Кращі сорти ягідних культур, які чудово плодоносять в умовах України 

 Малина
  

Це одна із найстаріших ягідних культур, яку вирощують завдяки ароматним, багатим вітамінами ягодам, що мають антисептичну й жарознижуючу властивості.

У малини серед ягідних чагарників найвища потреба у воді. Її недолік під час цвітіння знижує очікуваний урожай, а під час формування ягід впливає на їхню величину - ягоди дрібніють, а темпи росту пагонів уповільнюються.

НОВОКИТАЇВСЬКА. Ранній високопродуктивний український сорт. Невибагливий до умов вирощування, дуже зимостійкий, з прекрасною загальною життєздатністю, на 80% самоплідний, шипуватість слабка. Ягоди одномірні, середня маса 2,2 – 2,9 г, великі – 4,5-5,0 г, високо транспортабельні.

ХЕРІТЕЙДЖ. Американський ремонтантний пізній сорт. Плодоносить з серпня до заморозків. Ягоди середньо крупні (3,0-3,7 г), щільні, смачні, дуже ароматні.

ПОЛКА. Найраніший осінній (ремонтантний сорт, плодоносить щедро (до 5 кг з куща). Ягоди великі (3,2-3,5 г.) насиченого червоного кольору, смачні, щільні, транспортабельні. Після розмороження ягоди зберігають форму і мало стікають. Улюблений сорт фермерів Європи.

Ожина безколючкова

 

Ожина відноситься до сімейства Розоцвітих, роду Малини, підроду Ожини. В природі існує багато дикорослих видів і форм ожини, які створюють густі непрохідні зарослі на вирубках лісів, в ярах і біля рік.

Нас цікавить ожина садова, а саме безколючкові її сорти з пагонами, що напівстеляться. Вони дають смачні, солодкі, ароматні ягоди, швидко вступають в плодоношення (на 2-3 рік), мають високу і постійну врожайність.

Ожина близька родичка малини, тому їх часто порівнюють між собою. Однак ожина в 2-3 рази перевищує малину по врожайності, має більш транспортабельні ягоди. Оскільки цвіте пізніше, - не пошкоджується весняними морозами, більш засухостійка, але менш морозостійка, ніж малина.

ТОРН ФРІ. Міцний кущ з довгими (до 4-5 м) пагонами, які напівстеляться. Квітки великі 3-3,5 см в діаметрі, світло-рожеві. Ягоди великі, масою до 5 г, довжиною до 3 см, яйцевидні, фіолетово-чорні, кислувато-солодкі. Плодоносить з кінця липня до кінця серпня. Сорт стійкий до хвороб.

Порічки

 

Біологічно порічки ближче до аґрусу, смородині золотистої, з якими, як і із чорною смородиною не схрещуються, але вегетативно взаємосувмістні. Порічку можна щепити на смородину Золотисту для одержання штамбової форми.

СВЯТКОВА. Ягоди темно-вишневі, смачні, універсального призначення.Сорт високоврожайний. Стійкий до борошнистої роси та антракозу. Зимостійкий, посухостійкий.

ЙОНКЕР ван ТЕТС. Один із найпопулярніших в світі сортів. Плоди великі, кисло-солодкі, зібрані у довгі, гарні грона. Стійкий до борошнистої роси. Середньоранній, самоплідний, високоврожайний.

ЛЮБАВА. Ягоди ніжно-рожеві, з витонченим кисло-солодким смаком, довго без осипання тримаються на кущах, ідеальні для дитячого харчування.

Високоврожайний сорт комплексно стійкий до хвороб та шкідників (хімія не потрібна), вирощується для екологічно чистої продукції.

СВІТЛИЦЯ. Середнього терміну дозрівання. Характеризується високою врожайністю та комплексною стійкістю до хвороб.

Грона довгі, з яскраво-червоними кисло солодкими округлими ягодами.

УЛЮБЛЕНА. Високоврожайний сорт середнього терміну дозрівання з комплексною стійкістю до хвороб. Красиві довгі грона з темно- вишневими округло-овальними ягодами. У плодів – тонка шкірка, вага 0,7-1 г., вони кисло-солодкі, достигають одночасно і при перезріванні довго тримаються на кущах, не опадаючи.

Аронія чорноплідна.

 

Аронія чорноплідна АР-1 (чорноплідна горобина) – надзвичайно цілюща рослина. Її плоди знижують та нормалізують тиск, зміцнюють кровоносні судини, виводять з організму токсини та радіонукліди, стримують процеси старіння, покращують роботу травного тракту, печінки та підшлункової залози. З них роблять дуже смачні соки, сиропи, компоти, варення, джеми, мармелад, настійки і вино.

Аронія – скороплідна і високоврожайна: вона пізно цвіте і заморозки не пошкоджують її, дуже стійка до шкідників та хвороб, невибаглива до грунтів (проте їй не підходять карбонатні та важкі глинисті грунти).

Вона надзвичайно красива: весною – в пишному білорожевому цвіті, осінню – одіта в шати з червоного листя.

 

Саджанці найперспективніших сортів малини, ожини, порічок, аронії чорноплідної, жимолості, яблунь, фундука і суниці можна замовити та придбати звернувшись  за тел. 067-656-59-39, 097-233-91-32, 095-548-05-28.

Людмила Тарасюк, експерт дорадник