Саджанці грецького горіха з Молдови

Саджанці грецького горіха з Молдови

Агросвіт України і Навчальний центр с/г дорадчих служб України постійно переймаються захистом сільгоспвиробників від фальсифікату (лохотрону), який практично поширився на галузі сільського господарства. В трійку лідерів по фальсифікату увійшли: саджанці персика - 99,5%; саджанці горіха грецького – 98% і саджанці фундука – 94%.

Найбільше фальсифікату по саджанцям грецького горіха надходить з Молдови, Черкаської обл. і Чернівецької обл.

В Молдові навчилися так гарно імітувати щеплення саджанців горіха, що і фахівець не зразу може визначити, що тримає в руках звичайний сіянець. Технологія обману доволі проста. Навесні сіянці горіха скошують звичайною косою на висоті 8-10 см. Із бруньок, що залишилися проростає пагін або два пагони. Якщо виросло два пагони, то один з них видаляють. Далі секатором робиться зріз над пагоном, що залишився. Місце зрізу зростається з пагоном і складається враження, що ми бачимо щеплений горіх. Чим більша крона пагона, тим важче розгледіти цей обман.

Спосіб такого фальсифікату дуже поширений в Чернівецькій обл., але це не факт, що подібного не зустрінеш і в інших областях України.

Черкаська обл. славиться тим, що пропонує горіхи французької селекції, більшість із яких взимку з 2014 на 2015 рік вимерзли. Зараз представники української горіхової асоціації на семінарах стверджують, що тепер у них нові акліматизовані сорти французької селекції, які не будуть вимерзати.

Це повна маячня: чи можна за два, три роки судити про те, як поведе себе той чи інший сорт. Для цього потрібно щонайменше 8-10 років або хоч пару сурових зим і одне спекотне літо.

Мене взагалі дивує наша українська горіхова асоціація. Вже не перший рік представники цієї асоціації пропонують то саджанці горіхів французької селекції, а то молдавської.

З легкої руки цієї асоціації від саджанців прославленого ними Миколи Федоровича Кіктенко уже постраждало чимало українських садівників. Застосування стимуляторів росту при вигоні саджанців призводить до того, що вони погано переносять сурові зими. Найяскравішим прикладом була зима з 2014 на 2015 рік. Цю зиму на рівні з сіянцями успішно витримали тільки сорти Буковинської селекції, які поставлялись з плодорозсадника Тимірязівського. Тому не випадково на конкурсі: Краща продукція року , який проводить Навчальний центр с/г дорадчих служб України, плодорозсадник Тимірязівський визнаний кращим серед плодорозсадників, що вирощують саджанці грецького горіха.

Чи знають в горіховій асоціації про те, що саджанці з Молдавії дуже часто приносять небажані сюрпризи? Звичайно знають, але як кажуть в народі: - Гроші не пахнуть!

Ось і знову в цьому напрямі відкритий так званий «Зелений маршрут».

Море гарних слів про Миколу Федоровича Кіктенко можна прочитати на сайті Української горіхової асоціації і ні одного слова про те, що чимало садівників, скориставшись його рекомендаціями на семінарах поспалювали свої саджанці серед літа.

Ще раз хочу підкреслити, що гроші не пахнуть і тому представники Української горіхової асоціації продовжують спонукати українських садівників до того, щоб вони закопували гроші в землю.

Декого вони вже допекли, але і тут їм вдалося зробити із цього Піар. Наведу витримку із сайту горіхової асоціації: «…М.Ф. Киктенко, передав безкоштовно садівникам  саджанці на заміну загиблих від осінньо-весняних заморозків.  Дуже тільки шкода, - продовжує Геннадій Юдін, - що деякі садівники схаменулися надто пізно і не змогли замовити собі сильніші, плодоносніші сорти, які розкуповуються набагато заздалегідь...»

На жаль, цю маячню інколи підтримують і представники нашого Міністерства аграрної політики.

Хочеться запитати: - А на кого ви працюєте? І чому ви себе кличете, що ви Українська Горіхова Асоціація? Це ж стосується і представників нашого Міністерства аграрної політики.

Можливо в горіховій асоціації не знають, що по всім теренам України успішно зимують тільки саджанці Буковинської селекції, які вирощуються в плодорозсаднику Тимірязівське без всяких стимуляторів росту. Тому ці саджанці витримують морози на рівні з сіянцями.

А якщо знають, то знову ж таки відповідь в цьому питанні однозначна: - Гроші, гроші, гроші…

Інформація, яка наведена нижче допоможе Вам уникнути лохотрону (фальсифікату) як при покупці саджанців горіха грецького, так і при догляді за садом. 

Тарасюк Володимир Володимирович, експерт-дорадник Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України

Консультації за тел. 067-656-59-39 

Інтенсивна технологія вирощування грецького (волоського) горіха (все від «А» до «Я»)

Зміст інформації, що розміщена на диску:

- Селекції та сорти грецького горіха, які можуть плодоносити на теренах України.

- Закладка горіхових садів - перспективний напрямок у садівництві на найближчі 40-50 років.

- Горіхи, що не бояться найлютіших морозів .

- Уникнення фальсифікату при виборі саджанців грецького горіха (інформація надається вперше в Україні).

- Щеплення грецького горіха.

- Посадка саджанців грецького горіха. Перевага літніх посадок.

- Подолання стресу та забезпечення 99-100% приживлюваності при висаджуванні саджанців (інформація надається вперше в Україні).

- Вимоги до ґрунту, тепла, освітлення і вологи.

- Формування крони і обрізка, лікування ран, уникнення фальсифікату серед садових замазок, який складає 99,6% (інформація надається вперше в Україні).

- Голландська технологія закладання горіхових садів, яка дозволяє повернути витрачені гроші за 3-4 роки за рахунок змішаної посадки (інформація надається вперше в Україні).

- Догляд за горіховим садом.

- Малозатратна технологія обробітку ґрунту в міжряддях, яка суттєво покращує родючість ґрунтів з застосуванням активного ротора (інформація надається вперше в Україні).

- Використання органічних добрив для збільшення рентабельності горіхових садів та отримання статусу органічна продукція(інформація надається вперше в Україні)..

- Прискорення плодоношення горіхових садів на 2 роки (інформація надається вперше в Україні).

- Шкідники і хвороби та боротьба з ними.

- Захист горіхових садів від вимерзання в зимовий період та покращення їх зимостійкості (інформація надається вперше в Україні).

- Чому не варто закладати промислові сади скоростиглими і низькорослими горіхами типу «Ідеал» і їм подібним (інформація надається вперше в Україні)?

- Високоефективне рідке органічне добриво «Ріверм» - найкращий помічник для садоводів, овочеводів і рослинників.

- Механічна і ручна лущілки грецького горіха продуктивністю до180 кг/час. (Новинка в Україні). Ціна доступна для селян і підприємців.

Диск з цією інформацією можна замовити за тел.:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28.

Скачування диску через файл обмінник займає 2 хвилини.