Резистентні сорти яблук ДП «Голланд Плант Україна» - це міф чи реальність?

Резистентні сорти яблук ДП «Голланд Плант Україна» - це міф чи реальність? Цим питанням задається абсолютна більшість садівників. І це не дивно. При традиційній технології вирощування яблук кількість хімічних обробок може сягати від 18 до 36 разів. До недавнього часу це всіх задовольняло. Та на сьогодні ситуація різко змінилася. Насамперед цьому сприяла широка і докладна роз’яснювальна робота, що велась через журнал «Агросвіт України». Все більше і більше людей стало розуміти, що яблука, які вирощені за традиційної технології - це чиста отрута. Кожен спожитий кілограм яблук, що придбаний в магазині чи на лотку скорочує життя людини щонайменше на один тиждень.

Тож заявка ДП «Голланд Плант Україна» про резистентні сорти яблук була дуже своєчасною і цікавою для всіх садівників України. Це тільки пізніше з’ясувалося, що це гарний міф, коли бажане видається за дійсне.

Реклама яку використовує ДП «Голланд Плант Україна»чудова, краще і не придумаєш. Варто зауважити, що рекламна компанія резистентних сортів яблук організована ДП «Голланд Плант Україна» найкраще в Україні. Вона охоплює майже усі найважливіші виставки, конференції і семінари.

Завдяки цій рекламі за останні 10 років в Україні закладено багато садів так званими резистентними сортами по програмі «Натуральне Яблуко®».

Заради справедливості потрібно визнати, що будучи прихильниками отримання органічної продукції Навчальний центр сільськогосподарських дорадчих служб і представники редколегії журналу «Агросвіт України» тривалий час теж захоплювались резистентними сортами ДП «Голланд Плант Україна». Враховуючи актуальність цього питання, то реклама в журналі «Агросвіт України» надавалась в основному безкоштовно або за пільговою ціною, яка в 5 разів була нижче звичайного тарифу. В якійсь мірі редакція журналу «Агросвіт України» була інформаційним спонсором ДП «Голланд Плант Україна».

Компанія ДП «Голланд Плант Україна» нагадувала садівникам, що у сфері вирощування яблук, використовуючи імунні сорти можна створити довгострокове, безпечне та рентабельне виробництво яблук. Доказом цього є успішні тренди та тенденції країн західної Європи. Україна є сьогодні найбільш перспективною країною в Європі щодо вирощування яблук.

Ринковий попит, хороші ціни продажу, державна допомога, велика територія України, нижча собівартість ніж в інших країнах Європи, прекрасні можливості для експорту. Вирощування стійких до хвороб сортів яблук в значній мірі могло покращити експорт цієї продукції.

Це дуже важливо і для внутрішнього ринку. Споживати безпечний, здоровий продукт нових сортів, які, завдяки стійкості до хвороб, потребують менше обприскувань засобами захисту - це, в свою чергу, є запорукою накопичення меншої кількості шкідливих речовин у плодах. Використовуючи нові сорти, виробники можуть знизити витрати, що зробить їхню справу успішнішою та підвищить рентабельність. Також, це дозволить скоротити забруднення сільськогосподарських земель засобами захисту. В таких умовах можливе сприятливе для навколишнього середовища, екологічно чисте виробництво.

ДП «Голланд Плант Україна» заявила, що в даний час плодорозсадник володіє виключними ліцензійними правами на 13 нових, стійких до хвороб сортів яблук, з яких вісім - абсолютно нових десертних сортів, 5 сортів подвійного призначення та один сорт вишні. Компанія впроваджує новий сортовий тренд на ринку, створює основу для органічного садівництва і надає виробникам можливості для економічно вигідного вирощування яблук.

Пропозиції ДП «Голланд Плант Україна» давали можливість:

Для споживача: здоровий надійний продукт.

Для виробника: економічна, вигідна технологія.

Для навколишнього середовища (Землі): екологічно чиста діяльність.

Частину нових імунних, десертних сортів яблук, компанія реалізовує в рамках програми «Клуб «Натуральне Яблуко» Це дасть змогу забезпечити стабільні продажі та сталий розвиток, що, в свою чергу є основою довготривалого успіху.

Тож не дивно, що редколегія журналу «Агросвіт України», яка переймалася органічним виробництвом, прийняла рішення про інформаційне спонсорство ДП «Голланд Плант Україна».

Та наша радість була короткою. Як кажуть в народі: «Хотілось як краще, а вийшло як завжди». Так сталося і з так званими «резистентними сортами яблук».

Згодом з’ясувалося, що ці сорти потребують такої ж самої фунгіцидної і інсектицидної обробки як і звичайні сорти. Зареєстровані випадки враження паршою 80% яблук. Сильно вони вражаються і борошнистою росою та іншими захворюваннями. При багаторічному дослідженні встановлено, що задекларовані в рекламі показники резистентності до хвороб є гарний міф. Та найстрашніше ще й те, що вони мають недостатню зимостійкість. Зареєстровані випадки 100% підмерзання.

При відвіданні садів, які були закладені саджанцями ДП «Голланд Плант Україна» ми запитували власників: «Чому ви так довго мовчали про недоліки цих так званих «резистентних сортів?»

Відповідь нас приголомшила: «Мабуть ми були загіпнотизовані такою широкою і переконливою рекламою, що спочатку грішили на себе і тільки пізніше зрозуміли, що нас надурили. А кому хочеться визнавати, що ти лохонувся?» Були і такі відповіді: «Не хотілось, щоб конкуренти над тобою сміялися та злорадствували» або «Хвалив ці сорти, щоб не один я страждав, а і ще хтось попався не цей гачок». Добре, що цей стиль не на всіх розповсюджується. Але і таке буває…

Нам дуже прикро, що резистентні сорти яблунь виявилися гарним міфом.

Дуже часто нас запитують: чому так пізно «Дорадча служба «Ревізор» надала інформацію про недостовірність реклами, що надає «Голланд Плант Україна»?

Шановні садоводи, «Дорадча служба «Ревізор» не може надавати недостовірну інформацію, а на перевірку вище названих «резистентних» сортів знадобилися роки.

Тож тепер «Дорадча служба «Ревізор» не може рекомендувати закладати промислові сади саджанцями ДП «Голланд Плант Україна»з розрахунком отримання органічної продукції. Органічну продукцію можна отримати і на звичайних сортах та докладніше про цю технологію ми поговоримо пізніше.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39