Підживлення ґрунтів перед висадкою картоплі та інших сільськогосподарських культур

Для підживлення ґрунтів перед висадкою картоплі та інших сільськогосподарських культур зазвичай застосовують Закарпатський природний цеоліт, гній та деревний попіл.

Застосування Закарпатського природного цеоліту (фракція 1-5 мм) забезпечує не тільки швидку, одночасну схожість картоплі, а і прискорює зростання як бадилля, так і формування бульб. Він має багатий склад мікроелементів, працює в ґрунті до 10 років. Цеоліт є резервуаром води і підтримує необхідну вологість ґрунту, при дощах чи поливі він вбиратиме вологу в себе, а потім поступово в необхідних кількостях віддає рослинам (один кілограм цеоліту здатний ввібрати близько 700 г води). Цеоліт перешкоджає накопиченню в бульбах токсичних речовин (нітратів, радіонуклідів), важких металів, що дуже важливо для здобуття екологічно чистих продуктів. Під дією мінералу зменшується вимивання азоту з ґрунту, підвищується водна місткість дерново-підзолистих, супіщаних і низькородючих ґрунтів. Завдяки внутрішній пористій будові цеолітів підвищуються аераційні властивості чорнозему і важких глинистих ґрунтів, земля стає більш пухкою і повітропроникною, а це чудові умови для роботи ґрунтової біоти. Цеоліт можна використовувати разом з органічними добривами.

Окрім цього цеоліт розкислює кислі ґрунти.

Слід також зазначити користь цеоліту для дачників, які не можуть приділяти багато уваги поливу овочевих культур, зокрема картоплі.

Застосувавши цеоліт, Ви створите для овочевих культур комфортні умови для їх розвитку і вони завжди прекрасно виглядатимуть, на них не зможе подіяти тривала засуха, нерегулярний полив і низькородючі ґрунти.

Під картоплю цеоліт вносять із розрахунку 2,5-5 тон на 1 га (25—50 кг на одну сотку). Вирощуючи картоплю на маленьких ділянках, цеоліт можна додатково вносити в кожну лунку по 25—30 г.

На дуже кислих ґрунтах погано розвиваються багато видів рослин, зокрема і картопля, внесення цеоліту 50—90 кг на 100 м. кв. змінюють кислотність ґрунту на нейтральну.

Як бачите, цеоліт - це чудова знахідка для селян та дачників, які хочуть вирощувати органічну овочеву продукцію.

На перезволожених ґрунтах та в регіонах, де багато опадів, необхідно збільшити кількість цеоліту. До кожної ділянки потрібен індивідуальний підхід. За необхідності вам безкоштовно нададуть консультацію з визначенням необхідної кількості цеоліту в Дорадчій службі редакції «Агросвіт України» за тел. 067-656-59-39.

Картопля, як і інші овочеві культури, добре реагує на органічні добрива і особливо гній, що містить азот, фосфор, калій, кальцій, магній, марганець, сірку, бор та інші необхідні для живлення елементи. Від гною не тільки підвищується вміст поживних речовин у ґрунті, а й збільшується кількість вуглекислоти, необхідної для розвитку рослин.

На важких ґрунтах цеоліт та гній вносять восени під культивацію, а на легких — рано навесні з розрахунку 30-50 т гною на 1 га.

На присадибних і дачних ділянках можна внести деревний попіл із розрахунку 4-5 відер на одну сотку.

Усі ці рекомендації були актуальні до 2014 року. Починаючи з 2014 року економіка України рухається в зворотному напрямі, що суттєво позначилось на агротехнологіях. Так цінова політика на перевезення цеоліту зросла на стільки, що це в ніякій мірі не забезпечить вигоду від його застосування. Тож не дивлячись на те, що підземні поклади Закарпатського природного цеоліту в Україні дуже великі його можна забути на декілька десятиліть. Тепер і в майбутньому логістика, яка найбільше впливає на цінову політику, є і буде задороге задоволення. Так вийшло, що ми зрубали сучок на якому сиділи.

Не краща ситуація і з гноєм, бо з кожним роком у нас зменшується кількість поголів’я ВРХ, і як на диво збільшується кількість молочної продукції, яка по якості більше підходить до отрути. При президентстві Порошенко і при президентстві Зеленського наша Дорадча служба пропонувала шляхи швидкого збільшення ВРХ в Україні без витрат із державного бюджету, але із-за того, що це не вигідно земельним олігархам пропозиції були відхилені. Тож і про гній та перспективу його застосування можна забути назавжди.

Що стосується перспективи застосування деревного попелу, то це добриво актуальне тільки для присадибних і дачних ділянок, де чиста деревина та солома використовується в якості палива.

Застосування різних мінеральних добрив не сприяє отриманню органічної продукції. Тим більше, що велика кількість добрив має китайське походження.

В якості альтернативи Закарпатському природному цеоліту, гною, деревному попелу і мінеральним добривам можна застосувати рідке органічне добриво «Ріверм» і «Ліно сол+». Ці органічні добрива бажано застосовувати в комплексі, чередуючи одне за одним.

Про технологію їх застосування при вирощуванні картоплі ви можете дізнатися на нашому сайті www.auv.com.ua в РОЗДІЛІ ПУБЛІКАЦІЙ Органічне землеробство або Овочівництво.

Якість «Ріверму» і «Ліно сол+» провірена роками, але підроблених фальсифікованих препаратів як всього іншого в Україні багато. Тож щоб не попастися на гачок лохотронщикам зателефонуйте до Дорадчої служби за тел. 067-656-59-39 і вас з’єднають з безпосереднім виробником, що забезпечить вам якість препарату і прийнятну цінову політику без накруток посередників.

Що стосується посадкового матеріалу картоплі, то тут  «Агросвіт України» рекомендує скористатися пропозицією переможців конкурсу «Краща продукція року», які вже майже чверть століття реалізують без нарікань від клієнтів посадковий матеріал картоплі більше 50 сортів.

Замовлення приймаються від 1 кг і до 200кг.

Наявність необхідних вам сортів картоплі уточнюйте за зазначеними телефонами. Тут є посадковий матеріал майже всіх сортів, які є в Україні.

Для придбання посадкового матеріалу картоплі звертайтесь за тел.:

(066) 224-13-04, (097) 842-10-25, (068) 773-53-07

Оксана Володимирівна (066) 224-13-04 (основний телефон)

Докладнішу інформацію по характеристиці сортів ви можете отримати зателефонувавши на вище зазначені номери телефонів.

 

Людмила Тарасюк, експерт дорадник