Нашийник від бліх і кліщів може завдати шкоди вашому улюбленцю

Зазвичай в рекламі говориться: придбай нашийник від бліх і кліщів і твій улюбленець буде в небезпеці, але в багатьох випадках нашийник може стати навіть причиною смерті вашого улюбленця.

Дійсно, продавці цього товару праві, коли говорять, що весна – це час пробудження всього живого, у тому числі і небезпечних для домашніх улюбленців комах – бліх і кліщів. Але не варто панікувати! Потрібно просто захистити улюбленця якомога ефективніше та надійніше.

На жаль, укус кліщів і бліх може виявитися набагато серйознішим, ніж проста неприємність. А все тому, що ці паразити під час живлення кров'ю можуть заразити тварину небезпечними захворюваннями, які зараз діагностуються все частіше.

Налічується десятки хвороб, які переносять кліщі, але деякі з них здатні призвести навіть до загибелі улюбленця. Блохи, точніше їх слина, є однією із найчастіших причин алергічного дерматиту у котів та собак, що проявляється свербежем та випадінням шерсті на окремих ділянках.

Існує хибна думка, начебто кліщів можна «підчепити» тільки у лісі, а це не так - для зустрічі з кліщем достатньо вийти в міський парк. Оскільки з загрозою атаки бліх і кліщів зустрічаються практично всі власники, і тому дуже важливо подбати про профілактику – захистити улюбленого чотирилапого друга від укусу, а значить і від зараження небезпечними хворобами.

Якщо Вам хочеться вирішити проблему кардинально – за один раз на весь сезон, то варто звернути увагу на такий метод захисту, як нашийники від паразитів. Вони зручні як для тварин, так і для хазяїв: один раз одягніть та будьте спокійними протягом всього небезпечного періоду.

Як працюють нашийники від паразитів?

Важливо розуміти, що діяти нашийник починає через 48 годин з моменту одягання і при належному контакті з тілом домашнього улюбленця. Тобто відстань між нашийником і шиєю повинна бути в 2 пальці, що розміщені вздовж шиї. При цьому носити нашийник слід постійно, навіть під час нічного сну.

Все це було вірно до 2014 року (до так званої революції гідності). Але після ослаблення санітарного контролю за якістю продукції фальсифікат масово заполонив як аптеки для людей, так і ветеринарні аптеки.

І тут багато людей звернули увагу на те, що їх домашні улюбленці отримують значний стрес від нашийника, а кліщі і блохи відчувають себе комфортно. Нерідко це завершувалося смертю улюбленця, яку списували на вік тварини або якесь захворювання.

Дорадча служба «Ревізор» провела перевірку декількох ветеринарних аптек.

По результатам перевірки встановлено, що всі провірені нашийники китайського виробництва є шкідливими для здоров’я тварин. Окрім цього нашийники європейського виробництва, в тому числі і відомої компанії Байєр (Bauer), якщо вони мають запах, то це фальсифікат, яким переповнений ринок України. Складається враження, що після 2014 року Україна перетворилася на яму для нечистот, куди можна скидати непотріб із всього світу.

При виборі нашийника в першу чергу звертайте увагу не тільки на репутацію виробника і тривалість періоду дії (бажано 8 місяців), а і на відсутність стороннього запаху.

Розмір нашийника повинен відповідати вазі вихованця.

Ефект дії нашийника має тривати 8 місяців, що особливо важливо у зв'язку зі збільшенням періоду активності кліщів.

Хороший нашийник запобігає укусам комах, тому що діє контактно: немає необхідності, щоб блоха або кліщ наповнились кров'ю улюбленця.

Дорадча служба «Ревізор» не може рекомендувати нашийники від бліх і кліщів китайського виробництва. Також варто бути уважнішими і до нашийників європейського виробництва, бо із-за відсутності державного контролю існує висока вірогідність в придбанні фальсифікату.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39