Інтенсивна технологія вирощування грецького горіха

Інтенсивна технологія вирощування грецького горіха - це не збільшення кількості саджанців на 1 га, а отримання стабільно високих урожаїв і якісної екологічно чистої продукції, одержаних в результаті правильного і збалансованого харчування посаджених саджанців горіха волоського, за рахунок поліпшення імунної системи дерева, тільки здорові, сильні дерева, можуть плодоносити від 100-150-200 кг з кожного дерева, причому потрібно виконати нескладні умови:

- наявність води у вигляді опадів;

- повітря - це пухкий грунт, мульчування;

- якісне харчування.

Все це можна досягти тільки за допомогою органічного землеробства, забезпечити накопичення гумусу як носія родючості.

Принципово інтенсивна технологія - це комплекс заходів, що дозволяють підняти родючість ґрунту, зберегти і поліпшити імунну систему посадкового матеріалу і дерева горіха волоського в цілому. Імунну систему горіха волоського необхідно формувати, підтримувати, поліпшувати ще до «народження», до щеплення горіха волоського. Починати треба з маткових садів і підщепи сіянців волоського горіха. І всі ці заходи найкраще здійснювати в сертифікованих розплідниках горіха волоського. При закладці підщепи горіха волоського, сіянців, восени перед посадкою необхідно обробити ділянку землі ЕМ препаратом. У травні - червні наступного за посадкою року, регулярно обробляти сіянці препаратом Ліно-сол+ або Ріверм, не менше 2-х разів на місяць, травень-червень і 1 раз - липень, серпень. Ці обробки є і профілактичними і покращують живлення, підняття імунної системи. Наступний етап - щеплення саджанців, обробка та підготовка прищепи та підщепи, необхідно використовувати ЕМ-розчин для збалансованого харчування.

Основа інтенсивного вирощування садів горіха волоського - це використання органічного землеробства, тобто не природу підлаштовувати під себе, а шукати своє місце в природі.

Земля - жива істота - а все що росте на ній, можна порівняти з шкурою і волоссям, які захищають землю. Своїм корінням вони як би затягують рани, таким чином лікують грунт і дають можливість проростати іншим рослинам.

Розглянемо основи органічного землеробства.

Перший спосіб - землю не орати, не копати - розпушувати верхній шар землі, поверхнева обробка ґрунту.

Другий спосіб - мульчування - мульча, це все що покриває грунт. Відомо, що під впливом вітру, дощу і сонця, непокритий грунт поступово втрачає свою родючість, утворюється ґрунтова кірка. Занадто спекотні денні температури в літній час ведуть до перегріву і висушування, в зимовий час - до різкого переохолодження.

Від атмосферних чинників грунт можна захистити за допомогою мульчування, тобто покриття її різними матеріалами: торф, тріска і кора, добре перепрілий гній, скошена трава, сидерати, тирса, солом'яна різка і т.д.

Радіус покритого такий мульчею кола в центрі якого розташовується рослина, повинен бути рівним приблизно до 1м., Шаром 8-15 см.

Оскільки земля - це живий організм, на одній сотці якій живе і працює не менше 200 кг. бактерій і дощових черв'яків та інших організмів, які щорічно виробляють десь пів тонни біогумусу, таким чином, бур'ян найкращі ліки для ґрунту, і найефективніший спосіб - косити бур'ян.

Мульча виступає джерелом живлення мікроорганізмів. Основну роль в процесі формування ґрунту і поліпшення імунної системи горіха волоського надають ефективні мікроорганізми - ЕМ.

Мікроорганізми не тільки розкладають органічні залишки на більш прості мінеральні та органічні сполуки, але і активно приймають участь в синтезі високомолекулярних сполук - перегнійних кислот, які утворюють запас поживних речовин в ґрунті. Тому, дбаючи про підвищення ґрунтової родючості (а, отже, і про підвищення врожайності), необхідно піклуватися про харчування мікроорганізмів, створенні умов для активного розвитку мікробіологічних процесів, збільшенні популяції мікроорганізмів у ґрунті.

Основними постачальниками поживних речовин для рослин є аеробні мікроорганізми, яким для здійснення процесів життєдіяльності необхідний кисень. Тому збільшення пухкості, водопроникності, аерації при оптимальній вологості і температури ґрунту забезпечує найбільше надходження поживних речовин до рослин, що й обумовлює їх бурхливе зростання і збільшення врожайності.

Однак рослинам для нормального росту і повноцінного розвитку необхідні не тільки макроелементи, такі як азот, фосфор, калій, але і мікроелементи, наприклад, селен, який виступає як каталізатор в різних біохімічних реакціях і без якого рослини не в змозі сформувати дієву імунну систему. Постачальниками мікроелементів можуть бути анаеробні мікроорганізми - це мікроорганізми, які живуть в більш глибоких грунтових шарах і для яких кисень - отрута. Анаеробні мікроорганізми здатні по харчових ланцюгах «піднімати» необхідні рослинам мікроелементи з глибинних шарів ґрунту.

В окультурених родючих ґрунтах бурхливо розвиваються не тільки мікрофлора, а й ґрунтова фауна. Тварини в ґрунті представлені дощовими черв'яками, личинками різних ґрунтових комах. Вони живуть в поверхневих горизонтах ґрунту і харчуються рослинними залишками, пропускаючи через свій кишковий тракт велику кількість органічної речовини і мінеральної складової ґрунту.

Ефективні мікроорганізми (Effective Microorganisms - ЕМ)

Мета ЕМ-технології полягає в створенні оптимальних умов для розвитку корисної мікрофлори, що призводить до оздоровлення ґрунту, а також в підвищенні її родючості і врожайності вирощуваних культур. Однак головною перевагою ЕМ-технології стала можливість за 3-5 років, практично повністю виключивши застосування хімічних добрив і пестицидів, повернути ґрунтам найвищу родючість.

ЕМ-препарат-склад

Всі мікроби, які можна виявити в ЕМ-препараті нетоксичні по відношенню до людини, тварин, рослин і навколишньому середовищу. Препарат, таким чином, не шкідливий і не містить генетично модифіковані організми.

Підготовка ґрунту для посадки горіхового саду.

Основна вимога - для закладки горіхового саду необхідно зробити хіманаліз ґрунту, щоб точно знати які агротехнологічні прийоми застосовувати для успішного розвитку саду.

На обраній для посадки ділянці землі категорично забороняється оранка землі, потрібно робити розпушування ґрунту. Друга і основна вимога - бур'ян необхідно тільки косити. Його залишки, стебла є хорошим харчуванням для мікроорганізмів.

Як часто необхідно косити бур'ян? В кожному окремому випадку це індивідуально, перший укіс - навесні, коли висота бур'яну досягає більше 20 см, кожний наступний укіс за потребою і розвитку бур'яну.

Підготовка саджанців до посадки починається з виготовлення бовтанки сметаноподібної. Склад бовтанки для 200-300 саджанців:15-20 л води, 10 кг глини, 5 кг ґрунту, 400-500гр ЕМ-суперпорошка (з розрахунку 2-3 гр На I саджанець).

Перед посадкою, саджанець замочується в бовтанці до 1 хвилини. На дно ями висипати компост з мікроорганізмами з розрахунку 50 грам на 4 кг чорнозему з перегноєм, залити водою 30 л на яму, посадити саджанець.

Після посадки, найближчим часом, пристовбурні кола рекомендується мульчувати, з додаванням 100 грам компосту з мікроорганізмами.

Сезонна обробка дерев (листяна підкормка), здійснюється 1 раз в 7-10 днів, розчином з мікроелементами препаратів Ліно-сол+ або Ріверм з прилипачем протягом травня - червня місяця, і кожні 15 днів - липень-серпень.

Рослинний екстракт, крім корисних мікроорганізмів, містить в собі велику різноманітність мікроелементів і біологічно активних речовин, що дозволяє істотно зменшити вплив ризикових факторів: заморозків, посухи, повністю і без виснаження протягом багатьох років використовувати природний потенціал родючого шару ґрунту, швидко переробити в гумус органічні залишки трави, бур'яну і т.д.

Регулярне використання ефективних мікроорганізмів дозволяє повністю використовувати живильний потенціал ґрунту, а в комплексі з киснем і водою забезпечує пропорціональний розвиток дерев горіха волоського, забезпечує рівновагу між корисними і патогенними мікроорганізмами і покращує імунну систему дерев.

ТОВ «Тімірязівське» пропонує комплекс послуг по поліпшенню і відновлення родючості ґрунту, поліпшенню імунної системи дерев горіха волоського, що дозволяє досягти плодоношення на другий-третій рік після посадки. Тільки органічне землеробство гарантує стабільні і високі врожаї екологічно чистої продукції.

ТОВ «Тімірязівське» спільно з провідними вченими Японії, Німеччини та України розробило і впровадило технологію інтенсивного вирощування садів горіха волоського з використанням органічного землеробства та ефективних мікроорганізмів ЕМ.

Фальсифікат саджанців грецького горіха складає на ринку України біля 98%.

Шановні садоводи!

Щоб уникнути непорозумінь та не закопати гроші в землю, а це трапляється дуже часто, представництво Національної асоціації с/г дорадчих служб України по садівництву завжди готове надати вам консультативну допомогу щодо вибору саджанців та догляду за ними.

Інформація, яка наведена нижче допоможе Вам уникнути лохотрону (фальсифікату) як при покупці саджанців горіха грецького, так і при догляді за садом. Радимо докладно ознайомитися з наданою інформацією:

Інтенсивна технологія вирощування грецького (волоського) горіха (все від «А» до «Я»)

Зміст інформації, що розміщена на диску:

- Селекції та сорти грецького горіха, які можуть плодоносити на теренах України.

- Закладка горіхових садів - перспективний напрямок у садівництві на найближчі 40-50 років.

- Горіхи, що не бояться найлютіших морозів .

- Уникнення фальсифікату при виборі саджанців грецького горіха (інформація надається вперше в Україні).

- Щеплення грецького горіха.

- Посадка саджанців грецького горіха. Перевага літніх посадок.

- Подолання стресу та забезпечення 99-100% приживлюваності при висаджуванні саджанців (інформація надається вперше в Україні).

- Вимоги до ґрунту, тепла, освітлення і вологи.

- Формування крони і обрізка, лікування ран, уникнення фальсифікату серед садових замазок, який складає 99,6% (інформація надається вперше в Україні).

- Голландська технологія закладання горіхових садів, яка дозволяє повернути витрачені гроші за 3-4 роки за рахунок змішаної посадки.

- Догляд за горіховим садом.

- Малозатратна технологія обробітку ґрунту в міжряддях, яка суттєво покращує родючість ґрунтів з застосуванням активного ротора (інформація надається вперше в Україні).

- Використання органічних добрив для збільшення рентабельності горіхових садів та отримання статусу органічна продукція(інформація надається вперше в Україні)..

- Прискорення плодоношення горіхових садів на 2-3 роки (інформація надається вперше в Україні).

- Шкідники і хвороби та боротьба з ними.

- Захист горіхових садів від вимерзання в зимовий період та покращення їх зимостійкості.

- Чому не варто закладати промислові сади скоростиглими і низькорослими горіхами типу «Ідеал» і їм подібним?

- Високоефективне рідке органічне добриво «Ріверм» - найкращий помічник для садоводів, овочеводів і рослинників.

- Механічна і ручна лущілки грецького горіха продуктивністю до180 кг/час. (Новинка в Україні). Ціна доступна для селян і підприємців.

Диск з цією інформацією можна замовити за тел.:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28.

Скачування диску через файл обмінник займає 2 хвилини. 

Підготував Володимир Тарасюк, експерт дорадник