розбивку по кварталах, розмітку, механічна викопування ям.

При весняній посадці рекомендується обробити землю в жовтні-листопаді, зорати на зяб.

Навесні, коли дозволяють погодні умови, при стійкій нічний температурі + 10°С провести боронування, культивацію, розбивку по квадратах, розмітку, механічна копка ям.

Рекомендації при плануванні ділянок під посадку

Основна вимога при плануванні розбивки і посадки - необхідно строго витримувати направление північ-південь, незалежно від розмірів ділянок.

Механічну копку ям рекомендується проводити від 40 днів до посадки до 2-3 днів. За день до посадки закультівірувати і залити ямки водою повністю.

Схема посадки саджанців залежить від сорту, і рекомендується в проектах, виготовлених в проектних організаціях (6х8м, 8х8м, 8х10м, 10х10м чи 12х12м), карликові сорти рекомендується висаджувати 5х4м.

Фальсифікат саджанців грецького горіха складає на ринку України біля 98%.

Шановні садоводи!

Щоб уникнути непорозумінь та не закопати гроші в землю, а це трапляється дуже часто, представництво Національної асоціації с/г дорадчих служб України по садівництву завжди готове надати вам консультативну допомогу щодо вибору саджанців та догляду за ними.

Інформація, яка наведена нижче допоможе Вам уникнути лохотрону (фальсифікату) як при покупці саджанців горіха грецького, так і при догляді за садом. Радимо докладно ознайомитися з наданою інформацією:

Інтенсивна технологія вирощування грецького (волоського) горіха (все від «А» до «Я»)

Зміст інформації, що розміщена на диску:

- Селекції та сорти грецького горіха, які можуть плодоносити на теренах України.

- Закладка горіхових садів - перспективний напрямок у садівництві на найближчі 40-50 років.

- Горіхи, що не бояться найлютіших морозів .

- Уникнення фальсифікату при виборі саджанців грецького горіха (інформація надається вперше в Україні).

- Щеплення грецького горіха.

- Посадка саджанців грецького горіха. Перевага літніх посадок.

- Подолання стресу та забезпечення 99-100% приживлюваності при висаджуванні саджанців (інформація надається вперше в Україні).

- Вимоги до ґрунту, тепла, освітлення і вологи.

- Формування крони і обрізка, лікування ран, уникнення фальсифікату серед садових замазок, який складає 99,6% (інформація надається вперше в Україні).

- Голландська технологія закладання горіхових садів, яка дозволяє повернути витрачені гроші за 3-4 роки за рахунок змішаної посадки.

- Догляд за горіховим садом.

- Малозатратна технологія обробітку ґрунту в міжряддях, яка суттєво покращує родючість ґрунтів з застосуванням активного ротора (інформація надається вперше в Україні).

- Використання органічних добрив для збільшення рентабельності горіхових садів та отримання статусу органічна продукція(інформація надається вперше в Україні)..

- Прискорення плодоношення горіхових садів на 2-3 роки (інформація надається вперше в Україні).

- Шкідники і хвороби та боротьба з ними.

- Захист горіхових садів від вимерзання в зимовий період та покращення їх зимостійкості.

- Чому не варто закладати промислові сади скоростиглими і низькорослими горіхами типу «Ідеал» і їм подібним?

- Високоефективне рідке органічне добриво «Ріверм» - найкращий помічник для садоводів, овочеводів і рослинників.

- Механічна і ручна лущілки грецького горіха продуктивністю до180 кг/час. (Новинка в Україні). Ціна доступна для селян і підприємців.

Диск з цією інформацією можна замовити за тел.:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28.

Скачування диску через файл обмінник займає 2 хвилини. 

Підготував Володимир Тарасюк, експерт дорадник