Очистка водойм від мулу

Кожен рік приносить рибникам все нові і нові потрясіння, які пов’язані з хворобами риб та літніми і зимовими заморами. В більшості випадків це є наслідок високого забруднення води. Хімічний склад води внутрішніх водойм України більше наближений до солоної морської води ніж до еталонної питної.

Карась, який ще недавно вважався самою неприхотливою і виносливою рибою, здатною жити навіть в каналізаційних промислових відстійниках, став гинути одним із перших, розповсюджуючи інфекції на інші види риб. І це не дивно, бо саме карась, в пошуках корму, найглибше занурюється в мул. А мул формується із земляних наносів з полів, садів і городів, в склад яких входять хімічні засоби захисту рослин: інсектициди і акарициди, фугіциди, пестициди, десеканти, регулятори росту рослин і мінеральні добрива. Окрім хімічних речовин засобів захисту рослин та мінеральних добрив до складу мулу попадають каналізаційні стоки промислових і комунальних підприємств, автомийок, тракторних станів і фермерських господарств та житлових будівель, залишки відмерлих водяних рослин і кормів. По токсичності мул нагадує гримучу суміш, яка, як завмерлий вулкан, спрацьовує з кожним роком все частіше і частіше.

Останній раз проводились планові масштабні очистки водойм понад 30 років тому, тобто за радянських часів.

Зараз держава виділяє мізерні кошти на ці нужди. Пародоксально і те, що загроза не тільки рибі, а і населенню країни з кожним роком збільшується, а державні кошти на усунення цієї проблеми зменшуються пропорційно зростанню загрози майбутньому існуванню як водних мешкаців, так і людству в цілому. Розглядаючи проблеми річок, чомусь забуваємо, що саме ставки наповнюють річки неякісними водами, з яких ми беремо питну воду для великих міст.

В радянські часи для очистки водойм використовувались потужні промислові земснаряди та гусінічна техніка. Це доволі енергоємке та задороге задоволення і без державної фінансової підтримки нинішнім орендарям водойм не по кишені.

Поява на теренах України міні земснаряда «SOMICK» і новітніх екскаваторів суттєво змінює ситуацію…

Протягом двох років проблему з чистотою води в рамках всієї України можна було б вирішити, якби цим питанням переймалася влада. Не може стояти осторонь від вирішення цього наболівшого питання Державне агентство рибного господарства України, Міністерство природоохорони і Міністерство аграрної політики, Уряд, адміністрація Президента України та Верховна Рада. Влада має доказувати не на словах, а на ділі, що народ України на виборах не помилився в своєму виборі.

Та все це тільки побажання, а на ділі ні теперішня влада, ні наступна не будуть цим перейматися. Тож надія тільки на власні сили.

Ми можемо вам допомогти в вирішенні питання очистки водойм від мулу та в створенні нових ставків як наданням консультації, так і підбором необхідної техніки.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

Зі своїми питаннями звертайтесь за тел.:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28

Довідки за тел.. 067-656-59-39.

В Інтернеті надається безліч сумнівних пропозицій. Але для того, щоб уникнути зайвих Вашій увазі надається інформація по устаткуванню, що пройшла конкурс «Краща продукція року», який проводить національна асоціація с/г дорадчих служб України. Більш докладну інформацію про практичне застосування техніки і приладів ви можете отримати прочитавши статті на нашому сайті в розділі публікацій «Рибництво»:

«Боротьба з бакланами, чаплями і чайками в рибництві»;

«Акустичний відлякувач птахів «Коршун-8» і «Коршун-16» при боротьбі з бакланами, чайками та іншими птахами на ставках»;

«Візуальний відлякувач птахів «Крук», Аератор турбо-ежекторний, антиобледенітель для промислових водойм і присадибних ставків»;

«Аератор турбо-ежекторний, антиобледенітель для промислових водойм і присадибних ставків»;

«Закарпатський природний цеоліт в запобіганні загибелі риби та покращенні якості води у водоймах перестав бути рентабельним»; 

«Визначення концентрації розчиненого кисню у воді за допомогою оксиметрів АЗ-8403 (AZ-8402), EZODO PDO-408, BROM YR-70A».