Переваги застосування органічного добрива "Ріверм"
Переваги застосування органічного добрива «Ріверм»
Багато років редакція «Агросвіт України» в кожному номері журналу веде рубрику «Школа органічного землеробства».
Тривалий час ми переконували наших читачів відмовитись від плуга, перейшовши від оранки до культивації (на великих площах) чи до поверхневого рихлення грунту за допомогою плоскоріза Фокіна (на присадибних ділянках). Але органічне землеробство – це не тільки відмова від оранки, а і відмова від хімічних засобів захисту рослин та традиційних мінеральних добрив.
Якщо ви піклуєтеся про своє здоров’я і хочете отримати органічну (екологічно чисту) продукцію хімічні засоби захисту рослин необхідно замінити на біологічні, а традиційні мінеральні добрива на органічні. І чим раніше ви це зробите, тим більші у вас шанси продовжити вік свого життя на цій чудовій планеті під іменем Земля…
Значна кількість продукції рослинництва під час вирощування уражується різноманітними хворобами і шкідниками. Для того, щоб зменшити втрати врожаю та підвищити якість плодів і овочів, виробники змушені використовувати безліч хімічних сполук. Всі засоби захисту рослин і тварин для знищення шкідливих організмів об’єднані у велику групу під назвою «пестициди».
Основними групами пестицидів є хлорорганічні, фосфорорганічні, похідні карбомінової кислоти, ртутьорганічні, синтетичні піретроїди та купрумвмісні фунгіциди. Враховуючи високу небезпечність пестицидів було введено наступну їх класифікацію:
- залежно від ступеня небезпечності для людей і тварин – високотоксичні (ЛД50 до 50 мг/кг), середньотоксичні (ЛД50 від 50 до 200 мг/кг), малотоксичні (ЛД50 більше 1000 мг/кг);
- за кумулятивними властивостями надкумулятивні, з вираженою, помірною і слабко вираженою кумуляцією;
- за стійкістю – дуже стійкі (час розпаду на нетоксичні компоненти більше ніж 2 роки), стійкі – 0,5-2 роки, помірно стійкі – 1-6 міс, малостійкі – до 1 міс.
Харчові продукти забруднюються пестицидами прямим і непрямим шляхом. Прямий шлях - безпосередня обробка сільськогосподарських культур. До непрямих шляхів забруднення відносять:
- транслокацію пестицидів у рослини з ґрунту;
- забруднення рослин при розпушуванні ґрунту або випаровуванні з нього пестицидів;
- занесення пестицидів у період обробки на непередбачені площі та у водосховища;
- використання забрудненої води для повторної обробки рослин тощо.
Сучасним виробникам сільськогосподарської продукції потрібно водночас досягати багатьох цілей для того, щоб утриматися в даному секторі економіки - постійно підвищувати стійкість рослин до несприятливих умов вегетації та впливу осінньо-зимового періоду; поліпшувати фізіологічний стан рослин; захищати рослини від хвороб та шкідників; забезпечив високу врожайність.
А споживачі потребують від виробника біологічно цінної і безпечної для здоров’я продукції, яка б не містила шкідливих залишків пестицидів та інших сторонніх речовин.
Допомогти у вирішенні даної проблеми може рідке, органічне, екологічно безпечне добриво «Ріверм», яке розробили Міжнародний Екологічний Фонд „AQUA-VITAE” і Національний Аграрний Університет. „Ріверм” не лише підживлює, але й володіє добрими фунгіцидними властивостями, захищаючи рослину від сірої прикореневої гнилі, борошнистої роси та інших грибкових захворювань. Отримана продукція відрізняється більшою споживною цінністю і кращими сенсорними властивостями.
Виноградарство в України – це галузь, яка має свою історію, свої традиції і напрацювання. Але останнім часом спеціалісти в даній області стикаються з тим, що виноград, крім того, що страждає від нестійких погодних умов під час вегетації, уражується багатьма хворобами. Це призводить до втрат урожаю, а, головне страждає якість отриманої продукції – погіршуються органолептичні показники якості і змінюються кондиції соку (цукристість і вміст кислот).
Неякісний виноград не може бути сировиною для конкурентоспроможного виноградного вина. У Франції, під час виробництва шампанського брют, видаляється навіть ягідка з маленькою тріщинкою. Все це робиться для того, щоб напій мав найвищу якість.
«Ріверм», який був використаний під час вирощування винограду, сприяє не лише отриманню більш високих врожаїв, але і є гарантом більш високої якості ягід.
В 2008 році було проведено досліди на технічному сорті винограду Сухолиманський білий та столовому сорті – Молдова. Формування кущів – двоштамбовий кордон, схема садіння – 2,5х1,5 м Культура винограду – неукривна і неполивна. Розміщування варіантів – рендомізоване, повторів – систематичне. Кущі відбирались за силою росту і елементами плодоношення. Для цього були проведені агробіологічні обліки, якими передбачено однакове навантаження бруньками, пагонами і суцвіттями для кожного куща.
Кущі обприскували розчинами препарату «Ріверм» двох концентрацій (3,0 % і 5,0%) в строки: 7-10 днів до цвітіння (І строк), одразу після цвітіння (ІІ строк), на початку достигання ягід (ІІІ строк). Обприскували одноразово (І строк), дворазово (І+ІІ строки) і триразово (І + ІІ +ІІІ). Всі обробки проведено на фоні обробок від хвороб та шкідників, які по технології були прийняті у господарстві ДП ДГ «Таїровське» (табл.1)
Оскільки облікові кущі були навантажені однаковою кількістю суцвіть (на сорті Сухолиманський білий – 20, на Молдові - 15), то підвищення врожаю з куща враховувалось по масі грон.
Збільшення урожаю відмічено у обох сортів, при цьому більш суттєве при обробках до і після цвітіння. Крім того, помітне збільшення врожаю у сорту Сухолиманський білий відбувалось при 3,0% концентрації, у сорту Молдова – при 5,0%. Маса грон у сорті Молдова підвищувалась за рахунок збільшення маси і об’єму ягід (на 33-60%).
Відмічено, що міцність шкірки ягід значно підвищується, особливо при 3-разовій обробці на 30-38%, або на 0,5-0,6 кг на см2. Такий виноград може краще транспортуватися і зберігатися, тобто тривалий час зберігати товарний вигляд.
Кондиції соку ягід після обробки також змінюються. Хоча цукристість після дощів значно зменшилась в ягодах всіх сортів, але в дослідних варіантах вона була на 0,4-0,7% (сорт Сухолиманський) і 0,4-1,6% (сорт Молдова) вища, ніж в контролі. При цьому в сорті Молдова значно зменшилась кислотність соку 1,0-1,65 г/дм3. Ранні обробки (до цвітіння) краще впливають на кондиції соку. Дегустація виноматеріалів сорту Сухолиманський білий, зроблених з винограду дослідних ділянок, показали більш високу якість цих зразків.
Крім того, обробка кущів винограду розчинами препарату «Ріверм» в період вегетації позитивно впливає на закладання плодоносних пагонів та суцвіть в бруньках на наступний рік, що веде до збільшення врожаю. Обробка кущів також стимулює інтенсивність фізіологічних процесів, що сприяє більш інтенсивному накопиченню асимілятів і відтоку їх до тканин пагонів. Тому підвищується стійкість дослідних рослин до несприятливих умов зими.
Отже, використання органічного препарату «Ріверм» вирішує комплекс проблем, пов’язаних з отриманням високих врожаїв винограду, а також з підвищенням цукристості ягід.
Орел Леонід Васильович, доктор сільськогосподарських наук
Юдічева Ольга Петрівна, кандидат технічних наук,
доцент кафедри товарознавства та експертизи
продовольчих товарів Полтавського університету
споживчої кооперації України
Придбати органічний препарат «Ріверм» та отримати докладнішу інформацію про його застосування в садівництві, виноградарстві, овочівництві і рослинництві можна в Міжнародному Екологічному Фонді за телефонами: 097-233-91-32, 067-656-59-39, 095-548-05-28.