Груша для Вашого саду

Груша для Вашого саду

«Гарна садовина досі не є продуктом постійного

споживання населенням і, окрім хіба що літа,

вона доступна лише заможнішим классам».

Л.П. Симиренко

 

 

 

 Інформація оновлена 21.02.2017.

Неоціненний спадок залишили нам великі садівничі – Лев Платонович та Володимир Львович Симиренки. Їх ідеї щодо догляду за молодими насадженнями стали основою технології яку ми називаємо голландською…

Про перспективи карликового садівництва Лев Платонович писав більш століття тому: хто ж поспішає і бажає одержати швидше перші врожаї, - нехай не купує садового ножа, а займається розведенням дерев не на звичайних, а на карликових підщепах, які в наших краях дають не тільки хороші, а й навіть блискучі результати.

Присвятивши все своє життя вивченню і покращенню сортового складу плодових насаджень Лев Платонович поряд з яблунею велике значення приділив і груші, про що свідчать опубліковані ним наукові роботи, статті, каталоги.

В одній з своїх перших публікацій «Наші садові злоби дня» Л.П.Симиренко приводячи дані про ввезення в 1880-х роках великих партій свіжих фруктів із-за кордону в Росію, пише: «И хладнокровный русский плодовод заволнуется, узнав о тех миллионах, которые утекают от нас преимущественно во Францию, тогда как широкая полоса нашего юга представляет все данные к развитию такого плодоводства, которое с избытком покрыло бы требования русского рынка».

Лев Платонович як один з передових садоводів не міг змиритися з таким положенням. «Завданням російського плодовода, - писав він, повинна бути турбота - про виробництво великої кількості хороших фруктів і по цінах доступним для широких мас населення».

Організувавши помологічний розсадник у Млієві, за період з 1888 по 1919 рік Лев Платонович вивчив 1123 сорти груш, а кожний з описаних ним 575 сортів отримав не суху характеристику, а живий образний опис в якому виражена і оцінка сорту. За приклад наведемо опис сорту Конференція, який вивели в Англії 1893 року Т.Ріверс і син «Мякоть душистая, розовая, у кожицы желтоватая, у семенного гнезда слегка зернистая, очень нежная и сочная, тающая, весьма сладкая, со слабой дозой кислоты во вкусе. Дерево даже на айвовом подвое хорошей силы роста. Плоды Конференции принадлежат к числу самых сладких нашей грушевой коллекции».

Плоди груші відрізняються високими смаковими і дієтичними властивостями. Особливо ціняться плоди десертних сортів з маслянистою соковитою консистенцією м’якоті з тонким неповторним ароматом, привабливим благородним видом.

Садівництво – цікаве захоплення і прибутковий бізнес. Польща, модернізувавши власне садівництво, завдяки впровадженню інтенсивних технологій за останнє десятиріччя перемістилася з двадцятого на друге місце по виробництву яблук у Європі.

Груша вважається цінним дієтичним продуктом харчування, тому вартість цих плодів удвічі-втричі перевищує ціну яблук за однакових затрат на утримання саду.

Вже майже десять років на площі 4,5 га вирощують грушу сорту Ноябрська в господарстві Тадеуша Пагача, що в центрально-західній Польщі; з перших років вирощування досягли високої врожайності, плоди добре зберігалися і не втрачали якості в процесі реалізації. Зібрані в господарстві 200 тон плодів щороку реалізовують на оптових ринках за доброю ціною. Стійкі до торгового обороту плоди цінують і в мережах супермаркетів.

Як у нашій зоні, так і в Європі, кращої груші за смаковими якостями немає. І тому зараз голландці назвали цей сорт «Ксенія» на честь автора сорту - Ксенії Душутіної, і вже починають випробовувати його. Насадження сорту «Ксенія» вже є у Польщі (25 тис. дерев), в одному з англійський господарств посаджено 14 тисяч саджанців, невеликі за площею насадження вже є у Бельгії та Голландії.

На ринку постійно відчувається дефіцит плодів груші.

В господарстві Януша Габрисяка вирощується тільки сорт Конференція і Ксена, причому в молодих насадженнях домінує останній…

Ксена (Ноябрська) - врожайний сорт з крупними і дуже крупними плодами, добре зберігається в холодильнику і під час реалізації в супермаркеті тривалий час утримує високу якість.

Груша повільно росте після садіння і за використання однорічних некронованих саджанців крону можна сформувати через три роки, а пристойний урожай отримати через п'ять років.

Найкращі результати отримують з двохрічних саджанців з сильним провідником висотою понад 2 метри, значною кількістю кільчаток і невеликим числом бічних галужень, які не кронують у третьому полі розсадника.

Вкрай образливо і соромно, маючи ідеальні для садівництва природні і кліматичні умови, щороку ввозити з-за кордону сотні тисяч тонн плодів груші, маючи лише 5 відсотків власної продукції на вітчизняному ринку.

Сімейне господарство Людмили та Миколи Лановенко, що на Черкащині, вирощує саджанці перспективних на ринку сортів яблуні та груші, в тому числі й Ноябрську. Двохрічні саджанці Ноябрської дають товарні плоди вже у розсаднику.

При дотриманні технології цей сорт груші, так само як і яблуня, щорічно даватиме 40 і більше тонн високоякісних плодів з 1 гектара.

Про якість саджанців свідчать врожаї спроектованих і закладених яблуневих садів у Дніпропетровській і Полтавській областях (на третій рік отримано 35 т високоякісних яблук з гектара, на четвертий 45-50 т з гектара). 

Лановенко Микола Васильович, садовод

 За додатковою інформацією та придбанням саджанців перспективних сортів груш, яблунь, черешень, персиків, абрикос, аличі крупноплідної та нектарину звертайтесь за тел: 067-656-59-39, 097-233-91-32,

095-548-05-28.