На замовлення Навчального центру сільськогосподарських дорадчих служб України в 2018 році на базі плодорозсадника «Антарсад» проводилося дослідження органічного препарату фунгіцидної і бактерицидної дії фітоцид Валміцин.

Після отримання Валміцин зберігався в холодильнику при температурі від + 6 до + 100С.

У 2018 році Валміцин застосовувався у два прийоми по всіх породах плодових культур, винограду, і один раз по малині, перед початком дозрівання плодів.

Перший обробіток по плодових зробив перед цвітінням яблуні, але відцвіли вже всі кісточкові.

По винограду перший оприск зробив зразу ж після цвітіння і другий через 14 днів.

Другий обробіток по плодових – у першій декаді червня.

Робочий розчин готувався із розрахунку: 5-7 мл Валміцину на 10 л води.

З хімічних препаратів використовував тільки ранньою весною Медян екстра, до розпускання бруньок і в процесі вегетації тільки інсектициди для боротьби з попелицею і плодожеркою.

Результати.

На малині сіра гниль поразила не більше 2 – 3% плодів, решта були абсолютно чисті.

По винограду протягом цілого сезону аж до збирання врожаю не проявлялися ні мільдю ні оїдіум, хоч літо було дощовим. Перші ознаки хвороб проявились тільки в третій декаді серпня після зниження нічних температур і сильних туманів. На жаль, для третьої профілактичної обробки винограду Валміцину не вистачило.

Парша на яблунях не проявилася зовсім на всіх без винятку сортах, навіть на Галі і Голдені Делішес, які особливо чутливі до цієї хвороби. На період використання препарату у саду вже були вогнища борошнистої роси на Ерлі Геневі і Асколді, але після обробки Валміцином пагони, які були  поражені борошнистою росою засохли і надалі не розвивалися.

У груші були перші прояви ервінії. Після Валміцину вона повністю зупинилась. Тобто препарат можна рекомендувати  для боротьби з бактеріальними хворобами плодових.

На вишні сорту Панді в минулих роках моніліоз пошкоджував до 50% молодих приростів. Після використання Валміцину, пошкодження не перевищували 5 %.

На місці морозобоїн у вишні і черешні  появились плодові тіла леук стоми( гриб трутовик). Після обробки Валміцином приблизно через 2 тижні вони просто повідпадали.

Обробітки Валміцином були проведені за сприятливих кліматичних умов. Але з 12 червня розпочалися дощі, які практично безперервно тривали до першої декади вересня. Можливо Валміцин посилює імунітет рослин, що дозволяє їм успішно боротися з хворобами.

Любомир Стельмащук,

власник плодорозсадника «Антарсад»

вул. Вишнева 15, с. Твіржа, Мостиський р-н, Львівська обл. 81330

тел. 096-419-19-03

Замовлення препарату Валміцин тел. 067-656-59-39