АкваДуся і Капітошка - чудові системи крапельного зрошення на невеличких площах

АкваДуся і Капітошка - чудові системи крапельного зрошення на невеличких площах 

 Стаття оновлена 21.02.2016.

До редакції журналу «Агросвіт України» надходило багато звернень з проханням надати рекомендації як створити крапельне зрошення на невеличких площах. Надіємося, що наведена нижче інформація вирішить усі Ваші проблеми. 

Кожний, хто вирощує на дачі чи біля сільської оселі (котеджу) квіти і городину, добре знайомий із проблемами, які пов'язані з їхнім поливом. Кожний дачник і селянин замислювався про можливість автоматизації поливу рослин. Адже переваги автоматичного поливу очевидні й зрозумілі, а існуючі системи автоматичного полива непозбавлені істотних недоліків, чому й пояснюється їхня відсутність на наших грядках.

 

Так звані «вітчизняні» системи поливу досить доступні, але по суті не є автоматичними. Тобто їх принцип дії такий: відкрив кран, — поливає доки вода не скінчиться. Від зайвої вологи ті ж саме томати можуть занедужати (фітофторою). Та й у природі аналогів такого безкінечного поливу не існує. Значно більш природні дорогі автоматичні імпортні системи поливу. Їхній принцип роботи більш природній: полив включається в заданий час; і вимикаєтьсяв заданий час. Такий своєрідний «дощ на замовлення». Але в природі літній дощ теплий. А пропоновані імпортні системи автополива підключаються прямо до водопровідного крана, тобто поливають холодною водою.

Надзвичайно дорогі професійні системи поливають теплою водою з резервуара, установленого на сонці. Вода з резервуарів за допомогою насосів, подається на крапельниці, установлені під корінь кожної рослини. Полив тих же томатів, професіонали проводять не рідше 2-3 раз у тиждень. За допомогою комп’ютерно-краплинного поливу значно полегшується завдання підгодівлі та захисту рослин, комп'ютер включає полив на короткий час (від 10 сек у системах на гідропоніці, до 30 хвилин на торф'яному ґрунті), і т.п.

Запропонована нижче система дачного поливу ідентична професійним системам. Система «АкваДуся» і «Капітошка» поливає теплою водою: (з бочки, що нагрівається на сонці) із заданою Вами періодичністю (тобто ви встановлюєте: полив ранком на світанку, або ввечері, із заходом сонця; полив щодня; через день; через 2 дні; через 3 дні; полив раз у тиждень): тривалість поливу не більше години; є можливість підживлювати рослини розчинними добривами. Ці крапельниці подають воду прямо під корінь рослини. Автоматика працює на звичайних батарейках, - непотрібно ніякої електрики в теплиці. Увесь автополив «під ключ» вміщується в одній невеличкій коробці. «АкваДуся» і «Капітошка» розраховані на самостійну установку і тут особливих технічних знань не потрібно. Їх може встановити навіть 12-ти річна дитина.

 

АкваДуся +36; +50 автоматична система краплинного поливу

Ці комплектації розроблені для дачників та селян, що вирощують собі на втіху квіти і городину в невеликих теплицях або на відкритому ґрунті, які вимагають регулярного поливу. Поставляються разом з бочкою, яку необхідно встановити на підставці висотою 0,5-1 метр і підключити до водопровідного крана на ділянці.

У комплект входить усе необхідне для 36/50 місць поливу, крім з’єднувального шланга й батарейок.

Принцип роботи: АкваДуся сама набрала воду із садового крана; вода нагрілася в бочці на сонці; увечері автоматика включила полив. Полив триває поки не спорожніє бочка. Далі знову набирається вода, гріється на сонці, автоматика включає полив за заданим Вами розкладом.

 

АкваДуся Старт+50 напівавтоматична система краплинного поливу

Електроніка нової АкваДусі RAIN сама включає полив і сама виключає полив. Тому її можна встановлювати в будь-якій бочці, бочку можна наповнювати будь-яким способом, хоч дощовою водою. АкваДуся RAIN розроблена спеціально для малих фермерських господарств і «просунутих» дачників, що вирощують городину у теплицях у великій кількості, у т.ч. і для консервування. На 50 місць поливу (може бути розширене до 100 місць), комплект може забезпечити теплицю 3?6 метрів.

Принцип роботи: ви наповнюєте бочку (від крана або від насоса, або відрами, або дощовою водою). Залишаєте на тиждень рослини «під доглядом АкваДуси». Полив включається ранком або ввечері, за заданим Вами розкладом (від поливу щодня, до поливу раз у тиждень). Подавши 2 л води під кожний кущ полив зупиняється. Тобто із наповненої бочки АкваДуся RAIN поливає до 5-7 разів. Далі, по приїзду на дачу Ви наповнюєте бочку знову, - і цикл триває.

У комплект входить усе необхідне для організації поливу 50 кущів овочів, крім бочки (підійде будь-яка бочка, установлена на висоті 1,5-2 метра) і комплекту батарейок. Докладна інструкція з установки, експлуатації системи, рекомендації інституту овочівництва.

Розумний помічник — догляне за вашими овочами, квітами, під час вашої відсутності. Довіртеся цій системі і з поливом рослин у Вас буде все гаразд.

Краще чим Дуся за вашими помідорами зможе наглядати тільки ваша сусідка Ася!

 

АкваДуся +60 ручна система краплинного поливу

Не дивлячись на те, що АкваДуся розроблялася саме як автоматична система, по проханнях городників розроблені недорогі (біля 400 грн) системи без автоматики. Вони розроблені для селян і дачників, що постійно перебувають на своїх заміських ділянках. Ви самі вручну включаєте й виключаєте полив. Комплект +60 розрахований для установки в теплиці близько 3?6 метрів. Підключається до бочки, установленої на висоті близько 1 метра, через кран.

Крапельниці «олівцевого» типу подають воду прямо до кореня рослин.

Конструкція гребінки крапельниці дозволяє дозувати (до 1,5 раз) кількість води, щоб подавати на кожну конкретну рослину. Продуктивність крапельниці близько 3 літрів води в годину, тому рекомендуємо включати полив на 30-40 хвилин на добу, а потім виключати його.

 

Технічні характеристики систем АкваДуся

 

АкваДуся Старт +50

АкваДуся

 +60

Наповнення бочки

Будь-яким способом: вручну, або дощовою водою, або від крана/ насоса,

і т.п.

Самостійно, вручну

Полив включається

Увечері або ранком:

-   щодня,

-   або через день,

-   або через 2 дні,

-   або через 3 дні,

-   або раз у тиждень

 

 

Полив вимикається

Автоматично, після подачі -2 л води під кожний кущ

 

 

Кількість рослин

50 кущів

60 кущів

Для теплиці

3?5 метрів, посадки у два рядки

3?6 метрів, посадки у два рядки

Живлення

електронного

фотодатчика

12 В

Без електроніки

Можливість наростити-розширити

 До 100 рослин

До 100 рослин Будь-яка ваша бочка від 100 літрів

і більше

Упакування

У коробці

У коробці

 

«Капітошка +60 »

У комплект входить усе необхідне для організації поливу 60 кущів рослин. Для відкритого ґрунту або теплиці 3?6, 3?8 метра, посадка в 4 рядки. Можливе розширення до 120 / 180 крапельниць.

Він розроблений для селян і дачників, що постійно перебувають на своїх заміських ділянках. Підключається до бочки, установленої на висоті близько 1 метра, через кран.

Крапельниці "олівцевого" типу подають воду прямо до кореня рослин. Продуктивність крапельниці близько 2 літрів води в годину, тому рекомендуємо включати полив на 30-40 хвилин на добу, а потім виключати його.

 

«Капітошка СОТКА+ »

Це готова до застосування система краплинного поливу. Система призначена для підключення краплинного поливу до будь-якого джерела води (навіть при маленькому тиску). Це може бути ємність на висоті 1,5?2 м над землею, централізоване водопостачання, свердловина або колодязь.

Не бійтеся влаштувати своїм рослинам холодний душ: повільно протікаючи по стрічці, вода достатньо прогрівається.

 

Переваги краплинного поливу не обмежуються економією часу

Більша економія води

Зниження витрат води при використанні системи краплинного поливу становить від 40 до 80%. Однієї бочки води вам вистачить, щоб полити набагато більшу площу, чим при традиційному поливі шлангами і лійками.

Вода проникає глибоко в коріння рослини

Якщо ви поливаєте рослину зі шланга, відра або лійки, вода швидко розтікається й випаровується, проникаючи в ґрунт максимум на 5?10сантиметрів. При краплинному поливі за 30 хвилин повільного капання глибина проникнення води в ґрунт складе не менше 50 см! Адже крапля й камінь точить, а земля куди податливіша.

Ви поливаєте тільки коріння

Якщо ви поливаєте рослину зверху, на листах обов'язково будуть бризи. Кожна крапелька на листочку рослини — це своєрідна лінза, яка працює як збільшувальне скло, що приводить до сонячного опіку. При краплинному поливі — це виключено.4

Полив проходить регулярно й точно дозується

При краплинному поливі рослини одержують рівно стільки води, скільки їм необхідно для росту й дозрівання, і не хворіють. Ви можете посадити в три рази менше рослин і одержати більш якісний, і більш смачний урожай.

Внесення добрив за допомогою краплинного поливу

Внесення добрив забирає багато часу. При краплинному поливі використовуються фертигаційні обладнання (це тільки звучить страшно, насправді це дуже прості обладнання), які дозволяють доставляти потрібне нам добриво в потрібному дозуванні разом з поливною водою — прямо в коріння рослин. Ваша улюблена полуниця, або картопля, або кавуни чи огірки одержують усе необхідне, а бур'яни не одержують нічого!

Уникнення важкої фізичної праці

Вам не треба буде рихлити ґрунт, тому що при краплинному поливі вона не ущільнюється. Не треба буде висмикувати ненависні бур'яни — вони зачахнуть самі. Не потрібно тягти шланг, забруднившись у землі, чіпляючи й ламаючи ним рослини.

 

ДусяСан автомат для провітрювання теплиці

 

Автоматично відкриває і закриває вікно у вашої теплиці чи парника при досягненні в ній ідеальних для росту рослин температур (16-25°С). Температура відкривання кватирки - 16-25°С; температура закривання - 23-15°С.

Повністю автоматична, працює без батарейок і електрики. Принцип роботи грунтується на нагріванні рідини в термоциліндрі під впливом сонячного тепла. Нагріваючись, рідина розширюється, внаслідок чого приводиться в рух поршень, що відкриває кватирку, тобто рідина виштовхує поршень, а поршень відриває кватирку вашої теплиці. При зниженні температури повітря ввечері або при похолоданні, обсяг рідини зменшується й кватирка закривається.

Такий автомат для провітрювання може функціонувати в будь-якій теплиці або парнику, а його установка у кватирці настільки проста, що її можна зробити самостійно. Обладнання може працювати у кватирках, максимальна вага яких не перевищує 7 кг. Кватирка відкривається в діапазоні до 45 см.

Термін служби в маловітрених місцях не менше 5 років.

 

Володимир Маковенко

 

З питань отримання додаткової інформації та придбання систем автоматичного (ручного) поливу та автоматичного провітрювання теплиць і парників звертайтесь

за тел.: 067-656-59-39, 097-233-91-32,  095-548-05-28.

Відправка по всіх регіонах України будь-якою зручної для Вас службою.

Ми будемо раді допомогти вирішити Ваші проблеми.