Українська судова система потребує повного перезавантаження

Українська судова система – це дзеркальне віддзеркалення діючої влади. В підтвердження цих слів наведу один із тисячі прикладів. Це скандал навколо забудови біля озера на Осокорах: суд відхилив вимоги активістів, щодо зведення трьох мікрорайонів довкола озера в м. Києві.

7 листопада 2018 р. Окружний адміністративний суд Києва відхилив повністю всі позовні вимоги громадської організації «Екопарк Осокорки» у справі проти ДАБІ щодо скасування дозволу на забудову трьох мікрорайонів довкола озера. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook один із засновників організації, автор петиції щодо заборони будівництва навколо озера Михайло Петелицький.

Він зазначив, що головуючий суддя не врахував доводи позивача що:

1.      дозвіл видавався забудовнику вже після того, як інший суд порушив проти цього забудовника справу про банкрутство, визнав неплатоспроможним і призначив арбітражного керуючого;

2.      будівництво ведеться в зоні охоронюваного ландшафту, де будувати будь-що в принципі заборонено;

3.      забудова суперечить чинному Генплану (ДПТ суперечить Генплану, є окремий позов про скасування цього ДПТ але суддя відмовляється відкласти розгляд до вирішення справи, яка матиме значення для розгляду даного спору);

4.      забудова трьох мікрорайонів із гідронамивами ведеться без оцінки впливу на довкілля, проходження якої є обов'язковим згідно з законом.

Ну що тут можна сказати: українська судова система, як і представники діючої влади захищають олігархів та фінансових магнатів і тут діє тільки один закон – гроші.

Навіть в самому страшному сні не можна було уявити собі, що небесна сотня полягла за те, щоб все повернулося до того, як і було та ще й в набагато гіршому стані.

Те що українська судова система потребує повного перезавантаження – це розуміє кожен українець, але цього не бажає нинішня влада. Та і це не вирішить проблеми. Тільки всенародні вибори суддів терміном на п’ять років з полегшеною можливістю їх відклику може змінити ситуацію на краще. Але це не влаштовує ні Президента України, ні Уряд, ні депутатів Верховної Ради.

Тож українська судова система має можливість змінитися тільки після повного перезавантаження нинішньої влади, яка зрадила Майдан.

Підготувала Людмила Тарасюк