Технологія вирощування органічної (екологічно чистої) картоплі

Технологія вирощування органічної (екологічно чистої) картоплі

 

 
 Як стверджує статистика, 2/3 площі присадибних і дачних ділянок зайнято картоплею.Значну площу займає картопля і у приміських фермерських господарствах. Зауважимо, що картопля — це не лише продукт щоденного споживання, другий хліб, а й ефективний лікувальний засіб. Свіжий сік її використовують від виразки шлунка, гастритів, закрепів, вона сприяє зниженню кров'яного тиску при гіпертонії, кашкою з неї можна лікувати опіки, екземи, робити живильні маски. Та, на жаль, не більше 10% картоплі, вирощеної в Україні може виконувати лікувальні функції.

 

Редакція журналу «Агросвіт України» дослідила, що понад 90% картоплі, яку реалізують на ринках України, є непридатною для споживання. До цього призводить застосування широко розрекламованих високотоксичних препаратів для захисту від колорадського жука під час протруєння насіннєвого матеріалу. Другий фактор, який негативно впливає на якість картоплі, — це присутність на ринку фальсифікованих засобів захисту рослин і мінеральних добрив китайського виробництва. Третій фактор – це порушення в технології застосування препаратів для захисту від колорадського жука. Четвертий фактор – традиційні технології обробітку землі не можуть сприяти вирощуванню органічної продукції. Окрім цього, майже в усіх регіонах України є геномодифіковані сорти картоплі.

Інформацію про те, як виростити органічну (екологічно чисту) картоплю ми надамо, а ось на скільки це вплине на зміну катастрофічної ситуації навколо картоплі – залежатиме тільки від Вас самих. Бо можна навчити плавати тільки того - хто хоче навчитись, а хто не хоче, то скільки не вчи – він все рівно утоне.

 

Тобто, звичайна культивація грунту не тільки заощадить витрати на пальне, а і забезпечить Вам високу врожайність.

В якості агрегатів для швидкісного поверхневого обробітку грунту найкраще підходить техніка ВАТ «Хмельниксільмаш».

На присадибних і дачних ділянках з цією роботою чудово справляється мотокультиватор «Р.І.Н.О.» та йому подібні модифікації.

Відмова від оранки, це великий крок до органічного землеробства, але застосування культивації і внесення гною в поверхневий шар грунту не вирішує всіх проблем, пов’язаних зі зміною клімату в Україні, коли в одних регіонах заливає дощами, а інші потерпають від засухи.

Застосування Закарпатського природного цеоліту (фракція 1-5 мм) забезпечує не тільки швидку, одночасну схожість картоплі, а і прискорюється зростання, як бадилля, так формування бульб. Він має багатий склад мікроелементів, працює в грунті до 10 років. Цеоліт є резервуаром води і підтримує необхідну вологість грунту, при дощах чи поливі він вбиратиме вологу в себе, а потім поступово в необхідних кількостях віддає рослинам (один кілограм цеоліту здатний ввібрати близько семисот грамів води). Цеоліт перешкоджає накопиченню в бульбах токсичних речовин (нітратів, радіонуклідів), важких металів, що дуже важливо для здобуття екологічно чистих продуктів. Під дією мінералу зменшується вимивання азоту з грунту, підвищується водна місткість дерново-підзолистих, супіщаних і низькородючих грунтів. Завдяки внутрішній пористій будові цеолітів підвищуються аераційні властивості чорнозему і важких глинистих грунтів, земля стає більш рихлою і повітропроникною, а це чудові умови для роботи ґрунтової біоти. Цеоліт можна використовувати разом з органічними добривами.

Окрім цього цеоліт розкислює кислі грунти.

Слід також зазначити користь цеоліту для дачників, які не можуть приділяти багато уваги поливу овочевих культур, зокрема картоплі.

Застосувавши цеоліт, Ви створите для овочевих культур комфортні умови для їх розвитку і вони завжди прекрасно виглядатимуть, на них не зможе подіяти тривала засуха, нерегулярний полив і низькородючі якості грунту.

Під картоплю цеоліт вносять із розрахунку 2,5-5 т на 1 га (25-50 кг на одну сотку). При посадці картоплі на маленьких ділянках його можна додатково вносити в кожну лунку по 25-30 г.

На дуже кислих грунтах погано розвиваються багато видів рослин і в тому числі картопля, внесення цеоліту 50-90 кг на 100 м. кв. змінюють кислотність грунту на нейтральну.

Як бачите, цеоліт - це чудова знахідка для селян та дачників, які хочуть вирощувати органічну овочеву продукцію.

На перезволожених грунтах та в регіонах, де багато опадів необхідно збільшити кількість цеоліту. До кожної ділянки потрібен індивідуальний підхід. При необхідності, Вам безкоштовно нададуть консультацію з визначенням необхідної кількості цеоліту  за телефонами 067-656-59-39.

На важких грунтах цеоліт та гній вносять восени під культивацію, а на легких — ранньою весною з розрахунку 30-50 т гною на 1 га. 

Висаджування картоплі

Висаджувати картоплю треба якомога раніше, особливо на півдні і сході країни. Висаджені рано бульби не піддаються впливу високих температур, швидко розвиваються, рано розпочинають формувати урожай, їх майже не пошкоджує колорадський жук.

Раніше, в цілях отримання надранньої продукції та захисту від заморозків ділянки, засаджені ранньою картоплею, перекривали поліетиленовою плівкою, при застосуванні якої потрібно приділяти багато уваги до вентиляції рослин та запобіганню опіків. Застосування укривного нетканого матеріалу (агроволокна)  повністю усуває проблему вентиляції і опіків.

Для картоплі застосовують укривний матеріал щільністю 17 і 30 г/м2 . Матеріал проникний для води й повітря; захищає рослини від легких нічних заморозків (від -3 до -7°С) і холодних туманів. Полотно створює сприятливий мікроклімат і збільшує період вегетації рослин. Матеріал має високу міцність; випускається з УФ –стабілізатором. Строк експлуатації – до 3-х сезонів.

Матеріали  випускаються ТОВ «Неткані матеріали» шириною 1,6 і 3,2 метри, у рулонах, довжиною 200 і 500 метрів погонних і відрізами в пакетах по 10 метрів погонних, що може задовольнити як потреби фермерів, так і дачників та селян.

Агроволокно знімають з ділянки картоплі, коли повністю мине загроза заморозків.  

Підготувала Людмила Тарасюк 

За докладною інформацією стосовно придбання насіннєвого матеріалу картоплі сортів німецької і голландської селекції звертайтесь за тел.: роздріб від 1 кг до 200 кг 066-224-13-04, 050-352-46-56, 097-842-10-25, 068-773-53-07  

За додатковою інформацією з питань придбання агрегатів швидкісного обробітку грунту, які заощадять Ваші кошти, та отримання кваліфікованої консультації зі збереження цінності грунтів і органічного землеробства звертайтесь за тел.: 097-233-91-32, 067-656-59-39