На відміну від інсектицидів контактної дії рослинні препарати застосовують не по личинкам, а на запобігання їх появи.
Рослинні препарати для боротьби з колорадським жуком і хворобами застосовують за такою схемою:
1. Обприскування настоєм полину за 5-7 днів до першого підгортання картоплі, а то і раніше (400—450 г свіжого полину закип'ятити протягом 10—15 хвилин в 3-4 л води, довести розчин до 10 л, настояти протягом доби і перед застосуванням додати 30—40 г господарського мила). Полин можна знайти на узбіччях доріг і лугах, на лісових галявинах і в старих садах, а інколи і біля будинків.
2. Обприскування настоєм деревного попелу зразу після першого підгортання картоплі (450—500 г попелу проварюють протягом 10-15 хвилин, розводять у відрі води, настоюють протягом 6 годин і додають 30—40 г господарського мила).
3. Обприскування настоєм полину через 7 днів після обробки деревним попелом.
4.Обприскування настоєм гострого гіркого перцю (подрібнити 250 г гострого червоного перцю, проварити в 2,5-3 л води протягом 10-15 хвилин, довести розчин до 10 л, настояти протягом 12 годин і додати 30—40 г господарського мила).
5.Обприскування настоєм полину через 7 днів після обробки гострим перцем.
6.Обприскування настоєм міцного тютюну або тютюнового пилу після обробки полином (подрібнити 250 г або взяти 250 тютюнового пилу, заварювати протягом 10—15 хвилин в 2—3 л води, довести розчин до 10 л, настояти протягом 12 годин і додати 30-40 г господарського мила).
7.Замість тютюну можна обприскувати бадилля картоплі настоєм часнику (200 г часнику або 450-500 г стрілок часнику пропускають через м'ясорубку, настоюють протягом доби. Настій розводять у 10 л води і додають 30—40 г мила).
8.Нагідки висівають по картоплі з розрахунку 1 рослина на 4-5 м . Додатково можна висіяти нагідки і по периметру ділянки. Буде красиво і зменшить навалу колорадських жуків.
9.У фазі бутонізації, тобто перед цвітінням, бадилля картоплі обробляють 3% розчином Ріверм (300 мл на 10 л води). 300 мл препарату Ріверм додають у будь-який готовий розчин, яким у фазі бутонізації обробляють картоплю. Господарське мило в розчин з препаратом Ріверм не додають.
Нагадуємо ще раз, що Ріверм заливають у розчин (воду), а не навпаки. При цьому вміст розчину не можна перемішувати протягом 10—15 хвилин. Категорично забороняється добавляти в ємкість з Рівермом будь-яку кількість води, бо це призводить до порушення його впорядкованості і випаданню в осад. Робочий розчин з препаратом Ріверм не варто зберігати тривалий час як і Ліно-сол+. Його необхідно виробити за 3—4 години.
10.На початку цвітіння картоплю обприскують свіжим (парним) коров'ячим, козиним чи овечим молоком або молозивом (2 л молока додають у будь-який готовий розчин, яким на початку цвітіння обробляють бадилля картоплі). Загальна кількість розчину 10 л залишається незмінною.
Органічне добриво Ріверм, Ліно-сол+, парне молоко, настої з деревного попелу, полину чи інших рослинних препаратів допоможуть вам не тільки збільшити врожай картоплі, а і сприятимуть отриманню органічної (екологічно чистої) продукції. Окрім цього, це дасть змогу боротися з поширенням хвороб та суттєво поліпшити смакові якості бульб.
За необхідності допускається невелика вибіркова обробка інсектицидами контактної дії. Препарат має знищувати тільки личинки колорадського жука, а не самого жука. Якщо гине дорослий колорадський жук, то і Вам буде непереливки.
Постійно попереджуємо Вас, що якість «Ріверму» і «Ліно сол+» провірена роками, але підроблених фальсифікованих препаратів як всього іншого в Україні зараз безліч. Тож щоб не попастися на гачок лохотронщикам зателефонуйте до Дорадчої служби за тел. 067-656-59-39 і вас з’єднають з безпосереднім виробником, що забезпечить вам якість препарату і прийнятну цінову політику без накруток посередників.
Що стосується посадкового матеріалу картоплі, то тут «Агросвіт України» рекомендує скористатися пропозицією переможців конкурсу «Краща продукція року», які вже майже чверть століття реалізують без нарікань від клієнтів посадковий матеріал картоплі більше 50 сортів.
Замовлення приймаються від 1 кг і до 200кг.
Наявність необхідних вам сортів картоплі уточнюйте за зазначеними телефонами. Тут є посадковий матеріал майже всіх сортів, які є в Україні.
Для придбання посадкового матеріалу картоплі звертайтесь за тел.:
(066) 224-13-04, (097) 842-10-25, (068) 773-53-07
Оксана Володимирівна (066) 224-13-04 (основний телефон)
Докладнішу інформацію по характеристиці сортів ви можете отримати зателефонувавши на вище зазначені номери телефонів.
Людмила Тарасюк, експерт дорадник