Комфорт для вуханів – запорука їхнього здоров’я

Комфорт для вуханів – запорука їхнього здоров’я 


Кролики – це не тільки цінне хутро, а і смачне дієтичне м’ясо, яке користується значним попитом на ринку України, потихеньку витісняючи інші види м’ясної продукції.Тому багато фермерів, селян і дачників зацікавились розведенням кроликів. Але багато і таких, що після перших невдач залишають цю справу. Дійсно, кролики часто вражаються різними захворюваннями, а малеча гине від простуд. Подібне рідко трапляється в великих господарствах, тому що кожен професійний кролівник знає, що значно дешевше запобігти хворобі, ніж її лікувати. На великих кролефермах Ви вже не зустрінете дерев’яних кліток чи фанерних трапиків, які є джерелом розповсюдження інфекційних захворювань.

 

 

Найбільша проблема у кролівників-початківців в тому, що вони часто користуються застарілою літературою або використовують рекомендації непрофесійних, але широко поширених газет і журналів. В цих же виданнях можна зустріти і різну рекламу, яка не відповідає дійсності. Останнім часом багато людей черпає інформацію з Інтернету, але і тут є деякі «підводні камінці», на які легко наштовхнутися. На жаль, на більшості сайтів не розміщується цінна інформація, а та що є може бути лохотроном та ще й за гроші. Щоб не попасти в халепу, варто бути уважнішим до роздобутої інформації, а ще краще скористатися порадою професіоналів.

Редакція журналу «Агросвіт України» неодноразово надавала інформацію по цім питанням, звертаючи увагу читачів на найновітніші технології утримання кролів в передових господарствах України.

Якщо Ви вирішили займатися кролівництвом, то маєте пам’ятати, що 90% Вашого успіху залежить від оселі (клітки), в якій мешкатимуть Ваші вухани.

Наприкінці 2010 і на початку 2011 р. на Міжнародних виставках було представлено безліч модифікацій кліток для розведення і утримання кроликів. Але найбільшої уваги заслуговують клітки ТОВ «Кроль». Про ці клітки надавалась докладна інформація в журналі «Агросвіт України» в №№ 3 і 4-2010. Наявність в цих клітках спеціальних трапиків дає можливість уберегти кроликів від подедерматиту. За своєю формою трапики на 50% імітують сітчасту підлогу клітки. Отвори трапика 12?75 мм точно збігаються з сітчастою підлогою і дають змогу проходження випорожнення тварин. Сприяє цьому і напівокругла форма пластин. Послід, не затримуючись на пластинах, скочується вниз. Трапики займають 50% загальної площі сітчастої підлоги клітки. Їх легко прибирати й мити, що сприяє поліпшенню санітарного стану в хоромах вуханів.

В 2011 році ТОВ «Кроль» доповнило свої клітки пластиковим гніздовим утепленням родильного відділення (боковим і донним). Тепер замість оцинкованих боковин ставляться пластикові, які забезпечують краще утеплення та більш комфортні умови для малечі. Як і трапики, їх легко прибрати й мити, що сприяє поліпшенню санітарного стану.

Людмила Литвин