Гаряче серце бані і будинку

Гаряче серце бані і будинку

                                                                            

"В часи мирні або бранні

Хоч якою не була б межа

Щиро вдячні ласці банній

Наше тіло і душа"

         (Твардовський О.Т.) 

 .

 

Навряд чи існує більш приємний та корисний засіб для покращення здоров'я і краси, ніж баня або сауна. Тому не випадково наявність бані чи сауни стало обов'язковим атрибутом не тільки для кожної агротуристичної садиби, а і для дачників, селян і господарів котеджів, які турбуються про своє здоров'я.
Банна процедура грунтується на особливій тепловій дії сухого або зволоженого повітря (пари) на шкіру в результаті чого прогріваються внутрішні органи людини, виводячи назовні накопичені в тілі шкідливі речовини. І хоча у кожного народу своє особисте бачення банних технологій всі види бань існують тільки заради оздоровлення нації. Першими біля 6 тисяч років тому широко користовувалися банями в Єгипті, де вони були загальнодоступними. Прихильність єгиптян до бані та масажу, невибагливість в їжі дозволяли їм підтримувати стрункість фігури та успішно боротися з передчасною старістю. В єгипетських банях широко використовували лікувальні інгаляції, а замість мила – пасту на основі бджолиного меду. На думку Геродота, тогочасні єгиптяни були найбільш здоровим народом світу. Найширшим використанням комфортабельних бань уславився стародавній Рим, де за прикладом Єгипту почали їх зводити (під назвою терми), після походів Олександра Македонського (356 – 323 р. до н. е.). Терми мали нечувані розміри: їх одночасно могли відвідувати біля двох тисяч людей). Наприкінці І в до н. е. в Римі діяло 150 суспільних бань.

Руська парна баня (мильна, лазня) була відома слов'янам ще з V – VI вв. н. е. і була чисто руським винаходом.

Фінська сауна з'явилася біля двох тисяч років тому і відрізнялась від руської бані тільки температурно - вологістним режимом. Кількість невеличких сімейних саун в сьогоднішній Фінляндії перевищує 1,5 млн., а суспільних там є тільки дві.

В Україні найбільш поширені руські бані та фінські сауни. З'явилися перші турецькі хамами.

Обґрунтовано розмежовувати температурно – вологістні режими національних бань допомогають дані російського вченого д. ф. - м. н. Хошева Ю. При теплових потоках на шкіру людини менше 1,5 кВт /м2 банний режим – комфортний і відповідає поняттю "легка пара". Із збільшенням теплового навантаження від 0,2 кВт/м2 (рівень звикання) до 1,5 кВт/ м2 (межа стерпності) час стерпності різко скорочується. Організм людини, який сприймає тепло з повітря з абсолютною вологістю менше 0,05 кг/м3, справляється з цим теплом за допомогою потовиділення, а при абсолютній вологості вище 0,05 кг/м3 настає межа стерпності. Через це в сучасній бані може використовуватися будь-який з трьох слідуючих режимів парної процедури, що відповідають національним особливостям бань: по-фінські температура t = 90 - 120°С, відносна вологість w = 10- ­ 20%; по- руськи t = 70-90°С, відносна вологість w = 20-40%; по-турецькі t = 40 - 70°С, w = 40-80 %. Звертаємо увагу на ще один важливий оздоровчий фактор банної процедури, який дотепер не враховується: зростання атмосферного тиску в парильні з підвищенням температури повітря. Згідно з розрахунками к. т. н. Захарченка Е. В. вказані вище температурні режими фінської сауни, руської бані і турецького хамаму викликають підвищення тиску повітря відповідно на      24 – 34 %, 17 – 24 % та 7 – 17 %. 

Незалежно від того який би тип бані ви не обрали її серцем є піч, яка нагріває каміння і повітря в приміщенні парильні. На ринку України є багато моделей банних печей. Найбільш ефективні, безпечні і корисні для здоров'я традиційні дров'яні печі. Банні дров'яні печі, які розробив і виготовляє СПД Захарченко Е.В., успішно конкурують не тільки з вітчизняними, а і з європейськими аналогами. Ці банні печі, які можна успішно використовувати як для руської бані, так і для фінської сауни, – багатокамерні, посиленної ребристої конструкції із пристроєм утворення перегрітої водяної пари. Зовнішня поверхня печей пофарбована антикорозійною жаростійкою емаллю. Розмір печі визначається на основі вимог і умов замовника. Найчастіше використовуються печі габаритами (ширина ? довжина ? висота) 500 ? 850 ? 1310 мм і 600 ? 850 ? 1500 мм, включаючи винос паливних дверцят на 400 мм. Маса цих печей – від 300 до 450 кг. Піч не має аналогів за функціональними можливостями і надійністю. Конструкція печі захищена патентами на винаходи України (патент 77923 від 02.03.2006) і Росії (патент 23190077 від 10.03.2006), нечутлива до короблення й прогарів. Середній тепловий ККД печі – 80 %. Наявність жаростійкого скла в паливній дверці виключає часте відкривання, що забезпечує стабільний режим горіння, зручність експлуатації й естетичний ефект. М'якість або "легкість" та аромат пари, її температура і вологість підтримуються і регулюються за допомогою спеціальних пароутворюючих і теплозберігаючих матеріалів (талькохлоритового каменю карельського родовища та циліндричних злитків із термостійкого чавуну), а також використання рослинних розчинів і відварів з ефірними оліями. Нагрівання добре утепленної парильні об'ємом до 25 м3 , що не має протягів, потребує не більше однієї години для досягнення типового банного режиму.

Спеціальні теплоізолюючі панелі на стінах і стелі біля печі із дзеркальної нержавіючої сталі й жаростійкого картону, герметизованого алюмінієвою фольгою, забезпечують пожежобезпечність бані, запобігають місцевий перегрів негорючих стінових матеріалів біля печі (відсутність подібних панелей приводить до утворення магістральних тріщин у стінах навіть при використанні високоякісних вогнетривких матеріалів). Дзеркальна поверхня панелі добре відбиває тепло випромінювання гарячої печі у бік лежака. Стінка з вогнетривкої цегли із двох або трьох сторін печі на сталевій швелерній підставці, розташована близько 10 см від печі, забезпечує безпечність людей від опіків, а також інтенсивну теплову конвекцію для прискорення прогріву парильні і усунення холодних застійних зон під лежаком. У стінці є спеціальні прорізи для виходу теплових потоків. У випадку надлишку жорсткого інфрачервоного випромінювання, що викликає дискомфорт, прорізи перекриваються вогнетривкими вкладишами.

Сучасна димохідна система: димова сталева труба внутрішнім діаметром 125 або 150 мм із стінкою завтовшки 4,0 – 4,5 мм; утеплювач: жаростійкий фетр; кожух із дзеркальної нержавіючої сталі; спеціальна теплоізольована коробка із двома лючками для прочистки. Димар виводиться з парильні через бічну несучу стінку (найбільш економний варіант) або через стелю, горище й покрівлю.

Дефлектор - Іскрогасник спеціальної конструкції на димарі запобігає задуванню вітру й підсилює тягу з підвищенням швидкості вітру.

Звертаємо увагу на деякі обов'язкові умови пожежобезпечності парильні й будинку лазні в цілому: вся площа стелі парильні повинна бути не тільки утеплена, але й ретельно герметизована. У банях із бруса сталевий димар за межами парильні необхідно розміщати в шахті з повнотілої червоної цегли (внутрішній розмір перетину шахти: 400 ? 400 мм). Крім того у брусових банях стінки біля печі виконуються з повнотілої червоної цегли на всю висоту парильні.

Опалювальні дров'яні печі

Окрім печей для бань фірма виготовляє надійні та економічні опалювальні дров'яні печі для дачних і сільських будівель та котеджів.

Опалювальні печі такої ж посиленої конструкції, як і банні печі, дозволяють обігрівати заміські одно- і двоповерхові будинки за рахунок повітряного опалення незалежно від кількості ізольованих кімнат у будинку. Піч встановлюється звичайно на першому поверсі в простінку між кімнатами. Після розпалювання дров повітря швидко нагрівається в теплообмінній камері печі й самовільно надходить по утепленим повітроводним трубам у кожну кімнату на відстань до 8-10м від печі. Першими прогріваються приміщення другого поверху. Повітроводи мають регулюючі заслінки.

Повітря як теплоносій має значну перевагу в порівнянні з водою, бо передає тепло в приміщення безпосередньо, тобто без використання опалювальних приборів. Нагрів повітря потребує майже в чотири тисячі разів менше тепла ніж вода. Велика проникаюча здатність повітря обумовлена його високою конвективною спроможністю. Взимку повітряне опалення можна починати або закінчувати в будь-який зручний момент. Опалювальні печі таких же габаритів і маси, як і банні, дозволяють обігрівати житлову площу до 200 м2  (об'єм до 600 куб.м). Опалення печами Захарченка характеризується відсутністю іскріння на виході диму із труби.

Роботи із виготовлення димохідно - пічної системи, її доставці на об'єкт і монтажу «під ключ» виконуються на основі індивідуального замовлення в строк від 10 до 20 календарних днів.

Виготовляються також печі спеціального призначення, пічні й камінні склодверці, сучасні багатофункціональні мангали. 

З питань придбання будь-яких печей за вашим замовленням, монтажу й експлуатації печей і сталевих димоходів, а також для консультації звертайтесь за тел:

067-656-59-39, 097-233-91-32, 095-548-05-28.

Володимир Зоряний, експерт дорадник