Нові ремонтантні сорти малини

Нові ремонтантні сорти малини  

Перед тим як надати інформацію про ту чи іншу продукцію редакція «Агросвіт України» здійснює моніторинг українського ринку, який проводиться щонайменше шість і більше місяців з метою виявити кращу із кращих. Що стосується садивного матеріалу малини, то тут проводився моніторинг майже 2 роки. Причина тривалого моніторингу банально проста. На ринку України щонайменше близько 500 господарств (фірм), які реалізують садивний матеріал малини і виявити серед них кращих не так просто. Крапку в цьому питанні поставила VII  Міжнародна виставка рентабельного високоефективного сільського господарства «ІнтерАгро – 2011». На виставковому стенді журналу «Агросвіт України» були представлені саджанці ремонтантних сортів малини та чорниці високорослої, і судячи з відгуків відвідувачів стенду, яких було щонайменше 12-15 тисяч, пальму першості завоював розсадник ягідних культур «Лоріум», асортименту і якості садивного матеріалу якого може позаздрити будь-яка компанія Голландії, Німеччини чи інших країн світу. 
У розсаднику «Лоріум» вирощують широкий асортимент кращих сортів садивного матеріалу малини, чорниці високорослої, журавлини, аґрусу, актинідії, глоду, ожини, гумі, обліпихи, калини садової, яблунь, груш, абрикос, персиків, сливи, черешні та ін. Всі сорти акліматизовані для будь-якої кліматичної зони України. 

 

Прикро, але під час виставки з’ясували, що більшість садівників-аматорів і професіоналів не використовують новітні технології при закладанні садів в умовах зміни клімату в Україні в бік потепління. Сподіваємося, що наші рекомендації, яких ви не зустрінете ні в одному виданні допоможуть Вам в цьому питанні.

Перед висаджуванням коріння саджанців занурюють в 1-1,5% розчин Ліно-сол+ на 6-8 годин. Температура розчину 18-22°С. Перед застосуванням ємкість з препаратом Ліно-сол+ необхідно потрусити, щоб збовтати рідину. Тару (відро, каструлю тощо) наповніть чистою водою і додайте в неї препарат Ліно-сол+ із розрахунку 150-200 мл на 10 л води. Варто завжди пам’ятати, що Ліно-сол+ заливають у воду, а не навпаки. При цьому вміст розчину не можна перемішувати протягом 5-10 хвилин. Через 10 хвилин розчин перемішати і помістити в нього коріння саджанців. Об’єм розчину має бути таким, щоб покривалось коріння саджанців. Через 6-8 годин саджанці готові до висаджування без замочування у воді і занурення в бовтанці.

По першій парі листків саджанці обприскують 2—3% розчином Ліно-сол+.

Другу обробку роблять 3% розчином Ліно-сол+ (300 мл на 10 л води) по добре сформованій листковій масі за 5-7 днів до початку цвітіння малини.

На початку цвітіння малину обприскують свіжим (парним) коров’ячим молоком. Хочу зауважити, що молоко, придбане в магазині, - непридатне до застосування. Корисні властивості зберігаються тільки в парному молоці, а найкращі в молозиві (молоко, яке отримується в перші дні після отелення).

Наступне обприскування малини проводять 1% розчином Ліно-сол+ (100 мл на 10 л води) після першого збирання врожаю, а наступні - через 5-7 днів, чергуючи з парним молоком.

Саджанці, вирощені в контейнерах, висаджують разом з контейнерною землею, рясно поливають і обприскують листя 1% розчином Ліно-сол+.

Застосування органічного добрива Ліно-сол+ і парного молока не тільки скорочує і спрощує процедуру підготовки саджанців до висаджування, а і сприяє кращій пристосованості їх до примх погоди (засухи), поліпшує приживлюваність та стимулює розвиток. Окрім цього, обприскування малини препаратом Ліно-сол+ і парного молока дає змогу продовжити термін збирання врожаю, збільшити врожайність та суттєво поліпшити смакові якості ягід.

Терміни висаджування. Висаджувати свіжовикопані і коротко обрізані (30-40 см) саджанці можна у вересні, та найкраще - після 15 жовтня. Терміни весняного висаджування - березень-квітень. Саджанці малини, вирощені в контейнері, можна висаджувати будь-коли, навіть влітку. Насадження, зроблені в травні-червні, встигають дати врожай восени цього ж року.

Догляд за посадками

Перший рік. Прополювання й розпушування міжрядь. Мульчування рослин тирсою, торішньою подрібненою соломою.

Другий рік і далі. Нормування кількості пагонів (5-8 на 1 погонний метр). Розпушування міжрядь, підживлення органічними добривами до початку росту пагонів і на початку цвітіння молодих пагонів. Серпень-жовтень - збирання врожаю. Грудень скошування всіх пагонів і видалення їх з ділянки.

Примітка: можна залишити частину пагонів для літнього плодоношення, але не більше чотирьох на погонний метр.

Полив. Мульчування й розпушування міжрядь допомагає зберегти вологу, завдяки цьому кількість поливів зводиться до мінімуму.

У період зав'язування ягід полив добре проводити по борознах (один полив - 3-5 кубічних метрів води на сотку в посушливі роки). Можна також прокласти крапельне зрошення.

Підготувала Людмила Тарасюк 

Отримати додаткову інформацію та придбати елітні саджанці кращих сортів малини, чорниці високорослої, журавлини, аґрусу, актинідії, глоду, ожини, гумі, обліпихи, калини садової, яблунь, груш, абрикос, персиків, сливи, черешні та інших садових культур можна, звернувшись за тел.: 067-656-59-39 

Придбати органічний препарат Ліно-сол+ та отримати докладнішу інформацію про його застосування в садівництві, виноградарстві і ягідництві можна  за телефонами:

097-233-91-32, 095-548-05-28 

За додатковою інформацією з питань придбання агрегатів швидкісного обробітку грунту, які заощадять Ваші кошти, та отримання кваліфікованої консультації зі збереження цінності грунтів і органічного землеробства звертайтесь

за тел: 067-656-59-39, 095-548-05-28.