Баклани, чайки, чаплі і видри успішно атакують водойми України

За останній рік майже в 3 рази зросли збитки в рибних господарствах від засилля бакланів, чайок і чаплів. Найбільш постраждалі області: Чернівецька, Черкаська, Вінницька, Полтавська, Рівненська, Волинська, Львівська, Київська та далеко не краща ситуація і в інших областях. Зустрічаються водойми, на яких з 20 га при осінньому відлові було 200 кг риби.

Проблема в тому, що більшість орендарів водойм до осені не помічають збитків від птахів. Вони борються з рибалками, які і сотої долі не відловлюють риби, в порівнянні з птахами. Деякі орендарі водойм ганяють лебедів, які риби не їдять, бо в них інша харчова лінійка. Порою орендарі навіть не знають, яку користь приносять лебеді в збереженні рибних запасів.

Видра теж знищує багато риби, спеціалізуючись на відлові гарних екземплярів.

Є ще одна суттєва проблема: птахи і видри постійно удосконалюють свою тактику нападу на водойму і завдяки цьому мають перевагу та гарний успіх. Вони звикли до війни і все менше і менше звертають увагу на вибухи петард та стрілянину з рушниць. А якщо і реагують, то на нетривалий час. Що ж опудал, то усівшись на них вони використовують їх як спостережний пункт. Видра теж не реагує на опудала.

Ось і виходить так, що птахи і видри постійно удосконалюють свої дії, а орендарі водойм борються з ними по старинці. Тож хто тут розумніший не складно догадатися.

Не дружать орендарі водойм і з арифметикою. Так, на застосування акустичних і візуальних відлякувачів потрібно витратити 7 – 9 тисяч гривень, але ж це збереже декілька сотень тисяч гривень тільки за один сезон, а будуть і послідуючі сезони. Тож в перспективі може заощадитися більше мільйона.

Багато орендарів водойм розраховує на «Авось». Ну що тут скажеш: - Розраховуйте на «Авось» і далі, а ось птахи і видри мають інші розрахунки по розширенню своїх зон впливу, враховуючи те, що з кожним роком їх становиться в декілька раз більше. Орендарі водойм чомусь забувають, що птахи розмножуються значно краще ніж люди.

Якщо ця тенденція збережеться, то більшості орендарям варто подумати над тим, що краще залишити оренду водойм, бо засилля цих птахів незабаром покриє всю Україну. Цього б не сталося, якби більшість орендарів водойм хоч трішки вміли рахувати гроші.

Тож шановні орендарі водойм, включайте мізки і рахуйте свої гроші та не забувайте, що птахи і видри вже давно це зробили та побудували плани по спустошенню ваших водойм.

Дорадча служба постійно надає необхідні для вас консультації, щоб ви уникали помилок при застосуванні сучасних засобів боротьби з пернатими і видрами. А то часто виходить так, що купують товар без консультації, а потім звертаються до нас за допомогою.

Що стосується відлякувача «Крук», то його теж потрібно грамотно використовувати, бо кожний ставок потребує індивідуального підходу, але перед тим як телефонувати до нас, уважно прочитайте цю статтю, це значно покращить результативність консультації. Детальніше…http://www.auv.com.ua/21-sectionchief/pisciculture/548-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B2,-%D1%87%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D1%96%D0%B2-%D1%96-%D1%87%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BA

Прочитавши статтю не поспішайте з висновками, зателефонуйте до нас, бо кожний ставок має свою індивідуальність.

Ну а якщо вже приспічило, то телефонуйте невідкладно. Ми постараємося оперативно вам допомогти.

Ми працюємо без вихідних до 21.00.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39,  097-233-91-32