Конференція: Горіховий промисловий сад. Боротьба з заморозками.

20 лютого 2019 року в рамках Міжнародної виставки «АгроВесна» м. Київ відбулася конференція «Горіховий промисловий сад. Досягнення максимального врожаю». Конференцію організувала і провела компанія «Алькор С».

Левова частина конференції була присвячена боротьбі з заморозками в горіхових садах за допомогою вітряних машин Orchard-Rite. В принципі все, що говорилося по цій темі відповідає дійсності. Перемішуючи повітря лопатями вітряка можна захистити рослини від заморозків, але існує маленьке але.

Вартість однієї вітряної машини Orchard-Rite складає 40-50 тисяч доларів. Номінальний радіус дії 152 м. Охоплення території 6,8 га. Двигун Ford V10. До затрат необхідно додати щорічні витрати на обслуговування, охорону, заправку машин пропаном. Тож це реально тільки для тих хто має шалені, дармові гроші: політики, чиновники, судді представники різних фондів по АТО тощо.

Чи є цьому альтернатива?

Звичайно є, - це рідке органічне добриво «Ріверм». Докладніше про цей препарат читайте на нашому сайті www.auv.com.ua в Розділі публікацій Садівництво.

Цікаве питання обговорювалося на конференції щодо очистки води від водоростей, личинок і мікроорганізмів у водоймах і басейнах, вода яких застосовується для крапельного зрошення. Для вирішення цього питання запропонований електронний прилад Harsonic, який видає у воді декілька ультразвукових частот. Ціна приладу Harsonic 2400 Євро. Ціна для такого простого приладу занадто висока. До цих пір в Україні вирішувалося це питання за рахунок фільтру з ультрафіолетовою лампою і ціна питання є значно нижчою. Думаю, що при застосуванні приладу Harsonic теж не обійтися без фільтру.

В Україні пропонується для очистки води ще ВІО препарат Джерело. На жаль, ВІО препарат Джерело для очищення озер та ставків не пройшов випробування, яке проводила команда Ревізор дорадчої служби «Агросвіт України».

До нашої служби надійшла зскарга на те, що придбані в магазині АШАН в м. Києві препарати Джерело для очищення озер та ставків не дають позитивного результату.

В цілях перевірки ми придбали три упаковки указаного препарату. На упаковці зазначено, що це концентрована суміш корисних природних мікроорганізмів, ферментів та мінералів для запобігання цвітіння води та усунення неприємного запаху.

Потрапивши в водне середовище, бактерії із складу препарату інтенсивно споживають розчинені продукти органічного розпаду такі як аміак, нітрити, нітрати, фосфати, сечовину та ін., зменшуючи таким чином їх концентрації у водоймі.

Завдячуючи швидкому споживанню розчинних форм азоту, фосфору, мінеральних речовин біопрепарат ДЖЕРЕЛО для очищення озер та ставків сприяє самоочищенню водойми, а саме:

-зменшує накопичення донних утворень та ризик розмноження патогенних мікроорганізмів;

-запобігає неконтрольованому росту водоростей, а також утворенню сторонніх запахів.

При розведенні риб в штучних водоймах ДЖЕРЕЛО дозволяє підтримувати здорове водне середовище при високій щільності заселення, зменшуючи ризик розвитку патогенних мікроорганізмів та без підвищення біологічної потреби в кисні.

При перевірці препарату були дотримані всі вимоги наданої інструкції, але позитивного результату ми так і не отримали. Препарат не вплинув ні на запах води, ні її прозорість, ні на наявність фітопланктону.

При повторній перевірці ексклюзивному представнику на території України ТМ «ДЖЕРЕЛО» ФОП Джемесюк В.П. було запропоновано прийняти участь в перевірці, але з невідомих причин він відмовився. Також ФОП Джемесюку В.П. було запропоновано, щоб він допоміг нам зв’язатися з розробником цього препарату, але і тут він зіслався на відсутність часу.

Не втішні результати і по іншому препарату, що реалізує ТМ «ДЖЕРЕЛО» ФОП Джемесюк В.П. Але про це вже буде окрема розмова після завершення повторних випробувань.

Тож дорадча служба Ревізор «Агросвіт України» не може рекомендувати торговій сіті реалізовувати ВІО препарат Джерело для очищення озер та ставків.

 

ТМ «ДЖЕРЕЛО» ФОП Джемесюк В.П. ми бажаємо як найшвидше виправити ситуацію і повернути втрачений позитивний імідж.

Недостовірна інформація прозвучала і по вибору сортів саджанців.

Компанія «Алькор С» реалізує молдавські саджанці. Варто зауважити, що в 2014 році в Львівській області 50% горіхів молдавської селекції постраждало, французька селекція вимерзла повністю. Зиму 2014 року в Львівській області витримала на рівні з сіянцями тільки наша рідна українська Буковинська селекція. Така ж сама ситуація склалася і в багатьох інших областях України. Продавці французької і молдавської селекції стараються про це замовчувати. А де гарантія, що така зима не повториться? Враховуючи те, що клімат міняється не в кращу сторону, то ми маємо бути більш прискіпливими до вибору сортів саджанців.

Кожному садівнику варто ознайомитися на нашому сайті в Розділі публікацій Неймовірно але факт зі статтею «Різке охолодження СОНЦЯ в найближчі 20-30 років».

На семінарі дуже слабо була висвітлена тема «Досягнення максимального врожаю».

Тож не варто на семінарах все сприймати на віру. Не поспішайте закопувати кровно зароблені гроші в землю.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39