Мотокультиватори та їх можливості

Мотокультиватори та їх можливості

 

В Україні вже років з 15-ть активно купляють мотокультиватори. Ці невеличкі машинки суттєво полегшують працю на городі. Фактично лопата вже не потрібна. Але не завжди власник мотокультиватора задоволений. Про це й піде мова.

 

Нагадаємо: мотокультиватор – це невеличка сільськогосподарська машина вагою до 55-60 кг, яка має двигуна потужністю до 6,0 к.с. та фрезу. Фрезою розпушують грунт на різну глибину. Також до мотокультиватора можна приєднати підгортальник щоб утворювати борозни або підгортати грунт у рядки культурних рослин. Але виорати город та викопати картоплю, як того хочуть селяни, вони не зможуть через те, що ваги мотокультиватора недостатньо для надійного зчеплення з ґрунтом. Потужності достатньо, а от маси – ні. Через це колеса будуть буксувати. А якщо мова іде про мотокультиватори вагою 10-30 кг, то тут взагалі нема про що казати, хоча реклама та продавці багато чого обіцяють. Може тому власник маленького мотокультиватора незадоволений, що обіцяли одне, а продали інше?

Є ще один недолік мотокультиваторов: на відміну від мотоблоків вони мають тільки одну передню передачу (деякі ще й задню), через що не можна суттєво міняти оберти робочого валу культиватора, а значить, виконувати різноманітні агротехнічні операції.

Але мотокультиватори мають безапеляційний козир перед мотоблоками. Це ціна, яка в 2-3 рази менша від цін на мотоблоки. Отже, хто б і що не казав про мотокультиватори, їх купляли і будуть купляти. Адже не всім треба орати город та копати бараболю.

Для тих, хто має намір купляти мотокультиватора, дамо кілька порад.

Якщо вас влаштовує тільки рихлення грунту на «штик лопати», шукайте найдешевшого, з потужністю 3,5 к.с. Такий мотокультиватор коштує біля 4000 грн., має вагу 20-30 кг та двигун з моторесурсом 300 мотогодин. З першого погляду моторесурсу замало, але якщо врахувати, що рихлення на «штик лопати» ви робитимете тільки раз на рік, цей культиватор служитиме вам років з десять.

З мотокультиваторами вагою 45-55 кг обробляти грунт значно легше. Вони не підстрибують під час роботи, мотори в них більш потужні, довговічні та не сіпаються, тихіше працюють. Коштують ці мотокультиватори 6000-9000 грн.

Вище вказані ціни для техніки європейських фірм-виробників. Кому такі ціни не по кишені, можете придивитись до китайської техніки, яка коштує в півтора рази дешевше. Звісно, якщо вдача буде на вашому боці, бо наш 7-річний досвід показує, що за якістю та довговічністю китайська техніка значно поступається європейській, і особливо італійській (відомо, що Італія є світовим лідером у галузі мінісільгосптехніки).

Також радимо звернути увагу на редуктор мотокультиватора, який буває з черв’ячною передачею або ланцюговою. Наш досвід показав, що ланцюгові більш надійні та й у ремонті дешевші.

На ринку України також є мотокультиватори, які відомі європейські фірми виготовляють у Китаї. Вони дорожчі від китайських, але дешевші від європейських. Якість та надійність в них значно вища від «чистокровних китайців», тому європейські фірми ставлять на них свою торгову марку. Це непоганий варіант для тих, хто хоче зекономити гроші без зайвих ризиків (китайський мотокультиватор може зупинитися саме у той день, коли ви надумаєте з ним працювати).

Для тих, хто на перше місце ставить якість та надійність, зверніть увагу на мотокультиватори від італійської фірми BENASSI (моделі BL-354, BL-350). Це «чистокровні італійці», тому в Україну вони заїжджають під торговою маркою ITALIANO. Наприклад, ITALIANO-2 (цифра в кінці вказує на кількість передач) має професійний японський двигун, посилені робочі вали та виконує в два рази більше агротехнічних операцій ніж звичайні мотокультиватори. І хоч він дорожчий від інших, питома вартість його найнижча (якщо врахувати надійність, довговічність та багатофункціональність). 

В наступному номері ми розповімо вам про мотокультиватор ITALIANO-6, який має багатоступеневу (!) зубчасту коробку передач і який виконує всі операції, що під силу мотоблокам. 

Володимир Данченко, канд. тех. н-к

 

Можна замовити МОТОБЛОКИ ТА

МОТОКУЛЬТИВАТОРИ ІТАЛЯНО, ГЕПАРДИ

та інші (понад 40 моделей)

з Європи, Росії, Китаю

Плуги Зикова, підгортальники, активні ротори, лапи, копачі, борони, металеві колеса, фрези, причепи. 

Газонокосарки, мотокоси, кущорізи, обприскувачі,

бензопили, мотопомпи, генератори. 

Технічний центр «САДОВО ТЕХНІКА»

Тел.: 097-233-91-32, 067-656-59-39, 

095-548-05-28.