«Ріверм» і «Ліно-сол+» найефективніші добрива для вирощування картоплі
В кожній публікації по вирощуванню картоплі ми говоримо про застосуванню рідкого органічного добрива «Ріверм» і «Ліно сол+». Багато наших читачів цікавиться: а як і за яким принципом працює «Ріверм» і «Ліно сол+»?
Принцип роботи рідкого органічного добрива «Ріверм»
В цій публікації докладно зупинимося на «Рівермі», а в наступній публікації розглянемо принцип дії «Ліно сол+».
Шановні читачі, щоб глибоко зрозуміти принцип роботи «Ріверму» доведеться Вам згадати деякі шкільні і інститутські ази.
«Ріверм» є рідким, суспендованим, екологічно безпечним, органічним добривом нового покоління.
Технологія виробництва «Ріверму» полягає в тому, що витяг живильних і біологічно активних речовин з біогумусу здійснюється за допомогою гідромеханічної диспергації. Диспергірований біогумус змішується з водою в спеціальній гідродифузійній установці. Відомо, що молекула води, будучи електронейтральною, все ж таки, має два полюси, тобто являє собою - диполь. Завдяки цьому молекули води здатні утворювати з'єднання із зарядженими частками диспергірованого біогумусу різному ступеня складності. Тому для добрива «Ріверм» важливим є не стільки біохімічний склад, скільки його структура, як цілісна самоорганізована система, що забезпечує природню біологічну активність добрива. Структурна впорядкованість «Ріверму» забезпечує збереження у ньому мікроорганізмів і таких продуктів їх життєдіяльності, як ферменти й ростові речовини. Корисні мікробіоценози прискорюють трансформацію з'єднань азоту в ґрунті (оптимізують гумусний стан ґрунту), активізують процеси розкладання целюлози на біологічно активні речовини, сприяють фіксації азоту, перекладу органічних сполук фосфору в мінеральні засвоювані форми й продукують ряд біологічно активних речовин (вітаміни, амінокислоти, ауксини) сприяючих росту й розвитку рослин. Багаторазові експерименти й дослідження агрохімічних і фізичних властивостей «Ріверму» показали, що його не слід сприймати однозначно, як добриво в традиційному розумінні цього терміна. Функціональний діапазон «Ріверму» набагато ширше.
Приблизно, через 20 хвилин після обприскування, робочий розчин «Ріверму» проникає в клітини рослини й досягає кореневої системи, забезпечуючи іонний обмін із ґрунтом. Завдяки цьому, рослина здатна витягати із ґрунту навіть зв'язану (мертву) воду. Іонний зв'язок між волосками коріння і листовою поверхнею зв'язує молекули води й не дозволяє їм випаровуватися. Це забезпечує стійкість рослин до посухи й заморозку.
Будучи розчином, по суті, з біофізичними властивостями «Ріверм» підвищує гідрофільність протоплазми й збільшує її водоутримуючу здатність, виявляючи позитивний вплив на синтез білків, крохмалю, жирів, вуглеводів. Дія «Ріверму» зв’язана із процесами переносу електронів з одного каталітично активного білка на іншій, що потрібно розглядати, як основний результат окисновідновлювальних процесів у клітині. Це обумовлює біологічний ритм життєдіяльності клітини й забезпечує здатність рослини до чіткої періодичності фізико-хімічних процесів.
Для здійснення всіх процесів життєдіяльності в клітину повинні надходити вода й живильні речовини. Чим швидше живильні речовини включаються в обмін речовин, тим інтенсивніше відбувається їхнє споживання рослиною, що забезпечує нормальний ріст і розвиток.
У звичайних розчинах розчинена речовина рівномірно розподілена у вигляді окремих молекул. Чим вище концентрація даної речовини, тим вище її активність, а значить і хімічний потенціал. Однак мембрани живих клітин здатні транспортувати лише певні молекули речовин, проявляючи вибірковість, яка залежить від природи мембрани. Крім того, розміри молекул більше розмірів іонів і тому їх транспортування через мембрану, завжди сутужніше й повільніше.
Усі взаємодії рослин з водою мають не біохімічний,а біофізичний характер, а можливо й фізико-хімічний.
«Ріверм» - речовина з електровалентним (іонним) зв’язком, що складається з позитивно й негативно заряджених іонів, зв'язаних між собою силами електростатичного притягування. Концентрація мікроелементів у ньому не перевищує 1,5% від загального обсягу, що відповідає євростандарту. Крім того, диспергірований біогумус виконує функцію носія іонів. Внаслідок різниці електричних потенціалів, які виникають по різні сторони мембрани, через неї швидше проходять у клітину катіони або аніони й швидко включаються в метаболізм у цитоплазмі. Надлишок їх дифундує у вакуолю. Завдяки цьому, не буває рівноваги між складом іонів у зовнішньому розчині і їх наявністю в клітинному соку. Це забезпечує нормальне функціонування всіх частин рослини, і, що дуже важливо, розвантаження флоеми. При цьому «Ріверм» виконує не тільки функцію харчування рослин, а і є засобом виведення з них токсинів і інших продуктів їх життєдіяльності.
У вакуолях клітин утримується розчини солей, цукру, органіки й амінокислоти, тому вони постійно поглинають воду, створюючи тургорний тиск. Тому робочий розчин «Ріверму» наближається до активності чистої води. Якщо розчин буде мати більшу концентрацію чим клітина, то вода із клітини буде переходити в розчин. Тому, застосування хімічних розчинів, молекули яких не містять іонів, залежить від градієнта концентрації. Реальний потік молекул таких розчинів завжди здійснюється від джерела, де їх концентрація вище, у ті ділянки, де концентрація нижче. При цьому, чим вище концентрація, тим вище активність розчину, а отже й осмотичний тиск. При застосуванні таких розчинів, клітина, як би насильно заповнюється речовинами, відновлюючи рівновагу між собою й розчином. Вода перестає надходити в клітину, знижується активність фотосинтезу. Якщо невірно визначений вегетаційний період рослини, може відбутися відтік води із клітини до розчину. У цьому і є відмінність між біохімічними й біофізичними розчинами, до яких відноситься «Ріверм».
Приготування робочого розчину «Ріверму» залежить від фізико-хімічних властивостей води, у якій він розбавляється. При цьому визначається не кількість добрива на одиницю площі, а його процентне співвідношення до кількості води в якій він розчиняється. Різна по складу вода, може прийняти на молекулярну решітку певну кількість «Ріверму» (від 1% до 5%). Норми витрати «Ріверму» залежать також від виду рослин і їх вегетаційних періодів.
Будучи слаболужним розчином «Ріверм» має гарні фунгіцидні властивості, захищаючи рослини від сірої прикореневої гнилизни, борошнистої роси й інших грибкових захворювань.
«Ріверм» добре поєднується із засобами захисту рослин, при цьому їх кількість на одиницю площі зменшується, а ефективність збільшується.
Найважливішою властивістю «Ріверму» є насичення його азото- й фосфобактерами, які фіксують атмосферний азот і демінералізують важкі й засолені ґрунти, збільшуючи тим самим їхню родючість.
На сьогоднішній день «Ріверм» зарекомендував себе з позитивної сторони не тільки в Україні, а і у таких країнах, як Пакистан, Туреччина, Польща, Словенія, Казахстан.
Тож за екологічно безпечними препаратами природного походження - майбутнє сільгоспвиробництва.
Інструкція по застосуванню рідкого органічного добрива «Ріверм»
"Ріверм" є екологічно безпечним препаратом для рослин, тварин і людей. Він не вимагає особливих заходів безпеки при роботі з ним. Враховуючи біофізичні властивості "Ріверму" необхідно строго дотримуватися інструкції з його використання. Найголовніше - правильно приготувати робочий розчин. При цьому кількість "Ріверму" визначається не на одиницю площі, а в співвідношенні до обсягу води в якій він розбавляється.
Відомо що в різних регіонах, вода має різні фізико-хімічні властивості. Навіть в одному регіоні може використовуватися вода з різних джерел. Тому для приготування робочого розчину знадобиться різна кількість "Ріверму". Багаторічний досвід використання "Ріверму" показує, що ця кількість варіює від 1,0 до3,0% на одиниці об'єму води. Практично, кількість "Ріверму" визначається в такий спосіб: скляна банка ємністю 1л заповнюється водою яка буде використана для приготування робочого розчину. Потім туди додається "Ріверм" порціями по 10мг до стану, коли через розчин у банці можна читати газетний текст або чітко бачити цифри на циферблаті годиннка. Це вказує на те, що світло в розчині не переломлюється й він є слабонасищеним, готовим до застосування. Якщо текст розпливчастий або слабо читається, то це значить, що розчин перенасичений і кількість "Ріверму"у ньому необхідно зменшити.
Оптимальна кількість робочого розчину на 1га становить 150-250 л. "Ріверм" використовується як для картоплі, так і для усіх інших рослин:
- для обробки насіння перед висівом;
- позакореневої підгодівлі рослин;
- для поліпшення родючості ґрунту.
Обробка насіння
Обробка насіння перед висівом робочим розчином "Ріверму" має дуже важливе значення для майбутнього врожаю.
В обробленому насінню відбувається процес обміну зарядами між зовнішньою й внутрішньою сторонами оболонки, що приводить до набрякання білка. Навіть при посусі оброблені насіння мають досить енергії для проростання й рівномірності сходів.
Позакоренева обробка рослин
Позакореневі підгодівлі проводити при температурі повітря не нижче +8°С і швидкості вітру не перевищуючої 5 м/с. Обробку доцільно проводити в пообідній період, тому що в цей час тургорний тиск у клітках рослин мінімальний. Позакоренева підгодівля може виконуватися при наявності на рослинах пари справжніх листочків. Слід ураховувати, чим більше листів на рослинах на момент обробки, тим вище ефективність "Ріверму". Наступні обробки проводяться в період формування продуктивних органів рослин. А виноградників і після збирання врожаю.
"Ріверм" має чудові фунгіцидні властивості, захищає рослини від гнилетворних бактерій, борошнистої роси, грибкових захворювань. "Ріверм" добре поєднується із засобами захисту рослин, при цьому їх кількість зменшується на 25-30%, а ефективність збільшується.
Для приготування робочого розчину необхідно спочатку розчинити засоб захисту, а потім додати "Ріверм"
Поліпшення родючості ґрунту
Багаторічний досвід використання "Ріверму" у різних регіонах України підтверджує факт поліпшення родючості ґрунту. Особливо це помітно на мінералізованих і засолених ґрунтах. Ґрунт - це живе середовище, яке розвивається за своїми законами. Завдяки живій речовині ґрунту (сукупність усіх організмів) розчинні хімічні елементи, обертаються по замкненій кривій. Слід усвідомити, що критерієм родючості ґрунту є не кількість елементів живлення, а ступінь їх участі в біологічному кругообігу.
Використання "Ріверму" підвищує катіон-обмінні властивості за рахунок взаємодії з катіонами металів, що сприяє формуванню структури ґрунту. При внесенні "Ріверму" у ґрунт, важко доступні для рослин з'єднання розпадаються на легко доступні іони. При наявності "Ріверму", рослина може забезпечувати себе елементами живлення, які є в достатній кількості в ґрунті, а також збільшує й активізує діяльність ґрунтових мікроорганізмів, зокрема азото- й фосфобактерів.
Бажано використовувати робочий розчин "Ріверму» й для обробки ґрунту пізньою осінню, особливо на площах призначених для вирощування овочевих культур.
Якість «Ріверму» і «Ліно сол+» провірена роками, але підроблених фальсифікованих препаратів як всього іншого в Україні зараз безліч. Тож щоб не попастися на гачок лохотронщикам зателефонуйте до Дорадчої служби за тел. 067-656-59-39 і вас з’єднають з безпосереднім виробником, що забезпечить вам якість препарату і прийнятну цінову політику без накруток посередників.
Що стосується посадкового матеріалу картоплі, то тут «Агросвіт України» рекомендує скористатися пропозицією переможців конкурсу «Краща продукція року», які вже майже чверть століття реалізують без нарікань від клієнтів посадковий матеріал картоплі більше 50 сортів.
Замовлення приймаються від 1 кг і до 200кг.
Наявність необхідних вам сортів картоплі уточнюйте за зазначеними телефонами. Тут є посадковий матеріал майже всіх сортів, які є в Україні.
Для придбання посадкового матеріалу картоплі звертайтесь за тел.:
(066) 224-13-04, (097) 842-10-25, (068) 773-53-07
Оксана Володимирівна (066) 224-13-04 (основний телефон)
Докладнішу інформацію по характеристиці сортів ви можете отримати зателефонувавши на вище зазначені номери телефонів.
Людмила Тарасюк, експерт дорадник