Лікування посмішкою

Посмішки і сміх надають вашому стану позитивний ефект, але багато людей, подорослішавши, зовсім забувають, як це приємно. Подивіться на дитячий майданчик - по ньому бігають діти, які посміхаються без особливої причини, просто насолоджуючись моментом. Батьки, що спостерігають за ними, частіше висловлюють всю глибину сучасного стресу, лише час від часу посміхаючись. Тим часом, їм варто було б повчитися у своїх дітей і навчитися більше радіти життю.

Дослідження показали, що посмішка робить позитивний вплив на здоров'я відразу в декількох сферах. Крім того, сміх добре впливає і на інші особливості вашого життя. Коли ви посміхаєтеся і смієтеся, в вашому тілі відбуваються фізіологічні зміни, про які ви і не підозрюєте. При посмішці організм виробляє ендорфіни. Причини вироблення гормонів радості полягають в певних рухах м'язів обличчя, які мозок зчитує. В результаті він стимулює вироблення ендорфінів, які піднімають вам настрій і знижують рівень стресу. Цікаво, що якщо ви вдаєте, що смієтеся, або імітуєте посмішку, мозок не може розпізнати різницю і звертає увагу тільки на положення м'язів. В результаті випуск гормонів відбувається в будь-якому випадку, і ви відчуваєте себе щасливіше, навіть якщо спершу ваша усмішка була не зовсім щирою.

Ендорфіни знижують рівень стресу. Крім того, вони служать природним знеболюючим. Для тих, хто страждає від хронічних захворювань, сміх і посмішки можуть бути ефективним лікуванням. Якщо ви впали і боляче вдарилися, спробуйте посміхнутися - вам негайно стане легше. При підвищеному рівні ендорфінів рівень кортизолу падає. Кортизол є гормоном стресу. Він виробляється, коли ваша нервова система напружена, ви нервуєте. Кортизол викликає у вас неприємні емоції, так що знижуючи його рівень, ви допомагаєте собі уникнути депресії.

Сміх зміцнює легені, тренує м'язи і стимулює лімфоток. Коли ви смієтеся, працює все ваше тіло. Клітини в легенях оновлюються, завдяки підвищеному надходженню кисню, а м'язи тренуються, як при фізичних вправах. Все це стимулює кровообіг і прискорює рух лімфатичної системи.

Сміх допомагає випустити пар. Якщо ви як слід похохочете, ви зможете впоратися з емоціями, які накопичували всередині довгий час. Після веселого жартування на світ простіше дивитися позитивніше.

Ви сприймаєте життя краще, якщо регулярно смієтеся. До того ж сміх і посмішки допомагають вам налагодити відносини з оточуючими, так що розслабтеся і посмійтеся. Посмішка робить вас привабливіше і притягує до вас людей Коли ви посміхаєтеся, оточуючі сприймають вас позитивніше. Взаємодія з іншими стає простіше і приємніше, якщо ви можете поділитися жартом і усміхнулася один одному. Така поведінка швидко стає заразливою, і вся компанія відчуває себе краще, а ви починаєте здаватися всім привабливою і приємною людиною, з якою хочеться спілкуватися. Все це дуже позитивно впливає на ваше життя.

Щасливе обличчя забезпечує хороше життя. Особливо це актуально в ситуації при співбесіді під час вступу на роботу - розслаблений, усміхнений чоловік випромінює впевненість у собі, він точно може добре впоратися з напруженою ситуацією. Крім того, це корисно для вашої кар'єри - ви можете побудувати з колегами більш здорові відносини, а значить, роботодавець буде цінувати вас вище.

Як почати сміятися і посміхатися частіше? Домогтися цього зовсім нескладно. Як уже згадувалося, мозок не може визначити щирість усмішки, так що чим частіше ви свідомо змушуєте себе посміхатися, тим краще ви себе почуваєте. Дивіться смішні комедії і телевізійні шоу. Так ви отримаєте заряд гумору в своєму житті. І навпаки, постарайтеся не дивитися сумні передачі і новини. Проводьте час з сім'єю і друзями, це наповнить вас щастям. Ви будете дивитися на життя позитивніше, а значить, посміхатися стане легше. Самі шукайте причини для радості і посмішок - вас напевно оточує безліч милих і кумедних речей. Якщо ви будете свідомо звертати на них увагу, ви зможете частіше сміятися і посміхатися без особливих зусиль. Спонтанна радість - цінне почуття, якого можна досягти самостійно.

Марина Ілюшенко