Літня придуха риби неминуча

Думаю, що кожен рибовод розуміє: літня, а в подальшому і зимова придуха риби тепер неминуча. Придуха охопить майже усі водойми України. В попередні роки орендарі водойм і власники присадибних ставків зазнавали втрати великої кількості риби від літньої і зимової придухи, але це носило вибірковий характер. Тож дуже часто орендарі водойм розраховували на «авось», орієнтуючись на попередні роки. А якщо траплялася придуха риби, то списували це на примхи погоди.

Буває і таке, що у орендаря водойми є засоби наповнення води киснем, але в невмілих руках ці ж засоби сприяють загибелі риби. Найчастіше це трапляється при застосуванні компресорів, бензо- і електродувок.

Друга причина – це відсутність приладів або тестерів для вимірювання насиченості води киснем та засобів аерації води.

В попередніх публікаціях ми надавали докладну інформацію про сучасні турбоаератори з антиобледенітелем. Ці аератори як і все прогресивне та сучасне користувалися величезним попитом до 2013 року. Але після так званої «революції гідності» ситуація різко змінилася. Якщо до 2013 року 460-510 доларів для будь-якого орендаря водойми могли бути звичайними витратами, то в 2014 році і в послідуючі роки – це вже були шалені гроші. Ну а теперішні тарифи на електроенергію ще більше ускладнили ситуацію.

Зрозумівши неспроможність орендарів водойм придбати турбоаератор за 460-510 доларів ми шукали альтернативу. Альтернативним рішенням виявився аератор Михайла Боряка, який пройшов випробуванням в його зимувалах протягом десяти років.

Існує два види аераторів: 0,55 і 0,75 Квт. Ці аератори значно дешевші і в 3 – 4 рази менше споживають електроенергії.

При відсутності турбоаератора антиобледенітеля, це в значній мірі вирішить ваші проблеми. Крім того, це значно економічніше по витратам електроенергії і воно виправдало себе протягом багатьох років як в зимувалах Михайла Миколайовича Боряка, так і на сотнях водойм України. Тож скористайтесь цими порадами і все у вас буде гаразд.

Ці аератори мають дві форсунки. Влітку на аераторах можна встановлювати більш розбризкуючі форсунки, щоб вода ще більше насичувалась киснем в повітрі. При цьому вода ще й охолоджується, що важливо в спекотне літо. 

А взимку їх теж можна використовувати замінивши форсунку.

 

На завершення хочу нагадати, що коли у вас виникає питання: чи варто витрачати гроші на аератор, то порахуйте скільки ви втрачаєте грошей від зимової і літньої придухи.

Бажаючі придбати аератори можуть звернутися за тел.:

067-656-59-39, 097-233-91-32.

На всі питання, які можуть виникнути при перегляді цієї статті, ви можете отримати відповідь зателефонувавши за вище зазначеними телефонами.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39