Безліч неприємностей доставляють птахи рибоводам. Крім поїдання риби, птахи порушують їхню харчову активність, що значно впливає на рибопродуктивність водойми. Більшість пернатих розносять паразитів і бактерії, які стають провокаторами хвороб у риб. Бактерії, що перебувають у пташиному калі, псують якість води й значно знижують рівень кисню. У свою чергу, це приводить до того, що риба почне задихатися й ставок спорожніє. Недоїдена риба або уражена птахом стає принадою для інших хижаків і стимулює розвиток грибкових інфекцій. Із усіх видів птахів найбільше неприємностей доставляють рибоводам баклани, чайки і чаплі.
Із усіх категорій аграріїв найскладніше працювати з рибоводами (орендарями водойм). В абсолютній більшості випадків вони дуже насторожено відносяться до будь-яких новинок і покладають надію на «авось». Вони не відвідують міжнародні виставки і не розширюють свій кругозір і тому наступають на одні і ті самі граблі по декілька разів.
Тож зовсім не дивно, що мені знадобилося три роки, щоб переконати рибників скористатися європейським досвідом, але одні відносилися до цього з недовірою, а інші в силу своєї жадібності вважали, що це зайві фінансові витрати.
Все-таки вдалося зрушити це питання з місця завдяки нашому найкращому рибоводу в Україні Чернишуку Івану Івановичу, рибне господарство якого знаходиться в Черкаській області. Його ставки облюбували баклани. За підрахунками Іван Івановича вони уносили із ставка за один день не менше 300 кг риби. Він робив спробу налякати їх рушницею, але розстрілявши біля 3000 патронів, посиніло плече, а баклани продовжували вільно господарювати на водоймі. І тоді я запропонував йому скористатися макетами хижих птахів типу крук. Він прислухався до моєї поради і отримав вражаючий результат – баклани покинули його водойми. Але Іван Іванович на цьому не зупинився і для послідуючого застосування макетів хижих птахів типу крук він придумав пересувні плаваючі платформи, які дозволяють без докладання великих зусиль щоденно міняти місця відлякувачів. Позитивний результат був досягнутий і по іншим видам птахів (чайки, чаплі, тощо). На сьогоднішній день досвідом Іван Івановича Чернишука скористалися багато орендарів водойм Черкаської і Херсонської областей.
Багато видів птахів бояться хижаків, особливо хижих птахів. Комплект «Динамічний відлякувач птахів «КРУК» (повітряний змій, флагшток, настановна труба) може повністю вирішити проблему з бакланами, чайками та чаплями. Повітряний змій імітує політ хижого птаха парячи на вітрі, ефективно захищає різні об'єкти на відкритому повітрі, де не бажана присутність птахів.
Відлякувач птахів «КРУК», зроблений у вигляді силуету хижого птаха, установлюють на вудці довжиною 5-6 м (або будь-якому подібному флагштоку) над об'єктом де не бажана присутність птахів.
Динамічний відлякувач птахів Крук відмінно імітує в польоті живого хижака навіть при самому слабкому вітрі - від 3-4 м/с. А також витримує пориви вітру до 15-20 м/с. Цьому також сприяє висока гнучкість конструкції.
Монтаж повітряного змія не вимагає навичок - установлена відповідним чином конструкція працює без Вашої допомоги. З появою вітру силою 3-4 м/с, змій самостійно злітає в піднебіння, успішно справляючись із завданням імітації польоту хижого птаха.
Переваги динамічного відлякувача птахів КРУК:
· - Висока ефективність;
· - Нешкідливість для пернатих;
· - Незалежність від джерел харчування;
· -Абсолютна безшумність (можна використовувати поблизу житлових будинків);
· - Проста установка й експлуатація.
Інструкція зі складання динамічного відлякувача:
1. Вставити короткі стержні в крила, з'єднати їх посередині за допомогою трубки. Довгі стержні, перехрестивши, вставити у хвіст.
2. За кільце на лицьовій стороні прив'язати мотузку, а інший кінець міцно прив'язати до кінця вудки. При сильному рвучкому вітрі замість мотузки рекомендується використовувати авіамодельну гумку, яка відмінно компенсує пориви вітру, не дозволяючи змієві перевертатися. Вудка чи шток має бути висотою від 4 до 6м (флагшток входить у комплект). Установити флагшток таким чином, щоб змій парив на висоті 1,5-2 м над рівнем поверхні води.
При встановленні флагштоку бажано враховувати напрям переважної кількості вітрів й нахилити його у відповідну сторону під кутом 25-30 градусів для зменшення закручування мотузки (мотузки) навколо вудки (флагштоку).
Візуальні відлякувачі необхідно розміщувати над поверхнею води з таким розрахунком, щоб птахи з різних сторін могли добре бачити, хто «опікує» цю територію.
Пам’ятайте, що для гарних результатів необхідно поєднувати кілька видів відлякувачів птахів, інакше птахи можуть звикнути до однакового впливу біоакустики або до візуальних відлякувачів.
Заходи безпеки: Не запускайте змія поблизу ліній електропередач або в грозу - ви ризикуєте одержати удар струмом або блискавкою. Прутики зроблені зі склопластику, збирати конструкцію відлякувача необхідно в гумових рукавичках, щоб уникнути травмування пальців.
Відлякувач птахів «Крук» - це вже перевірене багатьма людьми встаткування, які залишилися задоволені співробітництвом з компанією.
ОБСЛУГОВУВАННЯ: До кожного клієнта у компанії індивідуальний підхід, тому що тільки так можна дійсно якісно допомогти людині розв'язати проблему із птахами.
В Інтернеті надається безліч сумнівних пропозицій по цим приладам. Але для того, щоб уникнути зайвих непорозумінь користуйтесь фірмами, які мають досвід в опробуванні приладів на водних об’єктах. Більш докладну інформацію про практичне застосування указаних приладів ви можете отримати прочитавши статті на нашому сайті в розділі публікацій «Рибництво»: «Акустичний відлякувач птахів «Коршун-8» і «Коршун-16» при боротьбі з бакланами, чайками та іншими птахами на ставках» і «Боротьба з бакланами, чаплями і чайками в рибництві».
Отримати додаткову консультацію та придбати устаткування для акустичного відлякування («Коршун-8», «Коршун-16», «Сапсан-3» і візуального відлякування птахів («Крук», «Хищник», «Глаз» і «Сова» можна за тел.:
067-656-59-39, 097-233-91-32,
095-548-05-28.