Прощай, прощай мобільний оператор Київстар
Рік тому на звернення багатьох наших читачів дорадча служба «Ревізор» перевірила якість обслуговування клієнтів мобільним оператором Київстар. По результатам перевірки на нашому сайті www.auv.com.ua в розділі публікацій «АНТИРЕКЛАМА» вийшло чотири статті: «Київстар погіршує якість обслуговування своїх клієнтів», «Де не варто купувати мобільний телефон, смартфон, айфон?», «Київстар втрачає свої позиції» та «Прощай назавжди оператор Kyivstar». На жаль, в своїх висновках ми не помилились.
«Як повідомляє портал Ліга.tech https://gsminfo.com.ua/ , Київстар, найбільший з українських мобільних операторів, повністю перейшов під управління російської компанії Альфа-Груп. Її голова – Михайло Фрідман, олігарх, який володіє в нашій країні – Київстаром, а в Російській Федерації – Beeline. Тепер – безроздільно, адже з ринку двох країн повністю пішли його партнери і суперники – норвезька компанія Telenor. Цікаво, що в той час, як про продаж Vodafone трубили на кожному розі, ця подія залишилася практично непоміченою. Що ж, виправимо даний прорахунок.
Альфа-Груп і Теленор: що сталося з компаніями?
Російський оператор Білайн і український Київстар є частинами медіа-холдингу Veon. Норвезька компанія Telenor стала інвестором Київстару ще на зорі його існування, в 1998 році, коли підписала договір про придбання 35% акцій. Альфа-Груп Фрідмана увійшла в частку значно пізніше, в 2002 році. Вона вже успішно розвивала свою мережу на території Російської Федерації, знову ж таки у співпраці з Telenor, так що придбання Фрідманом контрольного пакета акцій українського оператора було чимось, що само собою зрозуміло.
У 2005 році, після Помаранчевої революції, українські олігархи, які і так залишилися в меншості в «Київстарі», продали залишки своїх пакетів. Потім росіяни – з тієї ж компанії! – ввели бренд «Білайн» на ринок України (старожили пам’ятають). Так почалося унікальне бодання між двома гілками однієї і тієї ж компанії, яку змогла закінчити тільки фінансова криза. У 2008 році компанії об’єдналися.
Це і стало початком кінця для Telenor. Протягом десяти років відбулося безліч судів, кількість акцій в їх обороті зменшувалася. Нарешті, воно скоротилося до 8,9%, і недавно відбулася фінальна угода. Ці жалюгідні залишки були продані росіянам, які тепер і контролюють 100% акцій «Київстару».
Що чекає нас всіх?
Залишивши за кадром політичні моменти, подивимося на економічні. У Росії «Білайн» – один з найдорожчих операторів, до того ж прославився хамським ставленням до клієнтів.
Ми побоюємося, що така мутація очікує і «Київстар». В такому випадку вийде, що біда прийшла, звідки не чекали – все боялися, що з ринку України піде або принаймні сильно зіпсується Vodafone, а це сталося з зовсім іншим оператором.»
Я повністю погоджуюся з таким висновком. Більше того, якщо для когось це новинка, то це точно не для нас. Ми публічно в 2016 і 2017 роках попереджували наших читачів про крах оператора «Київстар» в Україні і в цьому легко переконатися зайшовши на сайт www.auv.com.ua в розділ публікацій «АНТИРЕКЛАМА».
В подальшому користувачів «Київстар» чекає шалене подорожчання тарифних планів та суттєве погіршення якості обслуговування. Наведу один із тисячі прикладів по с. Рогачі, яке відоме у всьому світі своїм Музеєм сучасної бджолотерапії, Ружинський район, Житомирської області: 2017 рік – чудовий зв’язок + чудовий Інтернет; 2018 рік – зв’язок є на 60% площі села, а Інтернет працює періодично з перебоями; 2019 рік – зв’язок суттєво погіршився по всьому селу, а Інтернет майже перестав працювати.
Ось на цьому переконливому прикладі ми можемо побачити подальшу перспективу оператора Київстар в Україні.
Що стосується магазинів «Київстар», то, на жаль, не дивлячись на критику «Дорадчої служби «Ревізор» ніяких покращень не спостерігається. По 10-ти бальній шкалі в порівнянні зі спеціалізованими магазинами рівень сервісного обслуговування за рік знизився ще більше: з 5,5 балів (2018 рік) до 2,5 балів (2020 рік). Дійсно, фаховий рівень менеджерів-продавців Київстар є дуже і дуже низьким. Тож Ревізор дорадчої служби не може рекомендувати для придбання мобільного телефона, смартфона чи айфона магазини Київстар.
Для покупки мобільного телефона, смартфона чи айфона вибирайте спеціалізований магазин, яких у нас безліч. Тут ви виграєте в ціні і в якості обслуговування.
Володимир Тарасюк, експерт дорадник
067-656-59-39