"SOMICK"-унікальна можливість очищення водойм
«SOMICK» - унікальна можливість очистки водойм
Другий рік офіційний представник «SOMICK» в Україні постачає обладнання та надає послуги з очищення водойм.
Унікальне обладнання «SOMICK» це міні земснаряд, розроблений для екологічних служб Америки. Невелика і компактна система портативних насосів, що приводяться в дію бензиновими двигунами, призначається для очищення різних видів водойм, доків і пристаней, відкачування мулу, відновлення пляжів, укріплення берегової лінії, а також видобутку сапропелю.
Унікальність обладнання це маленькі габарити, що не потребують великих витрат на транспортування - міні земснаряд важить трохи більше 100 кг, його можна перевозити навіть мікроавтобусом, продуктивність становить до 30 кубічних метрів на годину, витрати пального до 30 літрів бензину на день (при 10 годинному робочому дні), дальність викиду пульпи до 350 м, глибина забору до 6 м, висота підйому від рівня води до 26метрів. Крім цього система обладнання включає спеціально розроблену фахівцями компанії насадку, яка розбиває донні відкладення гідравлічним способом не завдаючи шкоди структурі та екологічній системі водойми, а використання накопичуючих мішків для мулу, дає можливість проводити роботи навіть на дуже маленьких штучних ставках, які є частиною оформленої ландшафтної композиції.
Природна водойма є біологічно збалансованою екологічною системою, налаштованою на самоочищення і самовідновлення. Цей природній стан біологічного балансу може бути порушено в результаті забруднення водойми органічними речовинами, як через природне надходження у водойму зливових вод, наносу, листя, накопичення екскрементів риб і водоплавних птахів, відмерлих водних рослин, так і внаслідок штучного забруднення водоймища відходами. Органічні продукти накопичуються на дні будь-якого озера, ставка, або водосховища, де формують біомасу донного мулу. Розкладаючись, органічні речовини забирають з води розчинений кисень, натомість насичуючи воду продуктами розпаду - поживними (біогенними) елементами азоту, фосфору, нітратів, фосфатів. У насиченої поживними елементами воді починається стрибкоподібне розмноження окремих видів водних рослин, фітопланктону, що пригнічують решту флори водойми - найпростіших водоростей (бурих, синьо-зелених водоростей), ряски. Спалахи цвітіння мікро-водоростей чергуються з замором.
Накопичення у водоймі органічних речовин і поживних елементів спричиняє спочатку до порушення біологічної рівноваги, а потім до зміни екосистеми ставка, чи озера на евтрофний тип - тобто до заболочування. Про забруднення водойми можна судити за високим рівнем донного осаду (більш ніж 0,3 м), високої каламутності води, плівці на поверхні водного дзеркала, неприємному запаху, активному газоутворенню, інтенсивному розмноженню мікро-водоростей ("цвітіння води"), періодичним заморам, засиллю ряски, донної рослинності. Такі водойми безповоротньо деградують і з часом стають болотами. Щоб уникнути цього, рекомендується проводити хоча б раз на 10 років повну чистку водойми шляхом очищення води та донних відкладень і раз на рік санітарну очистку дна (проріджування рослинності навколо, прибирання сміття).
Для порятунку водойми необхідно своєчасно звернутись до фахівців, за допомогою яких вона знайде здоров'я.
За час роботи "Somick" проведено очищення та поглиблення понад 20 водойм, надано друге життя забрудненим річкам, озерам і ставкам, та відновлено пляжі на багатьох об'єктах в Київській та Дніпропетровській областях.
Співробітництво "Somick" з ландшафтними бюро дає можливість облаштувати водойму з застосуванням найсміливіших дизайнерських рішень.
Міні земснаряд "Somick" можна придбати, взяти в оренду або замовити виконання очистних робіт під ключ, звернувшись до представника "Somick" в Україні за тел:
моб. 067- 656-59-39, 097-233-91-32, 095-548-05-28.
Очистка водойм – це здоров’я нації
Кожен рік приносить рибникам все нові і нові потрясіння, які пов’язані з хворобами риб та літніми і зимовими заморами. В більшості випадків це є наслідок високого забруднення води. Хімічний склад води внутрішніх водойм України більше наближений до солоної морської води ніж до еталонної питної.
Карась, який ще недавно вважався самою неприхотливою і виносливою рибою, здатною жити навіть в каналізаційних промислових відстійниках, став гинути одним із перших, розповсюджуючи інфекції на інші види риб. І це не дивно, бо саме карась, в пошуках корму, найглибше занурюється в мул. А мул формується із земляних наносів з полів, садів і городів, в склад яких входять хімічні засоби захисту рослин: інсектициди і акарициди, фугіциди, пестициди, десеканти, регулятори росту рослин і мінеральні добрива. Окрім хімічних речовин засобів захисту рослин та мінеральних добрив до складу мулу попадають каналізаційні стоки промислових і комунальних підприємств, автомийок, тракторних станів і фермерських господарств та житлових будівель, залишки відмерших водяних рослин і кормів. По токсичності мул нагадує грімучу суміш, яка, як завмерлий вулкан, спрацьовує з кожним роком все частіше і частіше.
Останній раз проводились планові масштабні очистки водойм понад 20 років тому, тобто за радянських часів.
Зараз держава виділяє мізерні кошти на ці нужди. Пародоксально і те, що загроза не тільки рибі, а і населенню країни з кожним роком збільшується, а державні кошти на усунення цієї проблеми зменшуються пропорційно зростанню загрози майбутньому існуванню як водних мешкаців, так і людству в цілому. Розглядаючи проблеми річок, чомусь забуваємо, що саме ставки наповнюють річки неякісними водами, з яких ми беремо питну воду для великих міст.
В радянські часи для очистки водойм використовувались потужні промислові земснаряди та гусінічна техніка. Це доволі енергоємке та задороге задоволення і без державної фінансової підтримки нинішнім орендарям водойм не по кишені.
Поява на теренах України міні земснаряда «SOMICK» суттєво змінює ситуацію…Високу зацікавленість до обладнання «SOMICK» проявило КП «Київський міський центр розвитку рибного господарства», яке за рішенням Київської державної адміністрації має в короткий термін забеспечити киян і мешканців Київської області якісною рибою.
Протягом двох років проблему з чистотою води в рамках всієї України можна було б вирішити, якби прикладу Київської державної адміністрації послідували керівники усіх обласних, міських та районних державних адміністрацій. Не може стояти осторонь від вирішення цього наболівшого питання Державний Комітет рибного господарства України, Міністерство природоохорони і Міністерство аграрної політики, Уряд, адміністрація Президента України та Верховна Рада. Влада має доказати не на словах, а на ділі, що народ України на виборах не помилився в ній.
Володимир Тарасюк, експерт дорадник
Зі своїми питаннями та пропозиціями звертайтесь за тел.:
097-233-91-32, 067-656-59-39,
095-548-05-28
Довідки за тел.. 067-656-59-39.