Хвороби кролів та їхня профілактика

Хвороби кролів та їхня профілактика

 

Значно дешевше запобігти хворобі, ніж її лікувати. Це правило сповідує кожен кролівник-промисловик, а ось початківці-аматори зазвичай мають іншу думку. І як говориться в прислів’ї: скупий платить двічі.

Щоб не витрачатися на придбання металевих промислових кліток, в яких все до дрібниць продумано професіоналами своєї справи, початківці вважають, що вони і самі можуть спорудити житло для своїх вуханів. Клепають ці клітки із чого прийдеться по кресленнях із книжок, методичок, журналів чи із сайтів, забуваючи при цьому, що життя не стоїть на місці, а невпинно рухається вперед і те, що було корисним кілька років тому - на сьогодні застаріло. На сайтах теж ніхто ніколи особливо цінну інформацію не розміщує. Тому ті, хто займається цією справою професійно, їздять на європейські міжнародні виставки, витрачаючи при цьому немалі гроші. Саме на таких виставках можна подивитись на сучасні кращі світові зразки. І ось поєднавши свій досвід з передовими світовими досягненнями, вони створюють щось своє, взявши від кожного побаченого зразка щось найкраще. Нерідко вони купують по одному зразку, а потім, дослідивши кожний, створюють новий зразок, який наслідує все краще і усуває недоліки попередніх.

Як засвідчує європейський і вітчизняний досвід, кролівництво - це дуже вигідна і прибуткова справа, яка має високу рентабельність. І те, що в декого великі падежі – це швидше їхня вина. Зазвичай, ця категорія людей вважає себе дуже досвідченою, та на ділі вони далі свого носа нічого не бачать та і рахувати не вміють. І в результаті несуть невиправдані втрати через своє зазнайство.

І щоб слова не розходились зі справою, ми взяли на себе відповідальність за просвітницьку роботу серед кролівників.

Сподіваємося, що надана нижче інформація допоможе Вам зробити Вашу справу високоприбутковою. 

Кожен кролівник знає, що таке пододерматит. Доволі докладно говорилось про це захворювання в попередньому номері журналу.

Найчастіше, пододерматит виникає через порушення трофіки підошовних поверхонь лап при утримуванні тварин на сітчастій підлозі.

Для профілактики захворювання насамперед потрібно підбирати тип кліток відповідно до порід тварин, клітки утримувати в чистоті, а сітчасту підлогу накривати фанерою.

Звичайно, фанера - непоганий вихід з становища, щоб уберегти кроликів від подедерматиту, але не кращий. Можна навіть сказати, що застосування фанери на підлозі сітчастих кліток – це вже вчорашній день.

Фанера, як і дерев’яні клітки, може стати джерелом розповсюдження інфекційних захворювань. На ній накопичується послід, що в свою чергу сприяє антисанітарії та збільшенню трудовитрат.

Є спеціальні трапики, які усувають усі недоліки фанери. Вони виготовлені із екологічно чистого пластика. За своєю формою трапики на 50% імітують сітчасту підлогу клітки. Ширина повздовжніх пластин 12 мм, отвори 12?75 мм, які точно збігаються з сітчастою підлогою, дають змогу швидко прибрати випорожнення тварин. Сприяє цьому і напівокругла форма пластин. Послід, не затримуючись на пластинах, скочується вниз.

Трапики займають 50% загальної площі сітчастої підлоги клітки. Їх легко прибирати й мити, що сприяє поліпшенню санітарного стану в хоромах вуханів.

Тварина, як і людина любить комфорт в своїй оселі. Те, що кролику комфортніше на пластиковому трапику говорить і той факт, що вони не тільки на ньому сплять, а проводять більшість дозвільного часу.

Застосування пластикових трапиків запобігає ще одному доволі поширеному захворюванню – маститу.

Створення комфортних умов в кролячій оселі не тільки запобігає хворобам, а і збільшує наважку кроликів за однакових витрат корму та прискорює їх зрілість.

Порівняно невисокі витрати на придбання пластикових трапиків «Кроль» за порівняно короткий термін окупляться сторицею.

Пластикові трапики можна застосовувати як в стандартних клітках, які виготовляє ТОВ «Кроль», так і в інших клітках з решітчастим дном.

Давня народна мудрість стверджує, що усе геніальне криється в простоті. Саме до цього розряду можна віднести пластикові трапики .

Людмила Тарасюк, експерт дорадник