Хто економить газ – той має платити більше

Обібрати бідного – такий лозунг Зеленського і його опричників. З кожним місяцем Україна становиться все біднішою і біднішою. Українці все більше економлять на одежі, промислових товарах та на споживанню газу, води і електроенергії. Відповідно до цього падають надприбутки олігархів. В угоду олігархам оточенням Порошенко була розроблена нова схема скритого збільшення тарифів за спожитий газ. Володимир Зеленський, будучи вірним послідовником Порошенко, не тільки схвалив, а і покращив цю схему для олігархічних кругів. Згідно цій концепції встановлені норми до сплати за об’ємами значно більші, ніж показує лічильник. Внаслідок цього суми у платіжках можуть «на рівному місці» збільшуватися. Тобто з 1 січня змінилася методика нарахування плати за розподіл газу та появилися так звані мінімальні об’єми замовленої потужності: якщо раніше плата розраховувалась, виходячи з показників лічильника, то тепер у споживачів будуть суми, менше яких заплатити вони не зможуть. Згідно постанови НКРЕКП №580, починаючи з 1 січня 2021 року замовлена потужність об’єкта споживача (плата за розподіл газу) розраховується, виходячи з фактичного обсягу споживання газу за газовий рік (тобто, згідно показників лічильника за період 1 жовтня по 30 вересня), але не може бути меншою за: 39 м3 – якщо у споживача є лише газова плита; 126 м3 – якщо у споживача є газова плита і газова колонка для підігріву води; 314 м3 – якщо споживач використовує природний газ комплексно, у тому числі для опалення. Це означає, що навіть якщо протягом року споживач не спалить жодного кубометру газу, все одно йому виставлять рахунок, який залежатиме від встановленого у будинку чи квартирі газового обладнання.

Представники влади стверджують, що логіка рішення була в тому, що поки обладнання підключено до газорозподільної мережі, в ній потрібно утримувати достатній тиск для всіх підключених приладів, щоб кожен клієнт в разі потреби міг скористатися своїми газовими приладами. Всі хочуть палити дрова, але котел відрізати від мережі нікому не хочеться – про всяк випадок. Йдеться про максимальну суму 675 грн на рік, тобто 56 грн на місяць. Щоб не платити зовсім, потрібно фізично відключитися від мережі і розірвати договір на розподіл газу.

Ви подивіться яке виправдання найшли ці нелюди, щоб брати з людей гроші за ненадані послуги.

Мабуть вони вважають всіх нас за дурнів.

Шановний Володимир Зеленський, я розумію що ви не українець, але свою долю вам довірив український народ і якби ви і ваші опричники дійсно не на словах, а на ділі були слугами народу, то знайшли б розумне рішення.

Якщо людина по якійсь причині не користується якимось газовим приладом, то і не потрібно його відрізати. Достатньо опломбувати на період, що буде вказаний в заяві.

Як вам таке рішення пане президенте?

Розумію, скоріше за все не по зубам, бо ви і ваші опричники мають догоджати не українському народу, а олігархам. І ви боїтеся їх як біс ладану. Якщо ви такий трусливий, то може не варто далі займати це місце.

Володимир Тарасюк експерт дорадник

067-656-59-39