Технологія посадки дерев і плодоягідних культур
Інформація оновлена 21.02.2016
Найчастіше читачі журналу «Агросвіт України» запитують про оптимальні терміни посадки дерев і плодоягідних культур та як забезпечити 100% їх приживлюваність.
Саджанці, що знаходяться в контейнерах можна висаджувати в любу пору року, а з відкритою кореневою ситемою - восени (після 15 жовтня) і весною до просипання бруньок.
Висаджування саджанців фруктових дерев і плодоягідних культур - це один із найвідповідальніших моментів для рослин. Застосування найновітніших технологій посадки гарантує саджанцям 98-100% приживлювання і швидке вкорінення.
Варто завжди пам’ятати, що при пересаджуванні усі рослини без виключення зазнають великий стрес, що в значній мірі впливає на їх приживлюваність і подальший розвиток.
Існує категорія людей, яка здатна за рахунок впливу своєї енергетики подавляти стрес у рослини. Про таких людей в народі кажуть так, що він палку увіткне в землю і вона буде рости. Звичайно, це деяке перебільшення, але значна доля правди в цьому є. На енергетичному рівні існує сильний зв’язок між людиною і рослиною, і саме це сотні тисяч років допомагало людству виживати в складних природніх умовах. На жаль, в ході еволюції абсолютна більшість людей втратила цей зв’язок.
Тож що робити тим, чия енергетика не може зняти стрес у рослини при її пересаджуванні?
В нагоді вам буде рідке органічне добриво «Ріверм». Саме воно може зняти стрес у саджанця.
Для зняття стресу перед висаджуванням коріння саджанців занурюють в 1—1,5% розчин «Ріверм» на 6—8 годин. Температура розчину 18—22°С. Перед застосуванням ємкість з препаратом «Ріверм» необхідно потрусити, щоб збовтати рідину. Тару (відро, каструлю тощо) наповніть чистою водою і додайте в неї препарат «Ріверм» із розрахунку 100-150 мл на 10 л води. Варто завжди пам'ятати, що «Ріверм» заливають у воду, а не навпаки. При цьому вміст розчину не можна перемішувати протягом 10—15 хвилин. Через 10—15 хвилин у розчин помістити коріння саджанців. Об'єм розчину має бути таким, щоб покривалось коріння саджанців. Доливати воду в розчин категорично забороняється. Через 6—8 годин саджанці готові до висаджування, але тут діє ще один дуже важливий фактор, який суттєво впливає на їх приживлюваність - це прилягання ґрунту до кореневої системи і своєчасні поливи.
Аматори не завжди це розуміють, та і при закладці промислових садів складно прослідкувати за якістю виконаних робіт найнятими працівниками. І як результат господар несе невиправдані втрати, яких можна уникнути застосувавши гідрогель. Саме він може зберегти дорогий і цінний посадковий матеріал та виправити помилки, що були допущені при посадці, тобто звести до нуля негативний вплив людського фактору.
На ринку України є безліч гідрогелів. Принцип дії у них однаковий, а відрізняються один від одного хіба що назвою і ціною, яка в більшості випадків не відповідає тому, що це більш якісний товар.
Дослідивши кілька гідрогелів, журі конкурсу «Краща продукція року» виділило гідрогель ECOFLOC. При однакових показниках, які спостерігаються на рослинах гідрогель ECOFLOC має найкращу цінову політику, а це в свою чергу позитивно впливає на собівартість саду чи ягіднику.
В попередньому номері журналу надавалась загальна інформація про цей препарат, а зараз розглянемо способи його застосування при посадці фруктових і декоративних дерев.
Перший спосіб використання ECOFLOC при посадці дерев:
Підготувати посадкову яму для саджанця (Розмір вибрати залежно від саджанця).
Насипати на дно 10 г (дві чайні ложки) препарату великої фракції ECOFLOC.
Вкласти посадковий матеріал.
Засипати ґрунтом і ущільнити.
Рясно полити водою.
Примітка: в залежності від ґрунту та вологоспоживання рослини кількість препарату можна збільшити.
Другий спосіб використання ECOFLOC при посадці дерев:
Це занурення кореневої системи рослин в гелеподібний розчин.
Створити гелеподібний розчин: 5 грам на 1л води препарату дрібної фракції ECOFLOC. Препарат потрібно додавати поступово, перемішуючи його.
Після додавання почекати 30-40 хвилин, перш ніж гель набрякне, і розчин стане гелеподібним.
Занурити коріння кожного саджанця в отриманий розчин при посадці. Завдяки цьому гель щільно прилипне до коріння і тим самим забезпечить високий стартовий внесок вологи, який настільки необхідний рослинам.
Так само ECOFLOC забезпечить захист від хвороб і ушкоджень при транспортуванні.
Абсолютна більшість плодорозсадників при відправці саджанців в інші регіони України для захисту кореневої системи застосовують вогку тирсу. Це вже дещо застарілий спосіб, який не завжди дає позитивний результат.
Для збереження саджанців перед тривалим транспортуванням використання ECOFLOC способом обмазування допоможе уникнути втрат при транспортуванні.
Комбінування обох способів при посадці принесе більш високий ефект застосування ECOFLOC при подальшому вкоріненні і розвитку саджанців.
При посадці плодоягідних культур та інших чагарників застосовуються тіж способи, що і при посадці дерев.
На полуничних ділянках (полях) можна досягти великих результатів, використовуючи органічне добриво «Ріверм» разом з ECOFLOC, насипаного під корінь кожної рослини. Завдяки цьому полуниця отримує необхідну вологу для розвитку. Це важливо не тільки для вкорінення розсади, але і для подальшого зростання і плодоносіння.
При використанні ECOFLOC ви зможет :
- Збільшити вологоутримуючу ємність ґрунтів протягом декількох років. Знизити частоту зрошень на 50%.
- Отримати 98-100% приживаності дерев і чагарників при посадці.
- Збільшити швидкість дозрівання. Вода і поживні речовини постійно доступні в кореневій зоні для оптимального вбирання рослинами.
- Підвищити якісні показники розвитку рослин.
- Знизити втрати води і поживних речовин через вимивання.
- Знизити випаровування води з ґрунту.
- Поліпшити фізичні властивості щільних ґрунтів, збільшуючи аерацію.
- Захистити природу від посухи і забруднювачів в підземних водах.
За додатковою інформацією та замовленням Гідрогелю ECOFLOC та рідкого органічного добрива "Ріверм" звертайтесь
за тел: 067-656-59-39, 097-233-91-32, 095-548-05-28
Доставка по всій Україні.