Гель МЕТРОГІЛ® (METROGYL®) Демодекс не лікує

Нерідко лікарський засіб Гель МЕТРОГІЛ® (METROGYL®) для зовнішнього застосування рекомендують при лікуванні від кліща Демодекс, який він не лікує.

Витяг з інструкції:

"...Діюча речовина: metronidazole. 1 г гелю містить метронідазолу 10 мг.

Фармакологічні властивості згідно інструкції:

Фармакодинаміка.

Метронідазол – похідне 5-нітроімідазолу, активний проти анаеробних найпростіших та анаеробних бактерій. Метронідазол ефективний відносно Trichomonas vaginalis, Giardia intestinalis, Gardnerella vaginalis, Entamoeba histolytica, Lamblia spp., а також облігатних анаеробів: Bacteroides spp. (B.fragilis,  B.distasonis, B.thetaiotaomicron, B.vulgatus, B. ovatus), Fusobacterium spp. Та деяких грам позитивних мікроорганізмів: Eubacterium spp., Clostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp.

Метронідазол для зовнішнього застосування має незначну антиоксидантну активність.

Установлено, що метронідазол значно зменшує вироблення нейтрофілами активного кисню, гідроксильних радикалів та перекису водню, які є потенційними окислювачами і можуть нанести шкоду тканинам у місці запалення.

Механізм дії метронідазолу полягає у біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з ДНК мікроорганізмів, пригнічуючи її синтез, що призводить до загибелі мікроорганізмів.

При місцевому застосуванні препарат ефективний проти вугрів, однак механізм цієї дії повністю не вивчений.

Спосібзастосування та дози. Тільки для зовнішнього застосування! Гель наносити тонким шаром на уражену ділянку шкіри після її очищення. Застосовувати двічі на день (вранці і ввечері).

Терапевтичний ефект спостерігається після 3 тижнів лікування.

Виробник «Юнік Фармасьютикал Лабораторіз» (відділення фірми «Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд.»)

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Ділянка № 304-308, Джі. Ай. Ді. Сі. Індастріал Еріа, місто Панолі – 394 116, округ Бхарух, Індія..."

До «Дорадчої служби «Ревізор» в розділ публікацій «Наше здоров’я» надійшли скарги на лікарський засіб гель МЕТРОГІЛ® (METROGYL®) для зовнішнього застосування при лікуванні від кліща Демодекс. Було проведено опитання серед категорії осіб, яким рекомендувався цей препарат.

По результатам опитання ні одного позитивного результату не виявлено.

Висновки ви можете зробити самі.