Інтенсивна технологія вирощування суниці

Інтенсивна технологія вирощування суниці

 

 

Консультативна стаття для тих, хто бажає розпочати суничний бізнес, в якій приватний підприємець Микола Олександрович Дикун ділиться своїм досвідом створення власного підприємства по вирощуванню елітної розсади суниці. 

А як бути, якщо у Вас немає крапельного зрошування або Ви рідко відвідуєте свою ділянку?

Ще недавно для дачників і селян - це була велика проблема, але зараз вона легко вирішується за рахунок використання Закарпатського природного цеоліту. Його успішно застосовують як на плантаціях овочевих культур, так і на суничних ділянках.

На теренах України в весінньо-літній період все більше панують засухи, які впливають на зменшення врожаїв поточного і наступного року.

Використання цеоліту забезпечує розвиток сильної кореневої системи суниці, що суттєво впливає на її врожайність. Він має багатий склад мікроелементів необхідних для суниці і працює в грунті до 10 років. Цеоліт є резервуаром води та добрив і підтримує необхідну вологість грунту, при поливі він вбиратиме вологу в себе, а потім поступово в необхідних кількостях віддає рослинам (один кілограм цеоліту здатний ввібрати близько семисот грам води та розчинених добрив). Цеоліт перешкоджає накопиченню в рослинах токсичних речовин (нітратів, радіонуклідів), важких металів, що дуже важливо для здобуття екологічно чистих продуктів. Під дією мінералу зменшується вимивання азоту з грунту, підвищується водна місткість дерново-підзолистих, супіщаних і низькородючих грунтів, що важливо не тільки для овочевих культур, де він знайшов найбільше застосування, а для суниці. Завдяки внутрішній пористій будові цеолітів підвищуються аераційні властивості чорнозему і важких глинистих грунтів, земля стає більш рихлою і повітропроникною. Цеоліт можна використовувати разом з органічними добривами.

Окрім цього цеоліт розкислює кислі грунти.

Цеоліт – це знахідка як для дачників і селян, які не можуть приділяти багато уваги поливу, так і для тих хто застосовує крапельний полив.

Застосувавши цеоліт, Ви не тільки заощадите не поливах, а і створите для рослин комфортні умови для розвитку і вони завжди прекрасно виглядатимуть, на них не зможе подіяти тривала засуха, нерегулярний полив і низькородючі якості грунту.

Під суницю у відкритих грунтах цеоліт вносять із розрахунку 30-35 кг на 100 м.кв. При посадці суниці його можна додатково вносити по 25-30 г під кожну рослину.

На кислих грунтах погано розвиваються багато видів рослин і в тому числі суниця, внесення цеоліту 50 кг на 100 м. кв. змінюють кислотність грунту на нейтральну.

Корисний цеоліт і при вирощуванні суниці в закритому грунті. Грунт для теплиць на основі цеоліту відрізняється якістю і живильними властивостями. Готують грунт для суниці так само, як і для овочевих культур. Кращі грунтові суміші –

*1 частина цеоліту, 1 частина торфу, 1 частина перегною;

*1 частина цеоліту, 2 частини перегною, 1 частина дернової землі;

*1 частина цеоліту, 2 частини торфу.

Цеоліт в тепличних субстратах, як і в відкритому грунті, забезпечує прекрасну аерацію грунту (повітропроникність) та підвищує врожайність. 

Повний текст статті читайте на диску CD-R. 

Отримати докладнішу інформацію, замовити диск по сучасній технології вирощування полуниці (суниці садової) та придбати цеоліт можна звернувшись за тел.: 097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28

Микола Дикун 

Отримати додаткову інформацію з агротехнології вирощування суниці та придбати елітну розсаду найкращих сортів суниці: Клері, Антеа, Ельсанта, Дарселект, Мармолада, Ароза, Галя Чів, Ельсіноре, Хоней, Корона, Принцеса, Полка, Зенга Зенгана, Симфонія, Селва, Діамант і перспективних сортів,смородини, малини літнього і осіннього плодоношення можна, звернувшись за тел.: 097-233-91-32, 067-656-59-39,095-548-05-28

Доставка по всій Україні.