Допінг вже досить давно перестав бути атрибутом виключно великого спорту. Багато з любителів, які тренуються для себе вдаються до фармакологічних препаратів для того, щоб поліпшити свої результати. Найпопулярніші види аматорського спорту, які буквально стоять на фундаменті застосування заборонених препаратів, є бодібілдинг і фітнес. Основна причина в тому, що заробляють тренери і зірки фітнесу, продаючи товар лицем, точніше тілом, і чим в кращій формі вони знаходяться, тим охочіше купують їх послуги любителі фітнесу, сподіваючись отримати секрети гарної фігури і міцного здоров'я. Багато з них згодом, поплатившись власним здоров’ям, дізнаються, в чому головний секрет.

Доволі часто пропагується міф про те, що допінгові препарати не тільки не шкідливі, але і корисні. І не тільки фанати фітнесу та бодібілдингу вдаються до фармакологічної підтримки. Спортсмени також вважають, що з допінгом їх досягнення будуть кращими, а здоров'я міцніше. На жаль, ситуація зворотна. Тим більше, що на відміну від великого спорту, застосування заборонених препаратів не контролює армія лікарів з досконалим діагностичним обладнанням. Для того, щоб орієнтуватися в ризиках застосування основних препаратів, які використовують в якості допінгу, варто звернутися до наукових публікацій.

Головні негативні наслідки: серцево-судинні (кардіоміопатія, інфаркт міокарда, інсульт, серцева недостатність, гіпертензія), метаболічні (діабет), нейропсихіатричні (манія, гіпоманія, депресія, залежність від прийому препаратів, агресія та ін.), нейроендокринні захворювання та ін. Також з прийомом допінгових препаратів пов'язані: підвищена пітливість, огрубіння шкіри, нічне хропіння, синдром зап'ястного каналу, акромегалія, остеоартрит і підвищений ризик розвитку онкологічних захворювань. Я вже не кажу про те, що майже 100% чоловіків в ранньому віці стають імпотентами, а жіночки втрачають здатність до дітонародження. І якщо в спорті атлети змушені наражатися на ризик заради перемоги чи для підвищення спортивного результату за всяку ціну, то любителі беруть небезпечні для здоров'я препарати тільки заради тимчасового поліпшення зовнішності. По-друге, доступність самого допінгу і наявність ненаукової інформації про нього створює ілюзію нешкідливих способів застосування. Однак, як показують багато досліджень, використання допінгу часто призводить до важких порушень здоров'я і смерті, як у відносно молодому віці, так і через декілька років після закінчення прийому.

Боротьба з допінгом перетворилася в наукове змаганням між ВАДА та хімічними лабораторіями виробників медикаментів, що мають потенціал покращити результати спортсменів. Високі досягнення в сучасному спорті неможливі без фармакологічної підтримки, медикаментів, які дозволяють спортсменам зняти напруження з організму після виснажливих тренувань. Границя між дозволеними та забороненими хімічними речовинами часто дуже невизначена, що призводить до регулярних допінгових скандалів, особливо у видах спорту, які вимагають витривалості, наприклад, велоспорту й плавання, або великої сили м'язів (важка атлетика, спринт).

На серйозних національних і міжнародних змаганнях проводиться допінг-контроль не тільки призерів,але і усіх учасників. Мобільні лабораторії допінг-контроля присутні на всіх змаганнях. В більшості видів спорту вживання допінгу призводить до дискваліфікації учасників на 2 роки, а повторно-на 4 роки або і назавжди. Для боротьби з допінгом в олімпійських видах спорту створена Всесвітня антидопінгова асоціація (ВАДА).

Тому багато спортсменів віддають перевагу спортивному харчуванню. Для спортсменів цей аспект найбільш важливий, оскільки на відміну від простого “смертного”, спортсмен відчуває додаткові навантаження, і отже потребує додаткової підтримки, якою є спортивне харчування. Саме від харчування в кінцевому рахунку залежить успіх або невдача в заняттях фітнесом, бодібілдінгом і іншими видами спорту. Культуристи вже давно виявляли різницю між спортсменом, приймаючим спортивне харчування та спортсменами, які не приймають його, при всіх інших рівних умовах, спортсмен котрий вибрав спортивне харчування почуває себе краще і домагається більш високого рівня результативності. Факт залишається фактом, що навіть середньо активна людина може отримати користь з прийому спеціалізованого харчування. Отже, давайте уточнимо що таке спортивне харчування? Спортивне харчування — це клас натуральних продуктів, які використовуються в сучасному спорті атлетами.

Спортивне харчування — це спеціалізовані добавки, покликані забезпечити спортсмена всіма необхідними мікроелементами і вітамінами. Спортивне харчування — це натуральний продукт. Часто спортивне харчування помилково плутають з анаболічними стероїдами. Спортивне харчування — це протеїни (білок), гейнери (багаторівневі (складні) вуглеводно-білкові суміші), амінокислоти і багато іншого.

Поширена помилкова думка, що спортивне харчування не потрібне, а потреби спортсмена в протеїні та вуглеводах цілком задовольнить звичайна їжа. Але це не так. М’ясо, риба, сир, яйця — їх достатньо, якщо ваші потреби в білку порівняно невисокі. Але ви повинні знати, що в зазначених продуктах крім білка (не більше 20% в м’ясі, рибі, сирі і не більше 30% в сирі) містяться жири (до 5-30% у м’ясі, до 5-8% в рибі і до 30-50% в сирі). Отже, при активному способі життя, коли потреби в білку зростають і ви намагаєтеся забезпечити їх звичайною їжею, разом з достатньою кількістю білка ви споживаєте велику кількість вуглеводів і жирів, які відкладаються в жирок. На жаль, природа не винайшла такого натурального продукту, де був би один білок і нічого більше. Наука і харчова індустрія вирішили проблему, створивши спеціалізовані продукти — які ми називаємо спортивним харчуванням. В останні роки спортивне харчування стає майже невід’ємною частиною занять спортом та активного способу життя в цілому.

Але, ні для кого не секрет, що харчові добавки для спортсменів, які продаються на ринку України на 85-90% - це фальсифікат. Підробляють усе - від кросівок до телевізорів і в цьому смислі спортивне харчування теж не виключення. Мало того, що ці підробки не утримують заявлених інгредієнтів, але вони ще й перенасичені шкідливими для здоров’я бактеріями, стафілококами, консервантами тощо…

Тож в абсолютній більшості випадків за свої гроші ви купуєте не високоякісне спортивне харчування, а плацебо (так в медицині називають «пусту» пігулку, яка не утримує в собі нічого крім непотрібної оболонки. Та це в кращому випадку, а в гіршому – ви купуєте отруту для свого організму.

Чи є цьому альтернатива? Так вона є - після чотирьохрічних випробувань в Музеї сучасної апітерапії, який створений на базі Навчального центру сільськогосподарських дорадчих служб України завершена розробка чотирьох видів імунноенергетичного меду TVV-1, 2, 3, 4 і «допінгового» енергетичного меду TVV спорт. Як ви вже зрозуміли, що цей енергетичний мед немає нічого спільного з фармацевтичним допінгом, тому він друкується в лапках. Разом з тим - це така харчова добавка, яка здатна як і допінг відновлювати сили спортсмена.

Людство завжди приділяло велику увагу меду, як продукту, який формує основу нашого здоров’я. Так атлети Греції приблизно дві тисячі років тому медом буквально об'їдалися. Вони розуміли, що цей солодкий нектар накачував їх енергією і збільшував витривалість організму. Сьогодні вчені підтверджують таку теорію грецьких атлетів. Ця особливість меду пов'язана з тим, що він містить велику кількість глюкози і фруктози, які сприяють виробленню значної кількості глікогену в печінці людини. Рівень цукру в крові людини підтримувати просто необхідно, якщо мають місце численні навантаження і тренування. На жаль, сучасні меди в абсолютній більшості не здатні це робити в силу наявності в них пестицидів, важких металів, антибіотиків та інших шкідливих речовин. Саме це була одна із причин виготовлення енергетичного меду, який би дав можливість спортсменам менше втомлюватися та природним способом надати їм можливість покращити свої досягнення без шкоди для здоров’я. Це стосується і людей, які виконують важку фізичну роботу.

За своїм складом енергетичний мед TVV спорт – це імунноенергетичний мед, який доповнений білковими речовинами.

Енергетичний мед TVV спорт немає нічого спільного з уже існуючими енергетичними або імунними медами.

При виготовленні цього меду відбувається активне насичення додатковими мікро- і мікроелементами та білковими речовинами бджолиного походження, які сприяють покращенню імунної системи людини, суттєвому зменшенню хронічної втоми та відновленню сил.

Технологія виробництва енергетичного меду TVV спорт значно складніша і дорожча, ніж виготовлення інших видів спортивного харчування, але тут ми маємо і відповідний результат і це варто цього. Бо найдорожче на світі це наше здоров’я.

Спосіб застосування і дозування: для попередження захворювань – 1 столову ложку енергетичного меду запити склянкою води за 10-15 хвилин до вживання їжі (ранком) або через 15-20 хвилин після кожного приймання їжі (3 рази на день) і 4-й раз незадовго до сну (за 15-20 хвилин). В результаті такого впливу меду на мозок сон буде міцним і здоровим, а пробудження легким і бадьорим.

Курс – 6 тижнів. Повторний курс – після тижневої перерви.

Протипоказання: Відзначено, що приблизно 3% всього населення нашої планети мають протипоказання меду, а відповідно і до енергетичного меду TVV спорт.

Дуже обережно слід підходити до вживання (а при можливості — повністю виключити) мед людям, страждаючим цукровим діабетом першого типу, тобто інсулінозалежним людям. При даному захворюванні потрібно ретельно коригувати дозування інсуліну короткої дії. Тим же, хто страждає на цукровий діабет другого типу, допустимо вживати мед в обмежених кількостях (і тільки з дозволу лікаря).

Деякі люди мають підвищену чутливість до речовин, які містяться в меді. Тому навіть чайна ложка цього продукту може спровокувати у них нежить, шкірні висипи або ж напад задухи. У цьому випадку мед слід повністю виключити з раціону.

Існують протипоказання меду для людей з індивідуальною непереносимістю. Досить часто навіть незначна кількість меду для них є причиною виникнення сильних запаморочень. Дуже обережно слід ставитися до меду при появі шкірних алергічних реакцій на даний продукт.

Як бачите, протипоказань щодо енергетичного меду є багато, але це стосується біля 3% населення нашої планети. Тож для 97% людей енергетичний мед TVV спорт буде в нагоді.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

Довідки за тел.: 067-656-59-39, 097-233-91-32,

095-548-05-28.

Докладніше про імунноенергетичний мед на базі якого виготовлений енергетичний мед TVV спорт ви можете ознайомитись на нашому сайті в розділі публікацій «Наше здоров’я» в статті: Імунноенергетичний мед TVV.

http://www.auv.com.ua/26-sectionchief/ourhealth/346-%D1%96%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-tvv