Чи можливо використати мед з промислових пасік, щоб отримати його якість як в Рогачівському музеї сучасної апітерапії?
Село Рогачі Бердичівського району Житомирської області в якійсь мірі стало центром ідей оздоровлення на вуликах і отримання меду з високими лікувальними властивостями. Якість меду має дуже важливе значення, бо це чудове доповнення для закріплення оздоровчого процесу після процедур в машині часу та в будиночках апітерапії.
До оздоровчого центру Рогачівського музею сучасної апітерапії звернулося багато пасічників з пропозицією надати свій мед для переробки нашими бджолиними сім’ями на давальних умовах 1:9 – 1:10.
Після звернення до нас фармакологічної компанії з Ізраїлю на постачання нашого меду, який в послідующому буде використовуватись для виготовлення ліків, у нас теж виникла така ідея на закупку меду з промислових пасік з подальшою переробкою нашими бджолосім’ями. Але нічого з цього не вийшло, бо не дивлячись на трьох разову переробку і використання структурованої води спектральний аналіз показав присутність в меді цукру.
Ми щиро дякуємо пасічникам, які хочуть нам допомогти в збільшенні кількості високоякісного меду, але, як показали численні досліди, поки що бджоли не навчились відділяти мед від цукру. А навіть невеличка частина цукру псує загальну картину. Як кажуть в народі: «Ложка дьогтю псує бочку меду». А цукор, який ми купуємо в магазинах чи на цукровому заводі, теж далеко не кращої якості, бо те що відповідає технічним умовам йде на експорт.
Цукор в меді схожий на фальшивих людей і коли життя відсіває фальшивих друзів, то в тобі наче розвиднюється і ти обіцяєш собі не змішуватись з половою.
Тому все залишається як є. Подальші досліди в цьому напрямі поки що не плануються до виникнення нових ідей.
Звичайно, що нам не вистачає високоякісного меду для покриття усіх замовлень. Але та схема, яка у нас розроблена, в принципі усіх задовольняє.
Кожна людина, яка проходить у нас оздоровлення може отримати мед найвищої якості, який сприяє оздоровленню організму.
Реалізація меду у нас можлива тільки за попередніми замовленнями. Отримати високоякісний мед з трьох разовою переробкою в великих об’ємах неможливо.
Тож в першу чергу наш мед отримують ті, хто проходить у нас оздоровлення в машині часу і в бджолиних будиночках (сон на вуликах), тому що це чудове доповнення для закріплення оздоровчого процесу. Далі мед реалізується по замовленням, які надійшли напередодні.
Ми залишаємо невелику кількість меду в резерві, який реалізується в особливих випадках, коли людині це вкрай потрібно.
Тож продаж меду в Рогачівському музеї сучасної апітерапії дещо відрізняється від промислових пасік. Кожну заявку ми розглядаємо індивідуально.
Кошти, що надходять від реалізації меду чи інших надходжень йдуть на розширення оздоровчих можливостей Рогачівського музею сучасної апітерапії, тобто повертаються до людей, які проходять тут оздоровлення. Подібної практики в Україні не існує.
Я розумію, що в наш час це виглядає дуже дивно, але ми знаходимося в такому віці, що поневолі замислюєшся не над тим, що попереду, а над тим, що залишиться після тебе в пам’яті людей. Ось і вся розгадка створення нашого музею. Щастя – це в першу чергу здоров’я, і якщо ти когось робиш щасливішим, то робиш щасливим і себе.
Заявки на мед від Рогачівського музею сучасної апітерапії приймаються за телефонами: 097-233-91-32, 067-656-59-39.
Володимир Тарасюк, експерт дорадник
співзасновник Рогачівського музею сучасної апітерапії
Довідки за тел. 067-656-59-39