Чому сода харчова подібна пінопласту?
За 4 дні до Дорадчої служби «Ревізор» надійшло 8 звернень від наших постійних читачів з Житомирщини, Вінниччини, Рівненщини та Львівщини зі скаргою на низьку якість харчової соди МПП фірма «Ямуна» м. Рівне. Країна походження соди: Туреччина. Спочатку ми надавали роз’яснення по телефону, але після збільшення кількості скарг було прийнято рішення надати цьому питанню публічності.
В ході розслідування встановлено, що дійсно поставщики Туреччини, скориставшись відсутністю поставок харчової соди із-за війни, надіслали в Україну соду вкрай низької якості. З невідомих причин в цій соді закладено забагато антизлежувального агенту. Тому ця сода дуже погано розчиняється у воді, а після додавання оцту спливає подібно пінопласту. Тож про якісь шипучки чи як засіб для миття посуду не може бути і мови.
Розфасувальник МПП фірма «Ямуна» рекомендує цю соду харчову використовувати в кулінарії в якості розпушувача для випікання борошняних кондитерських виробів згідно з кулінарними рецептами. Тож суттєвих претензій до фірми «Ямуна» немає. Нарікань по застосуванню цієї соди в кулінарії не виявлено. Рашівську мову на упаковці вони вже прибрали.
Разом з тим Дорадча служба «Ревізор» рекомендує купувати соду харчову в складі якої зазначено – натрій двовуглекислий, масова частка не менше 99% та можливість приготування газових напоїв як регулятор кислотності. Це трішки краще очищена сода.
Одночасно застерігаємо: не застосовуйте соду харчову в лікувальних цілях чи для приготування шипучок, навіть ту, де зазначена можливість приготування газових напоїв. Це не та якість соди, що виготовлялась в радянські часи. Для лікування за призначенням лікаря тепер можна використовувати тільки медичну соду, ціна на яку, на жаль, не менше 200 грн за 100 гр. Консультації за тел. 067-656-59-39.
Людмила Тарасюк, експерт дорадник