Звідки беруться високі комунальні платежі?

Тривалий час я думав, що всі наші проблеми криються в дилетантському Уряді і в необізнаності депутатів Верховної Ради. Але детально проаналізувавши дії Офісу Президента, Уряду і Верховної Ради стосовно локдауну, діяльності банківської системи та комунальних платежів я зрозумів, що це цілеспрямована політика, яка направлена на те щоб зробити українців злиденними та знищити Україну як державу. Можливо це і є найвагоміша місія Володимира Зеленського.

Можна це довести сотнями прикладів, але щоб нікого не втомлювати об’ємною публікацією обмежусь найвагомішими фактами.

Скажіть будь ласка, кому потрібні такі карантини і такий логдаун при якому великі мегамаркети, в яких 50% на 50% продукти і промислові товари успішно працювали, а в невеликих супермаркетах невеличкі окремі полиці з господарчими товарами були закриті. Навіть в столиці успішно працювали стихійні базари, а медичні маски люди використовували за бажанням, бо ніхто їх не контролював. І як результат: захворювання на ковід та смертність ми не зменшили, а втрати від закриття підприємств маємо численні.

З появою короновірусу в Україні ціни на окремі ліки в аптеках зросли в 2–3 рази, а на звичайні медичні маски з 70 копійок до 15 гривень. Фармацевтія стала набагато прибутковішою, ніж торгівля наркотиками чи зброєю. Тут ми общеголяли усі країни світу без виключення. На наші податки утримується величезна структура, яка іменується антимонопольний комітет. Але деюре він існує, а дефакто його немає, хоча немалу зарплатню отримують працівники цієї структури.

Ще цікавіше з банківською системою. Тут докладаються чималі зусилля, щоб громадяни України не зберігали гроші в банках. Приклад ненадійності наших банків і банківської системи подають урядовці, депутати Верховної Ради, працівники Офісу Президента України та політики усіх рівнів, зберігаючи іноземну і вітчизняну валюту дома «під матрасом». Загляніть в їх декларації та переконайтесь в цьому самі. Тут першість тримає жінка Петра Порошенко, зберігаючи дома майже пів тони валюти. Не дивуйтесь, наші політики мають стільки «бабла», що нерідко воно вимірюється вже не кількістю, а на вагу. І тут на диво ми маємо антикорупційну структуру, яка б мала перейматися походженням цих грошей, як це робиться у всіх цивілізованих країнах світу. Та як і антимонопольний комітет деюре ця структура є, а дефакто немає. Правда як і в попередньому випадку солідна зарплатня отримується.

Одночасно постійно зменшуються відсотки по депозитам, які вже не будуть покривати інфляцію. Тобто ми просимо грошей у МВФ, відмовляючись від грошей своїх громадян… Хіба це не диво?

Про курс гривні можна складати цілі оди… Ну а якщо двома словами, то цей курс не відповідає дійсності і визначається в угоду олігархів експортерів. Зазвичай гривну постійно занижують, щоб олігархи експортери мали надприбутки. Початок цьому поклали Порошенко з Гонтарьовою. Ну а Зеленський, як чудовий послідовник Порошенка, продовжив цю справу далі.

Але те що було зроблено комунальними платежами, то це не може порівнятися ні з чим.

Зрозуміло, що завдяки так званій «Революції гідності» основна маса українців суттєво збідніла. Звичайно, що окрім олігархів існує невеликий прошарок населення, який помітно розбагатів: це активісти революції, що займалися присвоюванням пожертвувань від населення і мародерством, засновники і працівники благодійних фондів, працівники різних революційних організацій з Революційними назвами, ціллю яких було отримання із-за кордону і від вітчизняних підприємств ліків, які замість фронту направлялись в аптеки та в приватні лікарні, а промислові і продовольчі товари в торгівельні мережі, що стосується грошей, то вони просто присвоювались. Тож не дивно, що ця категорія людей шибко розбагатіла після революції. Більшість із них навіть стали учасниками АТО, не будучи на передовій.

Прикро, але саме вони суттєво нашкодили і кинули тінь на справжній волонтерський рух, який в 2014 році охопив всю Україну. Та ця тема потребує окремого розгляду. Тож повернемося до комунальних платежів.

Щоб розмова була живою наведу приклад Юлії Сірик.

«15 гривень 50 копійок за куб газу платить з нового року жителька Семенівки Марія Єрошова. У січні в платіжці за розподіл газу їй нарахували 51 гривню. На рік вона витрачає 120-140 кубів газу. Користується плитою і зрідка конвектором для опалення у найхолодніші місяці. В інший час опалює хату дровами – економить. Мінімальний обсяг спожитого газу, на який нараховується оплата за його доставку для таких будинків, як у Марії, – 314 кубів. Відтак, тепер жінка платитиме до 1000 гривень за сам газ, за його доставку – 600.

Вдумайтесь: «Незважаючи на те, що на рік використовується десь 120-140 кубів газу, пенсіонерці треба сплатити на рік 600 гривень лише за доставку газу, хоча вона не використовує стільки газу».

Жінка сплачує за доставку 314 кубів газу, замість 120, через те, що НКРЄКП встановив мінімальну замовлену потужність споживання газу. Для споживача, який має газову плиту та газове опалення, це і є 314 метрів кубічних.

Замовлена потужність – це той обсяг газу, який оператор ГРМ гарантовано доставить споживачу. Навіть якщо у цей момент споживач не використовує газ, але оператор ГРМ тримає систему під тиском і забезпечує для споживача саме той обсяг і ту потужність, щоб він будь-якої миті міг увімкнути зареєстрований у нього газовий прилад і користуватися ним, пояснила начальниця управління зовнішніх комунікацій «Чернігівгазу» Ольга Конопацька-Плєхова.

Торік норма мінімальної замовленої потужності поширювалась на споживачів, які користувались газом менше 9 місяців. З 1 січня 2021 року ця норма також поширюється і на споживачів, які користуються газом мінімально.

За словами Ольги Конопацької-Плехової, якщо жінка хоче платити менше за доставку газу – єдиний вихід – звернутись до газової служби і відрізати конвектор. Щоб потім його знову під'єднати, треба буде робити проект і платити за підключення…»

Давайте розглянемо – звідки «ноги ростуть» відносно різкого збільшення ціни на комунальні платежі.

Ми вже говорили про те, що завдяки так званій «Революції гідності» основна маса українців, а це не менше 85% збідніла в 3-4 рази. Це заставило людей заощаджувати на використанні газу, електроенергії та води. В додаток до цього більшість підприємств України, де працював іноземний капітал, після цієї революції перестали працювати, тому що західні аналітики не бачать перспектив для економічного процвітання України на найближчі 15-25 років. Вітчизняні підприємства теж суттєво зменшили своє виробництва із-за відсутності замовлень та втрати російського ринку.

І тут забили сполох наші доморощені олігархи володарі облгазу, обленерго, теплових і гідроелектростанцій, постачальники води і централізованого тепла, які звикли до отримання шалених надприбутків і нарощування мільярдів валюти в своїх засіках. Тож при Порошенку була розроблена нова схема обкрадання людей: брати з них гроші за ненадані послуги. Як вірний послідовник Порошенка Зеленський успішно втілив це в життя. Розпочали з газу з плавним переходом на електроенергію і воду. Розрахунок простий, якщо люди «проковтнуть» сплату за ненадані послуги по газу, то можна переключатися на електроенергію, тепло і воду, а згодом може і на повітря.

Вдумайтесь самі, раніше в сплату за спожитий газ входила його доставка і це було справедливо. А тепер після розподілу сплати за спожитий газ і доставку з’явилась можливість брати гроші за ненадані послуги, встановивши заплановане споживання. Ось і виходить, що Марії Єрошовій при використанні 120 кубів газу за рік потрібно сплатила за доставку 314 кубів газу. Тобто завуаліровано суттєво зростає ціна на газ.

В багатьох квартирах Києва в 2021 році ціна за доставку газу в порівнянні 2020 зросте в 1,7 рази. А в с. Рогачі Ружинського району Житомирської області в деяких будинках збільшили сплату за доставку газу в 6,5 разів. Як кажуть в народі: «Аппетит у ТОВ «Житомиргаз Збут» приходить під час їди».

А є ще таке поняття як якість газу. Дорадча служба «Ревізор» провела експеримент по перевірці якості газу. Для чистоти експерименту в Берліні була придбана настільна газова плитка і чайник. При її підключенні в Німеччині чайник закипів через 6 хвилин і 40 секунд, а в с. Рогачі Ружинського району Житомирської області на тій самій плиті через 10 хвилин і 10 секунд. Викликає сумнів щодо встановлених нових лічильників газу. Дуже багато скарг надходить на те, що після встановлення нового лічильника суттєво зросли показники спожитого газу. Експеримент по перевірці лічильників в Ружинському районі Житомирської області запланований на липень 2021 року. Це не складно зробити, послідовно під’єднавши лічильник, що пройшов перевірку в Німеччині, Польщі чи іншій країні. Своїм довіри немає.

Окремої уваги заслуговує електроенергетика. Людей хочуть заставити платити за те, що так звані інвестори (наші олігархи) отримують завищену плату за сонячну і вітрову енергетику.

Тобто в нашій країні існує турбота тільки про гаманці олігархів, гарантом яких є наш Президент Володимир Зеленський і його вірні слуги.

Дехто може заперечити, зіславшись на рішення по обмеженню ціни на газ. Шановні, уважно вивчивши це рішення ви зрозумієте, що це не турбота про населення, а завуалірована відстрочка приговору українцям. Нам кинули невеличку кісточку, щоб ми заткнулись.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39