Укриття винограду

Кожний виноградар знає, що більшість цінних сортів винограду потребують захисту від зимових морозів. Ще не так давно восени прикопували виноградну лозу. Це був дуже трудоємкий процес. З появою плівки ПВХ багато виноградарів стали застосовувати її для накриття виноградної лози, але в багатьох випадках при значних відлигах плівка сприяла ранньому сокоруху, що в подальшому загрожувало підмерзанню винограду. Тож знову поверталися до прикопування.

В 80-х роках минулого століття Володимир Тарасюк для укривання виноградної лози застосував мішки із під селітри та інших добрив, а дещо пізніше їх замінило агроволокно щільністю 52-60 г/м2. Після публікації в журналах «Домашня ферма» і «Агросвіт України» спосіб укриття винограду Володимира Тарасюка швидко поширився по всій Україні.

На сьогоднішній день Володимир Тарасюк вніс деякі зміни в свій спосіб укриття винограду.

 

Сучасні зими не потребують сильного утеплення виноградної лози. Агроволокно щільністю 30 г/м2 забезпечує захист виноградної лози від теперішніх морозів. Одночасно така щільність агроволокна не допускає сокоруху при значних відлигах.

Спосіб Володимира Тарасюка укриття виноградної лози агроволокном суттєво полегшив труд всіх виноградарів. На укриття одного ряду винограду довжиною 40 м витрачається не більше 20 хвилин, стільки ж часу потрібно на розкриття.

Агроволокно може використовуватись не менше 3-х років.

Усі необхідні консультації по укриттю винограду ви можете отримати у автора цього способу Володимира Тарасюка за тел. 067-656-59-39.

Володимир Зоряний експерт дорадник