Чому гине молоде здорове дерево

Чому гине молоде здорове дерево?

 Стаття оновлена 21.02.2016.

Дуже часто це питання постає не тільки перед садівниками-аматорами, але й перед промисловиками. Про що свідчать численні звернення садівників до редакції журналу «Агросвіт України». 

Ваша улюблена яблуня цього року Вас засмутила. Навесні майже не цвіла, листя розпускалося дуже повільно і хоча ще тільки початок літа, а воно на ній вже жовкне. Подібне може відбуватися і з грушею, кісточковими чи навіть декоративними деревами. Можливо, це — якась хвороба?

Швидше за все ніякої хвороби немає, просто ви неправильно провели обрізку або скористалися садовим варом (садовою замазкою). Шановні садоводи, абсолютна більшість садових варів (садових замазок), що реалізуються на ринку України носять лохотронний характер і при застосуванні можуть сприяти загибелі дерева. Про це надавалась докладна інформація в попередніх номерах журналу «Агросвіт України» з перерахуванням фірм-лохотронщиків. До речі, ні одна із перерахованих фірм не зробила позиву до суду. Висновок робіть самі. Єдина садова замазка, яка забезпечує 100% заживлення ран на дереві - це Благо-Сад.

Що стосується обрізування дерев, то це ціле мистецтво. В попередніх номерах журналу надавалась докладна інформація по технології обрізування фруктових дерев. Нові читачі (передплатники) можуть отримати цю інформацію з дисків CD-R.

Придбати садову замазку Благо-Сад та замовити диски по технології обрізування фруктових дерев можна за тел. 097-233-91-32, 067-656-59-39, 095-548-05-28.

Можливий також варіант, що вашій яблуні просто не вистачає азоту. Дефіцит цього елементу затримує розпускання листя, зумовлює зміну забарвлення листя, воно поступово стає блідо-зеленим, жовтим, а іноді — аж оранжевим або червоно-фіолетовим, починаючи від основи пагона і до його верхівки. Самі ж пагони стають тонкими, кора набуває червоно-бурого кольору. Дерева слабо цвітуть. А якщо і цвітуть, то зав’язь майже повністю опадає.

При дефіциті азоту навесні у міжряддя саду вносять азотні добрива на глибину 15-20 см, восени розкидають їх по поверхні. За азотного голодування рослини підживлюють аміачною селітрою (1,5-3,5 кг на 100 кв. м) або пташиним послідом (12 кг на 100 кв. м). Також проводять обприскування рослин 0,5% розчином сечовини (50 г на 10 л води). Таке підживлення можна поєднувати з обробками рослин інсектицидами і фунгіцидами.

Та найкращі результати дає внесення в грунт в пристовбурній основі в радіусі крони дерева гарного компосту чи перегною, комплексне застосування для кореневого і позакореневого підживлення таких добрив як Біохелат, Ріверм, Добрий господар (Добрый хозяин), Гуапсин, Трихофіт і Сезар.

Усі ці препарати мають органічну направленість, і тому ви не тільки спасете дерево від вірної загибелі, а і отримаєте якісну, органічну, екологічно чисту продукцію, яка буде сприяти Вашому довголіттю.

Про Ріверм, Добрий господар (Добрый хозяин), Гуапсин, Трихофіт і Сезар говорилось уже багато, тому більш детально ми розглянемо дію Біохелату.

Біохелат «Плодово-ягідні культури»

Поліхелатне мікродобриво нового покоління для позакореневої, кореневої (фертигація) підгодівлі, а також для обробки саджанців плодово-ягідних культур.

Оновлена формула по хімічному складу повністю відповідає біологічним потребам плодово-ягідних культур, що дозволяє в самий короткий термін погасити дефіцит елементів живлення.

Поліхелатний комплекс мікроелементів повністю доступний рослинам, стійкий від 3,5 до 10,0 рН одиниць.

Біохелат "Плодово-ягідні культури" містить активатор і мікроелементи в легко доступній формі.

Склад (г/л):

-          N-68,0 ((N-NH2)-68,0);

-          Р2О5 -12,5;

-          К2О -17,2;

-          Fe - 11,0;

-          Мn - 7,2;

-          Zn - 5,3;

-          B - 4,4;

-          Cu - 3,0;

-          S03 -14,3;

-          Co - 0,01;

-          Мо - 0,3;

-          I - 0,005;

-          Ti - 0,011;

-          Гумінові речовини - 6,8;

-          Активатор.

До складу препарату входять речовини, які сприяють швидкому переносу і кращому засвоєнню мікроелементів поверхнею листа.

Біохелат "Плодово-ягідні культури" оптимізує харчування рослин, запобігаючи мікроелементозні захворювання (залізної, марганцевої, цинкової хлорози).

Плодово-ягідні культури вимогливі і дуже чутливі до мікроелементів Fe (залізо), Zn (цинк) і В (бор).

Хелат заліза на основі EDDHA легко доступний і стійкий (не руйнується) від 3,5 до 10,0 рН одиниць. Незамінний і немає аналогів (крім лігносульфонатів і лігнополикарбоксілатів) на карбонатних ґрунтах півдня України.

Хелат цинку на основі ОЕДФ є одночасно й мікроелементом і стимулятором, що стимулює розвиток кореневої системи й сприяє більш повному засвоєння азоту (N), фосфору(Р), калію(К), магнію (Мg).

Хелат титану є гарним синергістом заліза, що активізує метаболічні процеси - рослини стають більш стійкі до температурного, водному й сольовому стресу.

Легко засвоювана органічна форма бору (В) запобігає опаданню зав'язей.

Хелат молібдену (Мо) сприяє нагромадженню вітамінів, ферментів, поліфенольних з'єднань, що дозволяє одержувати продукцію найвищої якості.

Застосування такого типу добрив є невід'ємним елементом сучасних інтенсивних технологій.

Застосування й дозування.

Замочування кореневої системи саджанців в 10,0% розчині Біохелат "Плодово-ягідні культури" протягом чотирьох годин. Це сприяє збагаченню саджанців мікроелементами, що стимулює кореневу систему до інтенсивного поглинання макроелементів, тим самим поліпшується адаптація рослин при пересадженні.

Позакореневі підживлення - залежно від планованої врожайності рекомендується проводити три підживлення протягом вегетації:

-         перша - перед цвітінням (формування квіткових бутонів), витрата добрива - 2,0-3,0 л/га;

-         друга - після цвітіння, витрата добрива - 2,0-3,0 л/га;

-         третя - у період від зав'язування плодів до початку дозрівання - 2,0-3,0 л/га.

Рекомендуємо використовувати робочий розчин якнайшвидше.

Для зменшення ризику опіків листів, не проводьте позакореневе підживлення в жаркі, сонячні дні.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 0°С до 40°С. Строк зберігання - 3 роки.

Кількість робочого (водного) розчину 500-1000 л/га.

При поливі (фертигації), добриво вносять із розрахунку 0,01-0,025% (0,1-2,5 л добрива розчинити в 1,0 м3 (1000 л) води).

Заходи безпеки:

Препарат відноситься ставиться до мало небезпечних речовин. Препарат нетоксичний, неалергічний, екологічно безпечний. При використанні препарату дотримуватися загальноприйнятих заходів безпеки. При влученні на шкіру або в очі промити теплою водою. При необхідності звернутися до лікаря.

Препарат можна застосовувати при вирощуванні органічної, екологічно чистої продукції.

 

Підготував Володимир Шевченко

 

Отримати докладнішу інформацію та придбати біохелатні добрива для плодово-ягідних, овочевих, гарбузових, культур, винограду, газонних трав, хвойних і декоративних рослин, пальм, квітів, троянд, фікусів і орхідей можна звернувшись

за тел.:  067-656-59-39, 097-233-91-32,  095-548-06-87, 095-548-05-28.

Доставка по всій Україні.